Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy köszönnél ebben az esetben?

Hogy köszönnél ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Negyvenes korosztály vagyunk a férjemmel együtt (viszonylag kései hazasssag).

Találkozunk olyan régi ismerőseivel/rokonaival, akiket én akkor látok először, ő viszont gyerekkora óta ismeri és csókolomozza őket. A kínos, hogy én már ennyi idősen senkit nem szoktam csokolomozni, aki nekem nem tök régi ismerősöm és így szoktam volna meg. De az is fura, ha a férjem magáz, én meg visszategezek (60-70-es korosztály).

Zárójelben: szerintem felajánlhatnák már a férjemnek is (jövőre lesz 50) a kölcsönös tegeződést.


2018. szept. 2. 12:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
12%
Ha letegezne 40 + évesen, egy akármilyen korú, akkor én visszategezem ez alap dolog. Nem vagyok se a kölyke, se a csicskája,főleg nem 40 felett. Ha nem tetszik neki az az ő baja, vagy vált ő is magázódásra, vagy elfogadja hogy vissza van tegezve,vagy elmehet ahonnét jött
2018. szept. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Bubuka508 ***** válasza:
15%
Az nem jelent semmit, ha a férjednek régi ismerőse, vagy jóbarátja, ha te most látod először, akkor jónapot vagy hasonló. A kezét csókolom - a tévhittel ellentétben - nem jár okvetlenül senkinek, csak adható. A napszaknak megfelelő köszönés a hivatalos illemtan szerint tökéletesen megfelel. Egyébként pedig alapvetően magázódás, ha pedig ő letegez, vagy kimondottan felajánlja a tegeződést, akkor szervusz neki. Ennyi az egész, nem kell túlbonyolítani a dolgot. A tiszteletet tegezve is meg lehet valakinek adni, meg magázva is lehet sérteni, nem is akárhogyan. Amúgy pedig abban nincs semmi megalázó, ha csókolomozol valaki idősebbet, még 40 felett is. Legfeljebb ha nem tetszik neki, megmondja, ekkor ahogy írtam, a tegeződés általános szabályai érvényesek.
2018. szept. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
23%
Jó napottal és szintén magázódás, ha már nem lehet tegeződni. Mint két idegen a bankba, fogd fel így.
2018. szept. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
73%
Miért van mindenki lepontozva? Nekem sem fog ártani, így is túl sok százalékom van.
2018. szept. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
54%
Azért van mindenki lepontozva, merta kérdező nem csak köszönni nem tud, de hisztis is.
2018. szept. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
73%
Én is az aranyközéputat választanám, se szia, se csókolom, hanem inkább magáznám őket. Abból nem lehet baj, se sértődés! Meg szerintem az a helyes.
2018. szept. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
55%
Én sem igazán értem. Tök mindegy, hogy a férjednek kije és hogy ő hogyan köszön nekik. Amikor először találkozol velük, akkor számodra idegenek. Letegezel egy 60-70 éves idegent? Nem. Ha ők felajánlják vagy tegeznek, akkor majd mehet a tegeződés. Csókolom meg nem értem, hogy jött ide. Nem kell csókolomoznod. A férjed biztosan így szokta meg velük kapcsolatban gyerekkorából, semmi gond ezzel.
2018. szept. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Nem tegezek le egy 60-70 éves idegent (ezt hol írtam?). De gondolom egy 60-70-és sem tehet le egy negyvenes idegent, úgyhogy ez nem jön ide.

Tehát találkozom velük, a férjem csókolomozik, ők meg jönnek oda, hogy sziasztok, meg sokat hallottam rólad, satöbbi. Ebben a szituban hiába vagyunk negyvenesek, mégis valahogy mintha gyerek státuszba kerülnénk.

2018. szept. 2. 17:26
 19/20 A kérdező kommentje:
*egy 60-70-es sem tegez le
2018. szept. 2. 17:27
 20/20 anonim ***** válasza:
63%
18: Engem nem zavar közel a 40-hez, ha nagyi korú emberek gyerekként tekintenek rám. Hozzájuk képest tényleg gyerek vagyok :) Ha a párod nemcsak csókolommal köszön, de a beszélgetésben is magázza őket, akkor én is magáznám őket, csak nem csókolomoznék, hanem jó napot, stb. Ha azt akarják, hogy tegezd őket, akkor úgyis fogják mondani.
2018. szept. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!