Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves korodban kértek meg...

Hány éves korodban kértek meg a szüleid, hogy költözz el otthonról?

Figyelt kérdés
Mikor hagytad el a családi fészket? A szüleid szólítottak fel, hogy most már jobb lenne ha munkát találnál és saját lakásban vagy albérletben laknál? Egy huszonéves fiatalnak mennyi időre hány évre van szüksége, hogy megkeresse egy lakásra a rávalót, ha mondjuk 100 ezer forintot keres? Huszon hány éves fiataltól lehet elvárni, hogy saját munkahelye és lakása legyen? Hány évesen érezted azt, hogy a szüleid terhére vagy otthon? Mi a véleményed arról ha egy huszonéves pár a szülőkkel él egy fedél alatt? Mit éreznél ha a szüleid kérnének vagy mondanák, hogy most már költözz el itthonról mert a saját lábadra kell állnod? A pároddal albérletbe laktok, szülőknél vagy saját lakásban? (A korodat is írd oda kérlek.)
2010. jún. 23. 01:22
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
34%

19 voltam, amikor anyám elköltözött a párjához.

éltem világomat, dolgoztam, vezettem a háztartást, megtanultam felnőttként élni.

persze kaptam segítséget anyumtól, de neki is az volt a célja, hogy ne legyek 30évesen otthonülő nyomoronc, aki azt sem tudja, hogy hogy kell befizetni egy csekket.


örülök, h így alakult.

2010. jún. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
24%

Sose kértek meg, eszem ágában se lett volna rajtuk élősködni, mikor már van fizetésem.

Egyetem után hagytam el a családi fészket. Nem ők szólitottak fel, rögtön albérletbe költöztem. Nem kell megkeresni a lakásra valót, van albérlet is. Amint végzett a tanulmányaival, elvárható, hogy legyen saját keresete és elköltözzön.

Nem helyes a szülőkkel egy fedél alatt élni egy párnak.

Lesülne a bőr a képemről, ha nekik kellene ezért szólni.

Saját házban élünk.

36/L

2010. jún. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
tegnapelőtt 8:07 és 8:17 vagyok. Most miért is lettem ennyire lehúzva??? Bár már megszoktam, hogy nem lehet egyetlen eltérő válasz sem ezen az oldalon egy kérdésre, mert akinek más a tapasztalata, az már rögtön hülye. Én csak akkor írok választ vmely kérdésre, ha különbözik a véleményem/tapasztalatom a többiekétől, és mindig ez van. Szánalmas. 0%, tudom.
2010. jún. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

25/L


Régi kérdés, de válaszolok én is hátha valakinek még jól jön.

Én 19 évesen kollégiumba költöztem, de még a szüleim pénzén. Aztán 23 évesen albérletbe költöztem, de túl sokba került ezért végül anyagi okokból visszaköltöztem a szülőkhöz. Az én tanácsom, hogy soha (SOHA!) ne költözzetek vissza ha már egyszer függetlenné váltatok, mert engem most úgy kezelnek itthon mintha nem 25 hanem 5 éves lennék.

Mikor én tartottam fent egy háztartást, akkor magam mostam főztem takarítottam, és nem volt vele bajom. Most viszont ha kicsit nagyobb a rendetlenség nálam, akkor anyám rámszól mint egy gyerekre, hogy takarítsak ki (de már azonnal). A főzésbe nem szólhatok bele, mert anyám kizavar a konyhából, mondván hogy neki úgyis ez a dolga.

Ez az egész egy ördögi kör, mert egy léhűtő vagyok, akire az anyja főz, de ha azt mondom hogy elköltözök, akkor jön a logikai bukfenc, hogy havi 60-100 e FT plusz kiadás egy külön albérlet...

De mégiscsak költözés lesz ebből, úgy gondolom.


Soha ne költözzetek vissza!

2016. máj. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!