Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi jogosan tettük, vagy ők...

Mi jogosan tettük, vagy ők balhéznak jogosan? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy sosem voltunk valami túl jó viszonyba apukám szüleivel és a másik testvérével, nagynénémékkel.

Ez a viszony csak távolodott miután meghalt apukám. Mi anyukámmal ottmaradtunk egy házban/udvarban a mamámmal. Szóval az a rész az enyém, ami apukámat illetné most, a többi a mamámé, ezzel nem is volt nagy gond...

Amig már egy jóideje nagynéném meg a férje az udvarunkon tartja a nagy traktorját utánfutóval.

A kapu mögött nem sokkal, ott hever már két hónapja, hol előrébb, hol hátrébb. Közben nekik fél km-vel feljebb ott a nagy házuk, nagy udvarral üresen, ők a szomszédos településen laknak.

Magyarán itt tartja, ahol még három autóval próbálnánk elférni:az enyémmel, nap mint nap járok be dolgozni, páromé, aki már szinte velem lakik és hetente kétszer az anyukámé és élettársáé akik szintén munkaügyben jönnek haza. Valamelyik autót ilyenkor mi kint az útszélén kell hagyjuk. Ez csak azért van, hogy megmutassa, neki is van része, legalábbis nagynénémnek. De konkrétan csak rosszinuldatúak mint a fene.

Múlthéten jöttünk haza párommal, és nagyon elkapta a düh, mikor újra alog tudott behúzni az udvarra tőle, hogy belehúzott egyet az ablaküvegébe, ami betört.

Most megy a hiszti, hogy biztos anyukám volt(mert akkor látták meg, mikor ő pont hazajött) .

Tudom, nem igy kellett volna, de mégis, nekik áll feljebb , miközben ennyire kitolnak velünk?

A legjobb megoldás lenne elköltözni és hagyni őket, de nincs hova mennünk még, és csak az a céljuk, hogy engem elüldözzenek onnan és ez a kis rész is az övék legyen, harmadik(!) házként. Közben nincs gyerekük, nem is lehet és ilyenek....

Mit gondoltok erről?


2018. okt. 31. 15:22
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
86%

És a mamád mit szól hozzá? Mert ahogy értem, a mamáddal közös ez a ház.

Neki kéne szólnia a lányának, hogy tárolják máshol a traktort.

Értem, hogy zavaró, de az valóban nem jogos, hogy ezért a párod kárt tesz benne. Főleg, hogy ezeknek milyen ára van.

2018. okt. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
85%
Azt, hogy a párod egy idióta agresszív bunkó. Aztán azt is, hogy ki kellene fizetnie ag okozott kárt és kezet csókolhat, ha a nagynénédék nem jelentik fel. Még azt is, hogy megvehetitek a részüket és már nincs is probléma
2018. okt. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Mamámtól többször kérdeztem már meddig lesz még itt, és látta mennyire zavar. Csak annyit tud mondani "hát elfértek nem?" vagy nem válaszol semmit.

Nem szeret minket.

A részüket sajnos nem adják el, vigan csinálnak, épitenek ezt-azt amihez kedvük van.

Tudom, hogy nemvolt a legjobb megnyilvánulás a párom részéről...de a mindennapi bosszankodás felgyülemlett és egy alkalommal igy ütött ki...

2018. okt. 31. 15:54
 4/48 anonim ***** válasza:
80%
Nem szeret minket.. Akkor meg nem kell ott lakni azt jo napot,majd nagynéni ápolja ha leesik a lábáról,, :)
2018. okt. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
92%
Tehat ott eltek, ahol kb mindenki utál benneteket. Van kb 25% tulajdonreszed egy házban és azt hiszed körülöttetek kellene hogy forogjon a világ. Hát tudod mit? Add élete a részedet és költözzetek ti el. Bunkó a párod. Legközelebb majd neked húz be, ha felidegesíted?
2018. okt. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
94%

Nem jogos a panaszod. Más tulajdonát nem rongálhatja senki, vagy ha megtörténik azt ki kell fizetni.

Ti mit szólnátok hozzá, ha a nagynénéd rongálná az anyukád és a párod kocsiját? Mert hát ilyen alapon... nekik nem sok joguk van ott lakni/tartózkodni.

Azt írtad a ház a tied meg a mamádé. Akkor nagynénédnek ott milyen része van? Vagy hármótoké?

De ez mindegy is... én a helyetekben elköltöznék onnan ahonnan mindenki utál.

Meg igazából itt ti vagytok az összeférhetetlenek.(Úgy tűnik a mamád szerint is.)

2018. okt. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
95%

Utolsó!


Gondolom a kérdező apjának a szülei hazáról van szó. A kérdező apja meghalt, így amikor a nagyapa is meghalt, az apa öröksége a kérdezőre szállt. Mivel a nagyapának a kérdező apja mellett volt még egy gyereke, így örökös a nagynéni is. Tehat a ház 50%a most a nagymamáé, 25 a kérdezőé és 25 a nagynénié. Emellett a nagymama haszonélvező kell higy legyen. Kis idő kérdése és valaki felvilágosítja, hoyg kérdező és csapata bármikor kitehető

2018. okt. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
89%
Köszi 7 es válaszoló, így már értem. A véleményemet fenn tartom ettől függetlenül.
2018. okt. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:
Nem tudom ti hogyan viselnétek, ha kényszerből(mert nem tudsz máshol!) otthon kéne laknotok, ahol születtetek, és a nagynététek annyira rosszindulatú lenne, hogy direkt módon megnehiziti az ottléteteket? És nem mondom, hogy neki nem lenne joga ott lenni, vagy ott tartani a dolgait. De kérem szépen, annyi emberség nincs benne, hogy legalább levigye a kertbe, ne elől tárolja hónapokig, hogy nekünk megnehezitse a mindennapjainkat. Arról nem is beszélve, hogy nekik két nagy házuk van még! Mi sose tettünk nekik semmi rosszat, igaz nem túl szoros a kapcsolat, de pláne én, sosem bajlódtam velük, pár éve nőttem fel, azóta tudatosult bennem ,hogy konkrétan b-szogatnak, indirekt módon. Forditott esetben minimum annyi tisztelet lenne bennem, hogy nem hagyom elől az udvaron a nagy járgányom, ahol még hárman kell közlekedjeneks ott élnek. Persze amikor a kapuban hagyták az autójukat, mertem szólni, hogy kikell húzzak mert megyek a vonathoz, azt kaptam, hogy "nem tudtam, hogy itthon vagy, máskor ird ki az ajtóra" Csak annyit szeretnék, hogy nyugodtan élhessek én is, ott ahova születtem és nem is tehetek róla. Fizetem az egyetemet, mellette megkell élnem még minimálból, hogy engedhetnék meg magamnak akár egy albérletet is?
2018. okt. 31. 16:35
 10/48 anonim ***** válasza:
79%
Hát ha jól értem, te, a párod meg az anyád és a partnere éltek ott. Ez 4 nagykorú, munkaképes ember. Csak ki kellene tudni fizetni egy albérletet.
2018. okt. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!