Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben mi az illendő?

Ilyen esetben mi az illendő?

Figyelt kérdés

Van egy férfi az életemben, akivel úgy döntöttünk, összeköltözünk. Nem nagyon ismerem a családját, párszor találkoztunk meg ma feljöttek hozzánk. A testvére, a neje és a babájuk. Nekem van két gyerkőcöm. A nő meghívott minket a baba szülinapjára. Ilyenkot illik elmenni? Csak a családjuk lesz ott, mi nem tartozunk oda. Úgy érzem, mi kilógnánk onnan. Ők magyar család, mi romák. Ők jó anyagi helyzetben élnek, mi éppen megvagyunk, ők 10+ éve együtt vannak, mi meg csak úgy vagyunk egy ideje.


Én azt hiszem csak kedvességből ajánlotta fel és nem kellene elmennünk.

Hallottam, hogy megkérdezte, hogy szólhat-e vagy inkább ne tudjak róla.


2018. jún. 14. 22:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hova tartozastol fuggetlenul,en nem mennek olyan emberekhez akiket nem is ismerek igazabol. Foleg ha ugy erzem csak nem akartak bunkozni:) ezt elmondanam a paromnak is,hogy ne legyen sertodes meg semmi ilyesmi ebbol.
2018. jún. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mérlegelj, hogy éreznétek ott magatokat.

De ha visszamondod, nagyon kedvesen tedd, mert ő is kedvesen hívott

2018. jún. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mivel megkerdezte szolhat-e vagy... ez azt jelzi, hogy o termeszetesnek vnne, ha ti is elmennetek. Csak nyilvan még nem tudhatja a ti kapcsolatotok mennyira komoly.

En a helydben elmennek. Megkerdeznem a paromat, hogy mit vigyetek ajandekba a babanak. Esetleg beszeljetek meg, hogy nagyon sokaig nem lnne jo maradnotok es hogy valamit illik-e még vinni a vendegsegbe, naluk mi a szokas.


Ne erezd magad rosszul, hiszen ha osszekoltozes elott alltok, akkor most fordul komolyabbra a kapcsolatotok. Ideje a rokonsagot is megismerned es nekik is teged.

2018. jún. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
4 fő lenne akit ismerünk: a testvére, a neje, a baba és ugye ő. Voltunk már náluk (kényerből, aminek nem örültek), a tesója volt már nálunk (bezártam az ajtót, miközben nem volt itthon másik kulcs, ő hozott haza kulcsot, hogy a barátom ki tudjon menni). Aztán kb ennyi. Most sem én hívtam őket, ők negbeszélték és jöttek. Nekem furcsa volt, de próbáltam beszélgetni. Az egyetlen, amiről magabiztosan tudtam beszélni és kérdezni: a gyerekek. Nagyon nem illenénk oda, úgy érzem.
2018. jún. 14. 22:25
 5/13 A kérdező kommentje:
Hivatalosan ma kezdte a költözködést, igaziból pedig mondhatni februártól csak itt van, haza csak hébe-hóba ment. Nem szeretnék illetlen lennj, hiszen sosem bántottak. A költözködés azzal indult: elhozta azokat, akiket legközelebbieknek érez. Csak épp nem tudom, nekem ezt hogyan kell kezelni. Sosem voltam társasági ember, viszont ki sem kerülhetem őket.
2018. jún. 14. 22:28
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem menjetek el. Nem vagytok kívülállóak, hiszen a párod testvérének a gyerekéről van szó. Ha pedig meghívtak, akkor biztosan nem éreznék tehernek a jelenléteteket, ha ez lenne a helyzet, egyszerűen nem szóltak volna róla és kész.

Lehet, még meg is kedveled őket a buli alatt:) ha nem, akkor meg legalább te megpróbáltad.

2018. jún. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja és engem biztosan nem izgatna, hogy roma, kínai vagy bantu néger származásúak vagytok, ha egyszer rendes embernek ismertelek meg titeket 😊 nem lesz itt baj, ne görcsölj rá semmire.
2018. jún. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nos, azt azért mérlegeld, hogy ŐK lehet elfogadtak, de még mindig sok embernek nyílik ki a bicska a zsebében, ha egy cigány (nem szeretem a "roma" szót használni) is van a körülkben.


Engem épp nem érdekel, ismerek sok normális, dolgos, vagy épp tanult cigén férfit és nőt, de sokan még mindig negatívan állnak hozzátok, és esélyt sem adnak a megismerésre. :(

2018. jún. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Én egyiket se szeretem, de valahogy muszáj volt leírnom, hogy értse mindenki. :)

Pontosan ez az... Tudom, hogy akivel együtt vagyok, ő is rendszerint szidja őket, nincs jó véleménnyel. Annyi, hogy ugye ő ismer és már tudja, hogy én nem lopnám meg meg semmi ilyesmi. A családja sem lehet sokkal jobb véleménnyel és ha beállítok fiatal anyukaként két gyerekkel, az lehet elrontja a hangulatukat. Azon gondolkodok, hogy mivel ugye hívtak, ezért küldünk valami ajándékot a babának és akkor adtunk, a szándékunk megvolt, de valami indokkal visszautasítom (pl.dolgoznom kell szombaton is vagy valami).

2018. jún. 15. 08:26
 10/13 anonim ***** válasza:

#8 "ha egy cigány (nem szeretem a "roma" szót használni)"


Minden bántás nélkül, tájékozódj a témában. :) A romák, akik tényleg azok, nem fogják sértőnek venni, ha így hívod őket, sőt! Büszkék rá, mert ők azok. Ellenben, ha mondjuk egy oláhcigányt romázol le, akkor igencsak kikaphatsz érte, mert nekik pejoratív a megnevezés. :)

Szóval általánosságban nincs baj a szóval, csak tudni kell, melyik népcsoportra alkalmazható. Ha a kérdező magukra használta a kifejezést, akkor nyilván esetükben nem pejoratív. :)



Kérdező! Ne aggódj a származásod miatt, a párod elfogadott, mi több, felvállalt a családja előtt is.

A kihallott megjegyzés nekem is úgy hangzik, hogy a nőnek természetes volt, hogy meghívnak, csak azért kérdezett rá a párodnál, mert nem volt benne biztos, hogy elég komoly-e a kapcsolatotok ahhoz, hogy a családi banzájba bele legyél hajítva.

Én, a helyedben, ha mást nem, udvariasságból elmennék. Beszélgetés, apró ajándék, aztán, ha nem érzed jól magad, akkor el lehet köszönni egy szelet süti után.

Nem írtad, hogy gyerekes buli lesz-e, én feltételeztem, hogy nem az, ha babáról van szó - de ha mégis, ki tudja, még az is lehet, hogy a gyerekek jól érzik majd magukat. :)


A párodnak nyugodtan mondd el a félelmeidet, amiket itt leírtál, álljon ki melletted, akár úgy döntesz, hogy nem mész; akár ha elmentek és szeretnél eljönni. Tudjon róla, hogy miért döntesz így, ne higgye azt, hogy utálod a családját.

2018. jún. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!