Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves korodban kértek meg...

Hány éves korodban kértek meg a szüleid, hogy költözz el otthonról?

Figyelt kérdés
Mikor hagytad el a családi fészket? A szüleid szólítottak fel, hogy most már jobb lenne ha munkát találnál és saját lakásban vagy albérletben laknál? Egy huszonéves fiatalnak mennyi időre hány évre van szüksége, hogy megkeresse egy lakásra a rávalót, ha mondjuk 100 ezer forintot keres? Huszon hány éves fiataltól lehet elvárni, hogy saját munkahelye és lakása legyen? Hány évesen érezted azt, hogy a szüleid terhére vagy otthon? Mi a véleményed arról ha egy huszonéves pár a szülőkkel él egy fedél alatt? Mit éreznél ha a szüleid kérnének vagy mondanák, hogy most már költözz el itthonról mert a saját lábadra kell állnod? A pároddal albérletbe laktok, szülőknél vagy saját lakásban? (A korodat is írd oda kérlek.)
2010. jún. 23. 01:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem kellett megkérni.

Mentem magamtól 18 évesen.

Olyan "jó" volt a családi légkör, hogy még egy putriban is jobban éreztem magam.

2010. jún. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
68%
Sose mondták,és bár mikor hazamehetnék lakni a gyerekeimmel is. Elöször 23 évesen költöztem el,két év múlva vissza.Tönkrement párkapcsolat Utána 28 évesen,azóta a párommal élek és gyerekek születtek. 32/N
2010. jún. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
36%
Ugyan nem olvastam végig mindent, de szerintem egy szerető és okos szülő bizony, ahogy Ti mondjátok, kirakja a gyerekét kb. 20 éves korában, nem feltétlen azért, mert el kell tartani, hanem ez az élet rendje, hogy önállósodunk, saját lábunkra állunk. Ha valaki talál magának munkát, azon nyomban ki lehet venni egy garzont (30 ezerért már van Pesten, láttam, mert én is keresek most albérletet vkinek és nem is putri) és még kajára is futja meg rezsire is. Na jó, egy hónapot még nem árt ott lakni a szülőknél, de utána már simán lehet mindenre pénz, még ha csak 100 ezret keres, akkor is. Az az igazság, hogy én nem értek egyet azokkal a szülőkkel, akik huszon-, meg harmincéves gyerekeiket pátyolgatják a szoknyájuk mellett, még ha dolgoznak is. Még ha lesz is egyáltalán az illetőnek párja, jó sok párkapcsolati probléma forrása ez. Anyuci viszi a reggelit, anyuci kitakarít, anyuci bevásárol. Van egy egyetemet végzett majd 30 éves "barátnőm", aki nemrég költözött el otthonról, de olyan sült hülye volt az élethez, hogy amikor idejött hozzánk vendégségbe egy napra, itt ragadt egy hétre és egy kiló kenyeret sem hozott, mert akik a szüleikkel laknak, azt hiszik, kolbászból van a kerítés. Aztán meg azt hallottam vissza vkitől, hogy ő látja, hogy mi milyen jól élünk és én sajnálom tőle a kaját. Aztán önszántából beköltözött egy ismerőse albérletébe, egyetlen fillért nem adott bele semmibe, aztán amikor szóltak neki, adott a rezsibe KETTŐ ezer forintot!!! Na persze nem biztos, hogy mindenki ilyen gyámoltalan, de nagyrészük igen, úgyhogy ha vakai ezzel tisztában van és szereti a gyerekét, akkor nem hagyja, hogy ilyen mafla legyen. Én nagyon korán léptem le, családi okokból, 16 évesen, de alap helyzetben már 18 évesen mentem volna, mert önálló tipus vagyok. Most leszek éves és nem kallódtam el, rengeteg dolgot megéltem már /hú, de öregesen hagzik:)/, 9 és fél éve van munkahelyem (még mindig az első) és 2 éve saját lakásom, és egy 1 éves kislányom is van. Jó, hogy ilyen fiatalon már ennyi minden a hátam mögött van és megállom a helyem bármilyen helyzteben, megélek még a jég hátán is.
2010. jún. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
49%

Ilyet sosem kértek volna tőlem, hogy menjek el. Sosem éreztem, hogy a terhükre lennék.

