Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy köszönnél ebben az esetben?

Hogy köszönnél ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Negyvenes korosztály vagyunk a férjemmel együtt (viszonylag kései hazasssag).

Találkozunk olyan régi ismerőseivel/rokonaival, akiket én akkor látok először, ő viszont gyerekkora óta ismeri és csókolomozza őket. A kínos, hogy én már ennyi idősen senkit nem szoktam csokolomozni, aki nekem nem tök régi ismerősöm és így szoktam volna meg. De az is fura, ha a férjem magáz, én meg visszategezek (60-70-es korosztály).

Zárójelben: szerintem felajánlhatnák már a férjemnek is (jövőre lesz 50) a kölcsönös tegeződést.


2018. szept. 2. 12:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%
Elég problémás, hogy negyvenes létedre nem tudod, hogy kell köszönni.
2018. szept. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Meg az is, ha valakinek nem sikerül a kérdésre válaszolni,
2018. szept. 2. 12:54
 3/20 anonim ***** válasza:
79%
Ha téged tegeznek, visszategezel, ha nem, akkor nem csókolomozol, hanem magázol, meg jónapot, hogy van, stb. de hiába húzod fel magad, ennyinidősen tudhatnád.
2018. szept. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
39%

Jó, akkor megtanítalak köszönni, ha már eddig magadtól nem sikerült.

Idegennek napszaknak megfelelően jó napot, jó reggelt, jó estét.

Csaladon belül lehet csókolomozni az idősebb nőknek, férfirokonnak mehet a jó napot, stb

Mit gondolsz, menni fog?

2018. szept. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
30%
Csókolomozd le te is őket. A férjed mit mondd?
2018. szept. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
8%
Ha negyvenes nő vagy és a férjed ismerősei 50+ korosztály, akkor a férfit magázod, a nőt meg letegezed (jelezve, hogy a nő meg te egyazon korosztály vagytok, aminek ő örülni fog).
2018. szept. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
20%
Ha ők tegeznek akkor, te is tegezed és fordítva. A csendőrpertuk ideje rég lejárt..
2018. szept. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%
Ha a férjed magázza őket, akkor neked is magázni kell őket. Tegeződni ilyen esetben nem illik, sőt udvariatlanság. Az, hogy miért nem ajánlják fel a tegezést, most lépj túl, mert nem és kész.
2018. szept. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
A kioktatóknak: szeretem, mikor valaki nem bir szöveget értelmezni. Az etikettel általánosságban tisztában vagyok, köszönöm a túlbuzgó segítséget, a szituációban az más, hogy ők a férjem régi (gyerekkori) ismerősei.
2018. szept. 2. 13:48
 10/20 anonim ***** válasza:
85%

Ha valakit nem akarsz tegzni, akkor attól még véletlen sem kell csókolommal köszönni , erre van a napszakoknak megfelelö köszönés.

Te semmi esetres em tegezheted öket, ha nem kérnek fel rá, nem tudom, egyáltalán honnan jutott ez eszedbe

2018. szept. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!