Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire vásároltok márkás...

Mennyire vásároltok márkás termékeket?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, hogy a családotokban mennyire vásároltok márkás termékeket.


Ruhaneműk -

Póló - 1500-3500 Ft

Nadrág 4500-6900 Ft

Kabát - 15000 Ft ig.


Élelmiszerek -

Üdítők 200-350 Ft.

Sör 199 Ft

Felvágott - 499/10 dkg-ig


Elektronikai cikkek -

Tv- 56000 Ft-ig

Fúrógép - 12990 Ft

Mobiltelefon - 89000 Ft


Autó - 399000 Ft ig


Valami ilyesmire lennék kíváncsi, esetleg a részek mellé, alá azt is, hogy miért költötök annyit amennyit.

pl. "mert fontosnak tartom/ mert nem tartom annyira fontosnak"


Kíváncsi vagyok hogy ki mit tart fontosnak, ki mennyit költ egy adott termékre.

Találkoztam olyannal is aki mindig csúnyán nézett ha valaki megvette a méregrága szőlőt idényen kívül vagy elment nyaralni, aztán megszólta és lenézően, hogy "akinek jól megy" meg ehhez hasonlók, az olyanokat nem értem, mert ő is ugyanabban az árkategóriában vitt haza fizetést.


2018. okt. 27. 20:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
73%

Átlagot fogok írni.


Ruhaneműk -


Póló - 4K


Nadrág 7K


Kabát - 50K



Élelmiszerek -


Üdítők 300


Sör 200 (ritkán veszek, inkább boros vagyok, abból drágábbat)


Felvágott - márkásat, nem tudom most mennyi



Elektronikai cikkek -


Tv- 100K (2 tvm van, egy nagy 160K-s meg egy kicsi 40 ezres. De megvan már pár éve)


Fúrógép - nem szoktam


Mobiltelefon - 100K fölött



Autó - 2.5mftig

2018. okt. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
59%

Ruhaneműk -


Póló - 1500-20 000


Nadrág 4500-15 000 Ft


Kabát - 100 000 Ft ig.



Élelmiszerek -


Üdítők barmeddig, de szinte csak vizet iszok


Sör barmeddig, de inkább gin, Hendricks vagy Duke


Felvágott - barmeddig



Elektronikai cikkek -


Tv- 400 000


Fúrógép - nincs


Mobiltelefon - barmeddig



Autó - 10 millio



37N

2018. okt. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
77%

Ruhaneműk - nagyon sok használt ruhát kapok szerencsére, de ha mégis veszek:


Póló - legolcsóbb ami tetszik - max 2000ig


Nadrág Kik-ben veszem, ott nagyon olcsó


Kabát - 10.000 Ft ig.



Élelmiszerek -


Üdítők helyett szörp 4-500 Ft de a nap nagy részében tisztított vizet iszom


Sört nem iszon


Felvágottat nem veszek, vegán vagyok



Elektronikai cikkek - ez úgy megy nálunk, hogyha tönkremegy, akkor azt ajándékozunk egymásnak, nem tudom miért, de valahogy így alakult. Esetleg beleadunk pénzt. Igyekszünk középkategóriás olcsó készüléket venni



Autó - nincs autónk

2018. okt. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Metionin ***** válasza:
85%

Igyekszem ár-érték arányt nézni, tehát ha valamiből bevált az olcsóbb és a sajátmárkás, akkor az nekem teljesen jó. Ruhát vagy túrok vagy leárazásokon veszek vagy rendelek. Alapdarabokért nem vagyok hajlandó sokat kiadni de a különleges darabokért igen. Pl. kabátot és cipőt lényegesen drágábban is megveszem mert több évre kell, fontos hogy tartós legyen de egy sima turis ruhát is elhordok 3 évig ha nem megy tönkre a mosástól. Kaját 830 ft/menü áron hozok, hétvégén főzök de az alapanyagokat is igyekszem úgy összeszedni hogy a lehető legolcsóbban legyen a lehető legjobb. Gyümölcsöt rendszeresen eszek, idényen kívül is, amit megkívánok. Egészséghez szükséges dolgokat pl. vitamint drágábban is megveszem ha tudom hogy jó. Elektronikai cikkek nem izgatnak, van egy 10 ezres butafonom meg egy 60 ezres netbookom, a biciklimet meg használt alkatrészekből raktam össze. Tévém meg ilyesmim nincs. Könyvekre bezzeg rengeteget költök.

Mindenesetre aki azt nézegeti hogy ki mit mennyiért és miből vesz, az elmehet a sunyi pcsába.

2018. okt. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Metionin ***** válasza:
78%
* mármint utolsó mondatot arra értettem amit írtál hogy xy beszólt a gyümölcsre
2018. okt. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
66%

Ruhaneműk -


Póló - 3000 Ft ig,


Nadrág 6000 Ft ig főleg f&f márkájúakat szeretem, tartósnak tartom őket,


Kabát - 10 000 Ft ig, 1-2 évnél tovább úgysem hordom, inkább sűrűbben veszek, de olcsóbban.



Élelmiszerek -


Üdítők 80-420 Ft.


Sör: alkalmanként akár 1000 Ft ig (nekem gluténmentes, páromnak kézműves sör),


Felvágott - nem szoktam venni.



Elektronikai cikkek -


Tv- 120 000 Ft ig, inkább ritkábban, de újat veszünk,


Fúrógép - 50 000 Ft, fontos , hogy erős legyen.


Mobiltelefon - 100 000 Ft amit maximum ráköltenék, az eddigi legdrágább telefonom 40 000 Ft volt, tervezek venni, kb. 100 000 amit szánnék rá, nagy tárhelyűt, a mostaninak sincs semmi baja, csak sajnos kinőttem.


