Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire vásároltok márkás...

Mennyire vásároltok márkás termékeket?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, hogy a családotokban mennyire vásároltok márkás termékeket.


Ruhaneműk -

Póló - 1500-3500 Ft

Nadrág 4500-6900 Ft

Kabát - 15000 Ft ig.


Élelmiszerek -

Üdítők 200-350 Ft.

Sör 199 Ft

Felvágott - 499/10 dkg-ig


Elektronikai cikkek -

Tv- 56000 Ft-ig

Fúrógép - 12990 Ft

Mobiltelefon - 89000 Ft


Autó - 399000 Ft ig


Valami ilyesmire lennék kíváncsi, esetleg a részek mellé, alá azt is, hogy miért költötök annyit amennyit.

pl. "mert fontosnak tartom/ mert nem tartom annyira fontosnak"


Kíváncsi vagyok hogy ki mit tart fontosnak, ki mennyit költ egy adott termékre.

Találkoztam olyannal is aki mindig csúnyán nézett ha valaki megvette a méregrága szőlőt idényen kívül vagy elment nyaralni, aztán megszólta és lenézően, hogy "akinek jól megy" meg ehhez hasonlók, az olyanokat nem értem, mert ő is ugyanabban az árkategóriában vitt haza fizetést.


2018. okt. 27. 20:53
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
83%

én mindent megvizsgálok mielőtt megveszem :D élelmiszerből nem veszek olyat amiben túl sok a felesleges adalékanyag, igyekszem a legmagasabb hústartalmú keszítményeket megvásárolni.

de azért van egy határ ami fölé nem megyek, és ha egy olcsó kategóriás felvágott megfelel az igényeimnek akkor azt is simán megveszem. így tehát felvágott (előrecsomagolt) 300-600 ft között. üdítőkben is válogatós vagyok, az agyon mesterséges édesítőszerezett és aromásított szarokat nem iszom meg, íhy nálam egy icetea pl 0,75 liter 400 ft.

ásványvíz: mizse. Amúgy ahhoz képest hogy olcsó víz, pont jók az ásványianyag tartalma egy átlagos embernek. se nem sok, se nem kevés.

a mindennap hordott ruháimat is igyekszem megválogatni, viszont az az észrevételem hogy már egy drága márkás ruha vagy cipő sem biztosíték arra hogy az jó minőségű is és sokáig el lehet hordani. így hát, mivel amúgyis viszonylag gyorsan elhasználódnak, kifakulnak, tönkremennek, így nem igazán veszem meg a drága ruhákat. igyekszem a pamutot előnyben részesíteni főleg zokninál és fehérneműnél. így hát zokni/pár kb 400 ft, alsónemű kb 1.000 ft, pólók max 5.000,pulóver max 15.000,nadrág max 15.000. kabátokat utálom, mindig csak egy szezonra vásárolok így arra nem költök sokat, max 10.000.

telefon max 50.000.

autó.... na arra sok :D egy öreg autóm van viszont tökéletes állapotban.

porszívó max 15.000, tv max 60.000, mosógép hűtő stb max 100.000.

kozmetikumokra költök még de abban is válogatós vagyok, a szét illatanyagozott és szét tartósítószerezett szarokat szintén nem veszem meg, így tusfürdő nálam pl 900 ft körül van.

cipő... attól függ. téli max 15.000,nyári max 10.000. cipő amúgy ugyanaz mint a ruha hiába veszek márkásat egy évet nem bírnak ki

2018. okt. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
83%

Ruhaneműk -


Póló - 1500, de inkább nőies blúzokat vselek max. 5-öt adok egyre


Nadrág, szoknya: max 6e

Egyberuha max. 7-8 e


Kabát - legdrágább talán 18e volt,


Évi egyszer-kétszer frissítek a ruhatármon, nem viszem túlzásba és ezek a max. összegek, nem az átlag. Van 1000 Ft-os (újonnan vett) egyberuhám is.

Orsay, h&m, c&a...



Élelmiszerek -


Üdítők: nem költök, teás vagyok


Sör: nyáron elvétve párszor, akkor nem nézem az árát


Felvágott - aldi 80-90 %-os felvágottjait szoktam ~500-600


Általánosságban élelmiszeren nem spórolok, de luxus nélkül, az egészséges alapanyagokra koncentrálva.


Elektronikai cikkek -


Tv- jeleneg nincs csak tv monitor


Fúrógép - nincs


Mobiltelefon - 60e volt a legdrágább és sokallottam.



Autó - most keresünk és 1,2 M a határ. 10 évnél fiatalabb megbízható családi autót.

