Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi jogosan tettük, vagy ők...

Mi jogosan tettük, vagy ők balhéznak jogosan? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy sosem voltunk valami túl jó viszonyba apukám szüleivel és a másik testvérével, nagynénémékkel.

Ez a viszony csak távolodott miután meghalt apukám. Mi anyukámmal ottmaradtunk egy házban/udvarban a mamámmal. Szóval az a rész az enyém, ami apukámat illetné most, a többi a mamámé, ezzel nem is volt nagy gond...

Amig már egy jóideje nagynéném meg a férje az udvarunkon tartja a nagy traktorját utánfutóval.

A kapu mögött nem sokkal, ott hever már két hónapja, hol előrébb, hol hátrébb. Közben nekik fél km-vel feljebb ott a nagy házuk, nagy udvarral üresen, ők a szomszédos településen laknak.

Magyarán itt tartja, ahol még három autóval próbálnánk elférni:az enyémmel, nap mint nap járok be dolgozni, páromé, aki már szinte velem lakik és hetente kétszer az anyukámé és élettársáé akik szintén munkaügyben jönnek haza. Valamelyik autót ilyenkor mi kint az útszélén kell hagyjuk. Ez csak azért van, hogy megmutassa, neki is van része, legalábbis nagynénémnek. De konkrétan csak rosszinuldatúak mint a fene.

Múlthéten jöttünk haza párommal, és nagyon elkapta a düh, mikor újra alog tudott behúzni az udvarra tőle, hogy belehúzott egyet az ablaküvegébe, ami betört.

Most megy a hiszti, hogy biztos anyukám volt(mert akkor látták meg, mikor ő pont hazajött) .

Tudom, nem igy kellett volna, de mégis, nekik áll feljebb , miközben ennyire kitolnak velünk?

A legjobb megoldás lenne elköltözni és hagyni őket, de nincs hova mennünk még, és csak az a céljuk, hogy engem elüldözzenek onnan és ez a kis rész is az övék legyen, harmadik(!) házként. Közben nincs gyerekük, nem is lehet és ilyenek....

Mit gondoltok erről?


2018. okt. 31. 15:22
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
73%

Nem látom sehol, hogy 50 millát érne a ház, utolsó. De ha annyit ér, akkor a kérdezőnek 12,5 benne a része. Semmi joga utasítani senkit. A nagynéninek ugyanannyi része van benne, mint a kérdezőnek. Ha akar, oda költözik csaladostol, a kérdezőnek abba sincs beleszólása. Örüljön, hogy ott lakhat.

Kérdező, elég nehéz véletlenül beleütni az ember kezet egy traktor ablaküvegébe

2018. okt. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
27%
Utolsó, arra még mindig nem válaszoltál, hogy mivel a kérdezőnek UGYANANNYI joga van, mint az UGYANANNYI joggal rendelkező nagynéninek, nehéz LENNE oda állni a traktorral, ahol a nagynéniék LAKNAK? Ugye, hogy nem?????
2018. okt. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
20%
Tovább megyek, nekik van 2 ingatlanuk, a kérdezőnek nincs ezen kívül hova mennie. Ez így igazságos szerinted? Ritka szar.....
2018. okt. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 A kérdező kommentje:
Biztos mindenki más nyugodt szivvel pikkpakk elmegy az otthonából, ahol neki is van része oszt' ennyi. Kicsitse lennétek mérgesek, ha az otthonotokban nem tudnátok nyugodtan meglenni. Igen, szin tiszta szemétség amit müvelnek, csak hogy valahogy kitoljanak velünk. Egyáltalán nem igy indult ez az egész, ünnepségekre amiket tartottam, szépen meghivtam őket, ha épp úgyvolt meg is vendégeltem, mamámat egy szóra behoztam hozzájuk a szomszédos településre, mikor megkért. Aztán idővel vettem észre, hogy ilyen indirekt módon kiakarnak tolni velem, főleg mióta van párom, mintha félnének, hogy oda fogunk letelepedni és sajnálnák tőlünk azt a részt is, ami az enyém és anyukámé. Belegondolva elakarnak üldözni, ha már nincs apukám, nincs mit ott keressünk-szerintük.
2018. okt. 31. 17:10
 25/48 anonim ***** válasza:
14%
Ez az oldal már egy hulladék gyűjtő, komolyan.
2018. okt. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 A kérdező kommentje:

74%-s köszi, hogy kiállsz mellettem, de úgy látom csak ketten vagyunk :)

Csakis a rosszféleségre utal, hogy ezt teszik. Két nagy ház, nagy udvarral áll még a rendelkezésükre, de direkt itt tárolják. Erre nem is mondhatok semmit ,de annyi jóindulat lenne bennük, hogy ne az útba legyen és ne akadályozzon minket... Nekem csak ez a három szoba és a kert egy kis késze van, de itt se lehetek meg nyugodtan.

2018. okt. 31. 17:25
 27/48 anonim ***** válasza:
72%

22!


Valóban, azonos jogai vannak a kérdezőnek és a nagynéninek. Tehat a nagynéninek joga van oda költöznie, joga van 3 autóval oda állnia az udvarra. Ezzel szemben a nagynéni csak egy traktort tart ott. De szemét. Ugye?


Amúgy kérdező, nyilván azért ert veled csak egy ember egyet, mert nincs igazad.

2018. okt. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
83%
A leírtak alapján olyan érzésem van, hogy te túlontúl otthon érzed magad, mintha az egész a tiéd lenne.(Tök mindegy, hány háza van, nyilván nem véletlen van neki, csak azért nem fogja neked átdngedni ezt, mert neki még van kettő, pfff. Lehet, ők is így érzik, nem akarják, hogy így legyen. Szeretnék jelezni, hogy hahó, ők is léteznek. Ugyanannyi a tulajdonjoga, be is költözhet, vagy használati díjat kérhetne. Mamád meg kitehetne benneteket, mert a haszonélvező dönti el, ki lakik ott. Ha nyíltan ellenségeskedsz, még lehet ez a vége. Te laksz ott, egy kocsi elfér. Nem kötelesek annyi helyet biztosítani, hogy mindenki beálljon, aki vendégségbe jön. Eszem megáll.
2018. okt. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
91%
Ha mindenki utál, még a nagymamám is, akkor azért magamba néznék kicsit.
2018. okt. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
57%
Miért nem költöztök,komolyan ottho? Ez? Az nem otthon ahol az örökségért mindenkit kiturok és szivatom,mert itt a háttérben ez van ahogy a magyar családok 90 % ban a z örökségen pénzen tulajdonjogon megy a cirkusz.. Érzelem meg nulla..
2018. okt. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!