Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves korodban kértek meg...

Hány éves korodban kértek meg a szüleid, hogy költözz el otthonról?

Figyelt kérdés
Mikor hagytad el a családi fészket? A szüleid szólítottak fel, hogy most már jobb lenne ha munkát találnál és saját lakásban vagy albérletben laknál? Egy huszonéves fiatalnak mennyi időre hány évre van szüksége, hogy megkeresse egy lakásra a rávalót, ha mondjuk 100 ezer forintot keres? Huszon hány éves fiataltól lehet elvárni, hogy saját munkahelye és lakása legyen? Hány évesen érezted azt, hogy a szüleid terhére vagy otthon? Mi a véleményed arról ha egy huszonéves pár a szülőkkel él egy fedél alatt? Mit éreznél ha a szüleid kérnének vagy mondanák, hogy most már költözz el itthonról mert a saját lábadra kell állnod? A pároddal albérletbe laktok, szülőknél vagy saját lakásban? (A korodat is írd oda kérlek.)
2010. jún. 23. 01:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Semmikor.Én még mindig anyám vérét szívom.
2010. jún. 23. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem egy szülő nem rakja ki a gyerekét soha..
2010. jún. 23. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Mikor??? Hát amikor már anyagilag eléggé el vagyok eresztve ahhoz, hogy tudjak gondoskodni magamról. Nem kevés összeg fenntartani egy külön lakást (albérlet, netán saját lakás), élelmezni, rezsit fizetni és persze mindig vannak egyéb költségek...

Most ez milyen kérdés már? A szüleid ki akarnak tenni otthonról?? :O

2010. jún. 23. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 tetro ***** válasza:
55%
20évesen, mert rájöttem, hogy lépni kell. az öt éve, azóta albérletben élek, de talán jövőre már veszek saját lakást.
2010. jún. 23. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
100%

nekem az utóbbi félévbe rengetegszer mondták, h az ő idejükbe ilyen idősen már rég dolgoztak és külön éltek.. persze 20 évvel ezelőtt nem sűrűn kerültek az uccára az emberek szerintem...


20/L

2010. jún. 23. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is állandóan mondják, hogy költözzek el otthonról, keressek munkát. De hogyan, ha még tanulok? Diákmelóból az összes pénzem rámenne az albira.

21/l

2010. jún. 23. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Egy szülő csak akkor "rakja" ki a gyerekét az otthonából,ha nem dolgozik,elvárja a szüleitől,hogy eltartsák,fedezzék még a szórakozását is.A gyerek ezért nemhogy hálás lenne,inkább követelődzik és semmibe veszi a szüleit.

Egy tisztességesen dolgozó,szüleit megbecsülő gyereket egyetlen szülő sem kérne meg,hogy költözzön el.

Ma divat azt mondani,hogy költözz el 18 évesen,éld a saját életedet. Sőt, ha a párjával a szülőknél él,akkor divat a szülőket,főleg az anyóst szidni. Nincs bennük tolerancia és sok józan ész sem. Inkább kidobnak az albérletre elég sok pénzt,minthogy alkalmazkodjanak egymáshoz, és így reményük se legyen saját otthonra.

Ha békében élnének a szülőkkel, az albérleti pénzt félreraknák,és természetesen más módon is takarékoskodnának 5-10 év alatt könnyebben megoldhatnák a saját lakást.

Ezelőtt 30-40 évvel ez volt a természetes a szülők és a gyermekeik között.

A 100.000.- jövedelem nem sok. Ha otthon laksz,és adsz haza valamennyit a kajádra és a rezsire, a többi pedig félreteszed,akkor idővel lehet saját lakásod. Igaz,hogy nem vehetsz márkás cuccokat,nem járhatsz állandóan szórakozni stb. De azt szokták mondani,hogy valamit valamiért.

Ha viszont albérletbe mégy,akkor még megélned is nehéz lesz. Ha kifizeted az albérletet, a rezsit,alig marad étkezésre és ruházkodásra pénzed.

Ezeket kellene a fiataloknak végig gondolni.

Együtt a szülőkkel és alkalmazkodni egymáshoz, a szülőket nem kihasználva,vagy külön menni és megélni nyomorogva.

2010. jún. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy gyerekét szerető szülő nem küldi el otthonról a gyerekét, főleg nem albérletbe, hogy még inkább ne tudjon spórolni.

Én 22 éves egyetemista voltam, amikor az akkori páromhoz költöztem a szüleim minden tiltása ellenére, mert ők nem nagyon akartak elengedni. Pár év után, mikor szakítottunk visszaköltöztem a szüleimhez. Akkor már dolgoztam, jól kerestem, de eszük ágában sem volt engen kirakniuk. Majd megismertem a mostani férjemet és odaköltöztem hozzá 27 évesen, de még nem voltunk házasok. Na akkor is ment a vita, hogy had költözzek el otthonról.

De ha most is bármi gond lenne akármikor visszamehetnék hozzájuk.

32/L

2010. jún. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
engem 19(L),öcsémet 28. mindig is éreztették,hogy sokba kerül az eltartásunk,suli mellett is dolgoztunk,hogy legyen valami zsebpénzünk. én 10 évig laktam albérletben,most 20-ig lakáshitelt fizetek majd.Tesóm is hiteles,de más nem volt maradása. Pici panelben laknak a szüleink,az is önkormányzati. Összességében jobb volt eljönni és önállósodni.
2010. jún. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Én magamtól mentem el, ahogy befejeztem a föiskolát. Azt természetesnek vettem, hogy ettöl kezdve a saját lábamra kell állni, nem továbbra is a szülök nyakán élni - márcsak azért is, mert az ö lakásuk elég kicsi volt, mi meg férjjel és gyerekekkel nem igazán fértünk volna el.
2010. jún. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!