Autó - mostanában keresgéltünk, 800 000 Ft alatt nem találni olyat, ami annak a 2 feltételnek megfelel, hogy ne rohadjon és légkondis legyen. Dunántúlon jobbak az autóvásárlási lehetőségek, oda tervezünk majd elmenni autóért.



Vannak ilyen emberek. Pároméknál a férfi cipőre drága volt a 6 ezer forint, a nőire a 10 ezer nem, az anyja szerint. :D

2018. okt. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
52%

Én:

Póló: max 5 000 ft, àtlag 2 000

Nadrág max 10 000, átlag 5 000-7 000

Kabàt max 10 000

Cipő max 15 000, átlag 4 000-10 000


Pàrom is kb ilyen értékekben vásárol, talán kicsit dràgàbban (de ritkábban is vesz ruhát mint èn)


Szüleim kicsit szélsőségesebbek, turiban (jó minőség) 300-500 ft-ért vesznek sokszor pólót, pulcsit, nacit (most pl 1 500 -ért turizott Quechua cipőt), de egy jó cipőért, kabátért simán kiadnak 20 000-30 000 ft-t is (én ennyit biztos nem adnék)

Èn sokszor vásárolok Hàdàban kabàtot, pólót.

Cipőt, nadràgot inkàbb "màrkàsabb" helyen pl F&F, Breshka, Pull&Bear, c&a vásárolok.


Felvágottból mindig olcsót veszek 150-300 ft/10 dkg


Pàrom, szüleim ebben nem spórolnak, ők 500-600 ft/ 10 dkg-èrt is vesznek


Telefont én max 60 000-ért vennék. Lényeg hofy tudjak telefonálni, normális képeket fotózni, netezni. Nem kell hiper szuper ájfón.

Pàrom, szüleim max 100 000.


Én sajàt magamat úgy jellemezném, hogy szeretek többször vásárolni, olcsóbb dolgokat. ( pl nekem 3db ccc-s cipőm került 30 000-ba, pàrom két nike-ja 45 000-be).

Ez azért is így van, mert tudon hogy az ízlésem folyamatosan változik. Megveszek egy pólót hogy "jajj de jól néz ki, milyen király", hordom 2 hónapig, aztàn jön a "miért vettem meg, tök bénán nézek ki benne". Ezért veszek inkább 1 500-ért hádában, mint 10 000 máshol


22/L

2018. okt. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
65%

Felső: max. 6000 Ft, de az nagyon ritka

Kab át: max. 17000 Ft

Nadrág: max. 6000 Ft

Cipő: max. 15000 Ft

Felvágott: kb. 380 Ft/100g

Üdítő: nem veszek, az ásványvíz max. 100 Ft/1,5 l

TV: már nem tudom mennyi volt, majd ha elromlik, akkor veszek újat

Mobiltelefon: jövőre fogom lecserélni, ha lejár a hüségem, de fogalmam sincs az árakról, viszont 2-300000 Ft-ot nem fogok költeni rá

Autó: 12 éve újan 1,7 millió volt

2018. okt. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
57%

Ruháim

Pólók 7-9e

Pulóverek 15-20e nadrágjaim is kb ennyibe vannak ha melegítőt nézünk szettben.

Kabátom 2 éve vettem limitált szériás volt akcióban 47e ft

A cipőim átlagosan 48-58e ft között vannak, ha akcióban sikerül készletről elcsípni olyat ami tetszik annak külön örülök(Airmaxek 90-95-97)


Élelmiszerek

Energiaitalok 380ft-ig(Dragster-től Monsterig)

Sör 180-250ft-ig


Szórakoztató cikkek

TV 180e ft

Fúró több éve volt 8e ft, egyéb speciális szerszámok 2-20e ft-ig csavarhúzók, dugókulcsok, hajtószárak, minden ami járműhöz, és otthon a ház körüli javításokhoz kell.

Mobilom 60e volt 3 éve


Motoros vagyok ez a drágább szórakozásom, a jelenlegi gép ára ~3millió ft, az autóm pedig 700e ft, azért annyi amennyi mert télen csak a tömegközlekedést váltja ki, szezonban jó időben meg csak motorral megyek

A felszereléseim árai pedig így alakultak, sisak akciósan volt Ausztriában forintosítva 60e, 85-ről leértékelve, kifutó termékként, kesztyűm egy 20-as, bőrdzsekim nyak protektorral leértékelve 150 volt, sportcsizma kb 80e, ezeket több éve használom, ha nem csúszok el, nem karambolozok, bőrápoló mellett több évig hordhatóak, máskülönben csak a dizájn változik, de a márka, minőség ugyanaz.


Amiket drágán is megveszek azok iránt érdeklődöm, ezekben találok örömet, a zenei ízlésem tükröződik a ruházatomon.


Ezek nagy összegek, egy cipőre 3 hónapot is spórolok ha úgy van, mindenre vigyázok hogy minél tovább tartson, nincs családom, gyerekem, ebből kifolyólag nem kell elszámolni senki felé hogy egy hétvégén miért megy el benzinre 30-40e ft.


Lehetne nagyobb fizetésem hogy néha ne kelljen annyira számolgatni, fontossági sorrendet felállítani, az nagyban könnyítené a dolgomat.

2018. okt. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
58%

Ruhák: kínai már alig, inkább Orsay, H&M, C&A, F&F

Cipő: változó, de kínai már alig

Telefon: Samsung van, ebből volt már több is

Autó: Fiat van

Felvágott/sonka: EfEf

Sajt: Tolle

Ásványvíz: jó a Mizse is

Tusfürdő, deo, testápoló: Dove

Parfüm: Giorgio Armani

Smink: változó, Essence, Trend it up, Miss Sporty, Rimmel

2018. okt. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!