Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire vásároltok márkás...

Mennyire vásároltok márkás termékeket?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, hogy a családotokban mennyire vásároltok márkás termékeket.


Ruhaneműk -

Póló - 1500-3500 Ft

Nadrág 4500-6900 Ft

Kabát - 15000 Ft ig.


Élelmiszerek -

Üdítők 200-350 Ft.

Sör 199 Ft

Felvágott - 499/10 dkg-ig


Elektronikai cikkek -

Tv- 56000 Ft-ig

Fúrógép - 12990 Ft

Mobiltelefon - 89000 Ft


Autó - 399000 Ft ig


Valami ilyesmire lennék kíváncsi, esetleg a részek mellé, alá azt is, hogy miért költötök annyit amennyit.

pl. "mert fontosnak tartom/ mert nem tartom annyira fontosnak"


Kíváncsi vagyok hogy ki mit tart fontosnak, ki mennyit költ egy adott termékre.

Találkoztam olyannal is aki mindig csúnyán nézett ha valaki megvette a méregrága szőlőt idényen kívül vagy elment nyaralni, aztán megszólta és lenézően, hogy "akinek jól megy" meg ehhez hasonlók, az olyanokat nem értem, mert ő is ugyanabban az árkategóriában vitt haza fizetést.


2018. okt. 27. 20:53
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Ruha: Nagyon változó. Sokszor turi, de ha valami megtetszik megveszem a drágábbat is.

Póló: 500 - 5 000 Ft között.

Nadrág: Max. 10 000 Ft

Kabát: Max. 25 000 Ft


Élelmiszer: Fontos, hogy egészséges legyen, amit eszünk és allergia miatt kénytelenek vagyunk sok mindenből drágábbat venni. Sok gyümölcs, zöldség. Ha drága a szőlő, akkor is megvesszük.

Üdítő: 500 Ft körül, 100%-os gyümölcslé.

Sör: 200-250 Ft

Felvágott: 500-1 000 Ft/10 dkg


Elektronika: Én pont nem ezeket emelném ki egy átlag családnál, de ha ez érdekel.

Tv nincs

Fúrógép nincs

Mobil: 70 000 Ft

Ami nálunk nagyobb összeg a számítógép volt. Páromé 480 000 Ft, enyém 250 000 Ft volt.


Autó: 750 000 Ft


Nyaralásra nem sajnáljuk a pénzt, mert élmény.

2018. okt. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
61%
Valaki nagyon sértett lehet itt, mindenki le van kb pontozva aki nem a "turi-sárgacímkés-gyalogjárok" kombót tolja.. :D
2018. okt. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
75%

Ruhaneműk -


Póló - 5-10€


Nadrág 10-15€


Kabát - 15-30€



Élelmiszerek -


Üdítők: nem veszek, nem szeretem


Sör 3€, szeretem a kézműves söröket


Felvágott - 2€ körül?


Viszont fűszerekre meg húsokra sokat költök, szeretek főzni, jó és változatos alapanyagokat használni



Elektronikai cikkek -


Tv- nincs, laptopról nézek mindent ami érdekel


Fúrógép -szintén nincs, albérletben lakok és tilos fúrni a falra


Mobiltelefon - 130 000Ft volt ami most van kb



Autó - nincs

2018. okt. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
75%

Pontos összeget kevés helyen tudok mondani.


Ruhából azt veszem, ami megtetszik. Ha ez turkáló, akkor onnan, ha márkás, onnan. Ésszerűség határain belül. Tehát nem adok egy pulóverért 20 ezret. Cipő más kérdés, abból olyan 10-15.000, de csak ha szükséges, nem hobbiból. Egyedül a napszemüveg ami luxus, a szemem érzékeny, tehát arra odafigyelek, a mostani megvan 7 éve, akkor 36.000 volt.


Éelemiszerből jó minőségre hajtok, főleg zöldség, gyümölcs, üdítőt heti egszer szoktam (350 Ft), alkoholt nem iszom. Húst, tojást, tejet a közeli tanyáról hozok, változó az ára. Mindenestől olyan 40-50 körül szokott lenni a kaja egy hónapban.


Elektronikai cikket akkor veszek, ha az előző tönkrement. A tévém 30.000 volt pár éve. A mobilom 70.000. A többire nem emlékszem, régen volt. Autóm nincs, nagyvárosban élek, tömegközlekedés gyorsabb, vagy bringázok.


Amire többet költök, az a hobbim. Utazok, átlag fél évente. Igyekszem 80-90.000 alatt kihozni.

2018. okt. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Nem tartom ilyen téren kifejezetten sznobnak magam.


Ruhát turiból veszek - ráadásul a legtöbb helyen kb. olyasmi jellegű márkákat veszek, mint a plázás márkák, csak talán egy fokkal jobb minőségben, mert a UK piacra készült áruból válogatok.

Élelmiszer: inkább attól függ, hol vásárolok. Hozzánk legközelebb 2 kisebb bolt van, és ott kevesebb az olcsó, noname márka. Tehát ha sürgősen kell vmi, akkor megveszem pl. a Sága vagy a Pick felvágottat, de amikor a messzebb levő nagyobb SPARban vásárolok, akkor simán jó a SPAR sajátmárkás is, ami feleannyibe kerül kb.


Amiből van olyan márka, ami alá nem megyek, azok az elektronikai cikkek, tapasztalatból. Amit eddig ilyen noname lengyel, hongkongi stb. márkáktól vettem, sokkal nehezebben kezelhetőek voltak és sokkal nehezebb volt intézkedni a javítást tekintve is, ha elromlottak.


Ja, amúgy nekem is volt ilyen, hogy vmi idős nyanya legalább 5x elmondta nekem a kosaramba bámulva, hogy "én is szeretem a koktélparadicsomot, de az olyan drága". Most erre mit mondjak? Hogy lett volna jobb munkája, tanult volna anno jobban, akkor telne rá? Vagy kezdjek el kamusajnálkozni?

2018. nov. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!