2018. okt. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
20%

Ruhaneműk -


Póló - Inget hordok


Nadrág 7-10.000 Ft


Kabát - Pár tízezer



Élelmiszerek -


Üdítők: Nem releváns, 1000 Ft-ig megveszem, ha megkívánom


Sör: Nem veszek olcsó sört, Pilsner a legalja, amit hajlandó vagyok meginni


Felvágott - 1500/10dkg, csak minőségi felvágottat veszek



Elektronikai cikkek -


Tv- 1-200.000 Ft, apple tv-t használok, így a smart funkciók nem érdekelnek, a 4K-ban nem hiszek


Fúrógép - Nem szoktam venni


Mobiltelefon - Megvettem az XS Max-ot 430.000 Ft-ért



Autó - 4 millió körül nézek most, nem létszükséglet, eddig céges volt

2018. okt. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
61%

Póló - a KIK-ben szoktam venni, 2 darab 1800.

Nadrág -szintén KIK, illetve Decathlon (a vitorlás cucc pont igényeimnek megfelel, max. 6000.

Kabát - Decathlon (legutóbb "túlszaladtam" a költségvetésen, 28000).


Élelmiszerek:

Üdítő: Kizárólag Pepsi termék, ennek annyi az ára, amennyi.

Sör: Az árát nem nézem, csak azt, hogy ne legyen benne kukoricagríz. Jellemzően cseh sört vásárolok (Urquell, Staropramen-de nem a borsodi Staro).

Felvágott: Nincs meghatározott márka, ettem már 150-ért isteni jót, és 320-ért gagyit is, tehát lehet multis saját márkás is olcsóért -nagy a szórás.


Elektronika:

TV -majd ráér akkor körülnézni, amikor a mostani (nem lapos, nem okos, igazi régi, rendes képcsöves) bedöglik. Nem ragaszkodom konkrét márkához. Az esti híradó megnézésére bármi vacak jó, mert kb. ennyit tévézem.


Fúrógép: Nincs, ha kell , a munkahelyemről kölcsön tudom kérni bármikor. Erre külön pénzt nem áldozok.


Mobiltelefon: Egyelőre jó a mostani "hüvely", de ha cserélnem kell, csak ez a márka jöhet szóba -és annyi, amennyi.


Autó: Még nincs, folyamatban van a gyűjtés (hitel kizárva), és 500000 _alatt_ nem veszünk autót. Kizárólag 1.6 -2.0 hengerűrtartalom közti, nem bőrös, nem fehér, nem automata, klímás, benzines kombi jöhet szóba.

A "méregdrága szőlőt" (vagy egyéb gyümölcsöt) persze hogy megveszem, ha a gyerekek kívánják. Ugyanúgy megveszem nekik a 2000 forintos kolbászt, vagy a 3500 forintos (természetesen /kg) sajtot is. És nem csak nekik, magamnak is.

Nyaralás? :D

Majd egyszer. Ha a munka úgy engedi. :) (Sajnos vagyok olyan sz*r helyzetben, hogy a munkám egyben a hobbim és szórakozásom is, hát hajaj, kapok is emiatt a fejemre a páromtól...) :)

2018. okt. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
61%

Poló- általában gyártatom 5000ft/db felirattól, mintától függően.

Nadrág- 5-7000max

Kabát- 8éve vettem egy ECKÓ télikabátot 6000ért még kitart a dizájnt le$z@rom + van egy 23éves bőrdzsekim patent állapotban

Cipő- Tökmindegy de 10000nél ne legyen drágább


Élelmiszer- Nejem intézi, nem vágom hogy mennyi az annyi és az a durva hogy nem is érdekel.

Sör- nagyon ritkán, akkor is ilyen citromos 2%os a cél, mindegy mennyibe kerül ha kell akkor a benzinkúton veszem 500ért.


Elektronikai cikkek

Tv- max 60.000 (anyós vett a gyerekeknek egy 3D-s 120' Samsungot, 300e felett volt...kb semmi értelme 1x ha megnéztünk vele egy 3Ds filmet. Dehát nem az én pénzem ezért le$z@rom)

Fúrógép- Egy DeWalt fúrókaplapácsot vettem még 10éve akkor volt 36.000 HIBÁTLAN a mai napig. Most vettem mellé egy Parkside vésőgépet 20.000, 2év garival.

Mobil- 12 hónapos részetre (valami 1500/hóval törlesztettem) Samsung J 2017 vagy mi a DE SOHA TÖBBÉ NEM VESZEK SAMSUNG TELEFONT MERT F.O.S! Huawei foreva!


Autó- Nekem F Astra kombi 22éves most, 8éves korában vettük akkor 1milla volt.(Elnyűhetetlen!) Nejemnek B Corsája van 10éve akkor vettük 150ért, csak tankoljuk meg az olajat cseréljük évente. Ha nem porladna szét a kasznija, örök élet +1 nap.



Most úgy gondolom hogy ha nyernék a lottó akkor sem vennék 20ezerért pólót, 30ért cipőt vagy nadrágot, nem mennék a Nobuba kajálni, nem vennék 30milláért autót stb. mert NEM ÉRNEK ANNYIT.