Azt nem tartom egészségesnek, hogy egy huszonéves pár szülőkkel lakik, általában ezzel csak gondok szoktak lenni.

Egyébként 20 éves koromban költöztem, most vagyok 25.

2010. jún. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
39%

Bocsi, lemaradt, hogy hány éves leszek: 25.


Még annyit hozzáfűznék, hogy ha van párunk, sztem nagyon nem egészséges s a szülőkkel együtt lakni, valaki nagyon azt ecsetelte, hogy nem alkalmazkodnak a fiatalok, meg nem tisztelik a szülőket. Itt nem csak ez a probléma, hanem az, hogy a szülő észre sem veszi és gyerekként kezeli a felnőtt lányát/fiát és mindenbe beszeszól, okoskodik. Főleg, ha még gyerek is van. Persze, abból a szempontból jó, hogy tudnak rá vigyázni, de pl. amikor az én lányom megszületett, én egyetlen napig nem bírtam elviselni a családot, mert azonnal elkezdtek minősíteni és hisztériázni, pedig semmit nem csináltunk rosszul. Haza is zavartuk őket. Mindenkinek megvan a saját élete, jobb távolról szeretni egymást, mint (a generációs különbségekből adódóan) közelről gyűlölni.

2010. jún. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Nos akkor itt az elsö szülökkel élö pár!

Mit is mondjak, nagyon nehéz. Nna nem miattunk szerencsére. Faterom egy alkesz állat, és mindenki gyülöli. Elöbb utóbb úgyis el fogunk költözni, mert 28 hetes terhes vagyok, és nem akarom, hogy a gyermekem így nöjön fel mint én, hogy mindennap ezt a részeget lássa. Anyuval nincs semmi probléma és húgommal sem, jól kijövünk. Anyu és párom dolgozik, enyém meg a háztartás. Ezt meg is beszéltük és jó így egyelöre. Anyu nem akarná hogy elmenjünk mert ö is és mi is anyagilag csödbe mennénk mivel csak anyu és párom dolgozik a családból. Ez így édeskevés...

Fatert leszámítva jó lenne.

22/L

2010. jún. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
66%
21 éves lány vagyok. Egyetemre járok (levelező) mellette sajnos csak négy órában dolgozom.irtó kevés a pénz, elmegy seccpecc alatt, haza sajnos nem tudok adni, de legalább a szüleimtől nem kell pénzt kérnem. Ha most szerencsém lesz, akkor összejön egy normális kaliberű állás, és haza is tudok pénzt adni, segíteni nekik. egyébként itthon mindent megcsinálok, segítek nekik amiben csak lehet. soha nem jutna eszükbe elküldeni itthonról. persze minden vágyam, hogy minél hamarabb önállósodjak, bár részben a háztartást én vezetem, az önállóságom meg is van, már csak az elköltözés hiányzik. de idővel az is megtörténik, és én pl egyedül nemigen szeretnék elköltözni, így majd ha minden úgy alakul, párommal megoldjuk a dolgokat. de nem élősködök anyámékon, így nem tudom, valószínű, ha nem dolgoznék, nem segitenék ők is úgy penderítenének ki onnan, mint a fene...bár reményeim szerint max két három év mulva el tudok menni itthonról.
2010. jún. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Zümy ***** válasza:
72%
15 éves koromtól 20 éves koromig kolis voltam,aztán kerestem pesten egy albérletet és felköltöztem ( fősuli miatt is)
2010. jún. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
68%

Én elhatároztam, hogy 22 évesen menni fogok. Addigra fogok diplomázni , remélhetőleg akkor már lesz állásom is, tehát 22 évesen különköltözöm. Szülőkkel- párral együtt lakni, szerintem sose jó.

19L

2010. jún. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 tetro ***** válasza:
85%
Hol lehet Pesten 30ért garzont bérelni? :D Én 60 alatt szinte nem is látok.
2010. jún. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!