Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy beszéljem meg ezt apuval?

Hogy beszéljem meg ezt apuval?

Figyelt kérdés

Az a baj,hogy egész nyáron nem enged sehova.

Múltkor megkértem,hogy hadd mehessek el a barátnőmmel egy közeli ruhaboltba,azt mondta,nem mehetünk,mert "kicsik"vagyunk.Tegnap mondtam neki,hogy elviszem a környékre sétálni a kutyát,azt mondta,nem,egyedül nem mehetsz sehova.Megérteném,ha a belvárosban laknánk,de nem,egy békés kis helyen lakunk.

Anyu ehhez csak annyit szól,hogy "apád hülye",de ő megengedné.

A barátnőim se érnek rá mindig,de akkor se enged el velük sehova.

Egész nyáron üljek itthon,egyedül,nézzem a tvt,meg gépezzek.Szerinte ez a helyes.Egy időben beértem ennyivel,de már elegem van,hogy itt a nyár,és nem mehetek sehova.

Hogy beszéljem meg ezt vele?

15/L


2010. jún. 24. 13:22
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Kérdezd meg tőle, hogy hány éves kortól szándékozik majd elengedni egyedül, nála mi az az időpont? Azt is kérdezd meg, ő hány évesen ment el otthonról egyedül anno.

Így elkezdődik egy beszélgetés. Ha azt mondja 18 éves kortól,akkor indokolja meg, miért akkor jobban bízik majd benned, hogy mire visszaérsz nem esel teherbe, vagy addigra jobban meg fogod tudni védeni magadat, vagy mi.

2010. jún. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Mond el neki mit érzel , hogy ezzel tönkreteszi a nyaradat . Amikor ő fiatal volt ő is otthon ült egész nyáron? Mégis csak a lánya vagy és nem akkor boldog ha látja ,hogy jól érzed magad? Nem egyedül akartál olaszországba elmenni a barátaiddal,vagy házibulikba , hanem csak simán kimuzdulni kicsit. Őszintén mond el neki amit érzel, és ha nem enged sértődj meg mutasd ki valahogy ,hogy ez Neked igy nem jó. Ha végképp nem sikerül semmi : akkor hívd át a barátnőidet néha ..ha már te nem mehetsz el ők menjenek el hozzád. Vagy próbálkozz kicsit "benyalizni" légy jókislány ,takarits,csinálj valamit amivel bevágodsz apunál és talán elenged. Sok sikert ,jó pihenést:)
2010. jún. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

kutyasétáltatásból még nem jönnék haza terhesen...

és nem azt várom,hogy engedjen el diszkóba,csak a környékre...

2010. jún. 24. 13:31
 4/10 A kérdező kommentje:

köszi,második válaszoló:)

megpróbálom,hátha.

2010. jún. 24. 13:32
 5/10 anonim ***** válasza:

vannak ilyen szülők, akik kiskori rossz élmények vagy a túlzott szigor/féltés miatt óvják ennyire a gyereküket.

tesómék 16 éves lányok, de őket is csak 15 évesen engedték el szórakozóhelyre, és csak az én felügyeletemmel.

a faluba meg már fiatalabb korban is leengedték őket sportolni vagy barátnőkkel trécselni.

2010. jún. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hogyha mindkét szülőddel együtt élsz, akkor próbáld rávenni a másikat. Én mindig azt csináltam, ha az egyik nem engedte meg, mentem a másikhoz és ő általában belement, és akkor könnyebb volt meggyőzni a másikat is :)
2010. jún. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg higgadt maradni, ha kiakaszt, akkor se hisztizni. Ez sokat nyomhat a latban.

Ha végképp nem megy, akkor legyetek nálatok. A barátnőid is meg kell, hogy értsék ezt. Én általában itthon szoktam lenni és a barátnőim jönnek ide, pedig már nem a szüleimmel élek :)

Visszatérő programpont a közös főzés-sütés, teázás, jegeskávézás, gyöngyfűzés, ruhagyártás, karaokezás... remélem, azért sikerül megbeszélned vele ezt a dolgot, de ha nem megy, akkor gondolkodj el és találd ki, nálatok hogy szórakozhatnátok :)

21L

2010. jún. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
igen,mindkettővel együtt élek,anyu az engedékenyebb ilyen téren.csak hát ő este jön haza a munkából,ilyenkor nem tud mit csinálni.
2010. jún. 24. 13:43
 9/10 anonim ***** válasza:

Elég szar helyzet...:S

Nálam is ilyen a helyzet nagyjából. Ülj le és beszéld meg vele. Miért nem enged el? Mikor fog elengedni? stb.

15/F

2010. jún. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszi a választ:)

olyan hülyeségnek tartom,miközbe a bátyám ilyen idős korába hajnalig bulizhatott a haverjaival...csak mert ő fiú,és akkor még "más világ volt".

de mindegy,mert megbeszéltem anyuval,hogy beszélje ezt meg apuval,és így már engedi.

2010. jún. 27. 20:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!