2018. okt. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
61%

Semennyire. Ruha terén nem vagyok márkafüggő, én megveszem (és párom se húzza a száját) a Hádából a cuccokat. Kincseket lehet ott találni. Az esküvőmre a váltóruhámat beszereztem 1500 ftért. Kíváncsiságból rákerestem a neten a márkára. 20-30.000 egy rosszabb ruha a boltban. Szóval erről ennyit.

Sminkben se vagyok márka bolond, egyik se jobb a többinél, csak a marketinget kell megfizetni, azért meg nem adok lóvét.


Szóval összességében sokat spórolok.

2018. okt. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
39%

Ruhákat 90%-ban turkálóban vásárolok, pólót 200-600 Ft-ért, nadrágot 2000-5000 Ft-ért, kabátot 4000-12000 Ft-ért. Gyakran veszek ruhaneműt.


Üdítőt nem iszom, sört nagyon ritkán, 200-300 Ft, felvágott 150-400 Ft.


Tévézni nem szoktam, nem veszek újat. A telefonom 40000 volt 3 éve, jól működik, egyelőre nem tervezem lecserélni, de ha vennék újat, max. 50 ezret szánnék rá.


Autóm nincs, nem is tervezek venni, a fővárosban élve nem érzem szükségét.

2018. okt. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
50%

Ruhaneműk:

Póló 20 euro

Nadrág 20 euro

Kabát 100euro


Elelmiszerek:heti bevásárlás házhozszállítással, élelmiszer és minden háztartási cikk 4 szemelyre 100-130euro

Sör Nem iszik senki sört a csaladban

Felvágott nagyon ritkán, max havonta egyszer kemencében sült sonka, ebbhol 100gr 3-4 euro



Elektronikai cikkek -


Tv Sony Bravia van, nem mai gyerek, tökéletesen működik. Anno drága volt.


Fúrógép Nincs

Mobiltelefon Van a családban Samsung Galaxy és iPhone, előfizetésesek, havi 25euro/előfizetés

Autó Nincs, biciklije van mindenkinek, 300 és 500euro közötti arakon vettük őket.


Konyha mániás vagyok, az ott használt eszközökre sokat költünk. Konyhagépek Tefal és Bosch, edények Tefal és Villeroy & Boch.

2018. okt. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
28%

Ruhanemű:

Póló: 1500-4000

Pulóver: 3000-5000

Nadrág: 3000-9000

Kabát: 40.000ig

Cipő: 30.000ig


Általában mindig az akciós termékelet keresem, de azert becsúszik néha 1-2 normál áras darab is. Cipőre és teli kabatra vagyok hajlandó komolyabb összegeket kiadni, de ezeket nem cseréljük 1-2 évente.


Üdítők: Nem veszünk üdítőt, teát, gyümölcslevet, ízesített vizet készítünk otthon magunknak.


Sor: 400-1000 ritkán iszunk alkoholt, sörből a stellat,paulanert,paulanert szeretjük,illetve a magyar kezmuveseket.

Felvágott: 5-600 Ftig - ritkán veszünk felvagottat, én magamnak csak párizsit,az a kedvencem, a többiek sonkásak.


Elektronika:


TV: 200.000ig

Fúrógép: 100.000ig - munkákhoz szükséges

Mobiltelefon: 80.000ig


Autó: 0Ft, tömegközlekedést használunk.

2018. okt. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
43%

Inkább egy kupacában írom, én is úgy követem nyomon.


Smink : összevártam hogy minden elfogyjon + legyen akció 40.000 Ft. Minőségi, nem leszek rá allergiás, tartós, a kiszerelést elnézve fél évig biztosan nem lesz rá gondom, de lehet, hogy egy évet is kibírnak.

Ruhák : erre havi limitet van, ami 20-25.000. A munkám miatt elegánsan kell megjelenni, kevés csini ruhám volt, még építem fel a munkába járós ruhatáramat. Ebből kb 3-5 db jön ki, de az minőségi, nem fog szétesni a tizedik mosásnál.

Cipő: ha épp kell vagy nagyon szerelem, egy hónapban igyekszem 30-40.000re limitálni. Ez mondjuk egy márkás sportcipő, egy bőr csizma, ilyesmi.

Táskát max 3 havonta "engedélyezek" magamnak, ez nagyjából 30-40.000 Ft.

Élelmiszer az csakis minőségi, ételérzékenységgel, felesben fizetjük párommal, az én részem úgy kb 20-30.000.

Közlekedés Budapesten egy 10es.

Lakbér, rezsi részem másik kb 70.000

Lakástakarék 20.000

Egyéb pipere cikkek mondjuk másik 5.000 kb.

Ezen felül van egy keret szórakozásra, mozi, színház, vacsi valahol, erre egy másik 30.000ig számolok.

Amire korlátlanul tudok költeni az ajándék a családnak, illetve adomány menhelyeknek (nem egyszer szaladtam már túl a költségvetésen, egyszerűen ezekre tényleg nem tudom sajnálni a pénzt).


Hát nagyjából ennyi

21/N

2018. okt. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!