Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy ne féljenek?

Mit tegyek hogy ne féljenek?

Figyelt kérdés

2 hónapja jöttem ki a börtönből és aki ismer szinte mindenki fél tőlem. Alig marad meg mellettem valaki nyugodtan. A családom se bízik bennem már észre vettem..pedig szeretnék megváltozni és jó ember lenni. Tudom ha valaki elveszti a bizalmát akkor nehéz visszaszerezni de nem adnak nekem 1 esélyt se. Most próbálok munkát szerezni és elköltözni innen és megjavulni. de a szomszédok is félnek tőlem meg akik tudják h miért kerültem oda. ez mindig így lesz? mit tegyek hogy normálisan nézzenek rám?vagy már nem is fognak?

25/F

Amúgy nem vagyok cigány mielőtt valaki azt hinné. ja és már megbántam.


2010. jún. 21. 20:27
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
ma egy 4 év körüli kislány jött és megölelte a lábamat erre jön az anyja hogy biztos bántani akarom...hát mondom ilyen nincs...
2010. jún. 23. 18:43
 22/34 anonim ***** válasza:
Mást ne várj, mert nem kapsz. Valószínűleg amíg bennt voltál, mindenféle pletyka keringett rólad és az is lehet, hogy falun belül több bajt neked tulajdonítottak, mint amit megtettél. Ezzel sajnos nem tudsz mit kezdeni, tűrj és viselkedj rendesen.
2010. jún. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Az emberek alapvetően gonoszak, irigyek, csökönyösek, és nem látnak tovább a saját szemellenzőjüktől. Ahogy az előttem szólók is mondták, jobb ha költözöl. És csak olyannal közlöd a börtönt, aki számít neked. Úgy igazán. Mert amúgy erről fognak örök életedbe megítélni. A munkahely más. Ott ha kérnek erkölcsit nincs mese. De a magánéletedben az elkövetkező embereknek csak akkor mond, ha tényleg számítanak neked, amúgy tök fölösleges, mert a legtöbben sem megérteni, sem elfogadni nem fogják. Mert ilyenek.

ja és ne verekedj legközelebb :) akkor nem kerülsz bajba és nem kell a múltadról se magyarázkodnod.

sok sikert!

21L

2010. jún. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

Én elhiszem, hogy meg akarsz változni, de azt is meg kell értened, hogy sokan nem - elvégre majdnem megöltél egy embert, igen, szép, hogy új életet akarsz kezdeni, jól hangzik, de racionálisan szemlélve: mi a garancia erre? Remélem érted, hogy hova akarok kilyukadni. Nem olyan világban élünk, ahol feltétlenül meg lehet bízni az emberekben, ahhoz nagyon sokat kell bizonyítani, rettentően sokat.

De ez ne vegye el a kedved. Nem szabad feladnod, a megbánás az első lépés, a változtatni akarás a második, a harmadik az, ha teszel is érte. Persze, nehéz elköltözni, ha nincs rá pénzed, de igyekezz a legjobbat kihozni a helyzetből.

Nem tudom, hogy hívő vagy-e (mindegy milyen vallású), de ha igen, akkor gondolj néha arra, hogy Isten megbocsát, és bármit tettél mindig szeretni fog, mert éppúgy az ő gyermeke vagy, mint bárki más... ez talán ad némi erőt. Én sok sikert kívánok neked:)

2010. jún. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

Hát most már próbáld ne felkapni a vízet,ne foglalkozz azzal aki kötekedik veled,stb stb.nehogy megint börtönbe kerülj,nagyon fiatal vagy még,ne csezd el az életed.Próbálj segíteni másokon,ami biztos hogy nehezen fog menni,mivel mindenki fél tőled.Tényleg jobb lenne ha elköltöznél valahova,ahol senki nem ismer tédeg,és megváltoznál.Ott a faluba nincs olyan hely ahova felvennének dolgozni8állatokhoz vagy hasonló)?mindegy hogy mit kellene csinálni,csakhogy pénzhez juss(normális módon) és eltudj menni onnan.

Jogos hogy mindenki fél tőled,de tényleg próbálj megváltozni,és akkor látni fogják hogy jó úton haladsz.

De ne verekedj és ne légy benne mindenféle dologban.

Remélem hogy minden úgy lessz,ahogy te akarod ,hogy megváltozol stb!


22/L

2010. jún. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
Nem vagyok vallásos meg semmi hasonló. megpróbálok nem belekeveredni ilyenekbe...meg hagyni az ott szerzett barátokat...de ez gáz mert ha kimegyek az utcára akkor a legtöbben vagy bemennek vagy csendbe maradnak és húzódnak..
2010. jún. 23. 21:11
 27/34 anonim ***** válasza:
ezzel nem nagyon tudsz mit csinálni, az emberek már csak ilyenek...hacsak nem tartasz az egész falu előtt valami ünnepen egy szívszorító beszédet mint a filmekben...de gondolom azt nem fogsz, a legjobb ha elköltözöl és új életet kezdesz... nehéz úgy "jónak" lenni ha mindenki "rosznak" gondol..nehogy belefuss egy olyanba, hogy már azért bántasz valakit, mert anyira fáj hogy fél tőled...
2010. jún. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Hú, hát, nem irigyellek.:( Szörnyű, amit tettél, de már megbántad, ráadásul elég fiatal is voltál akkor, és vagy most is. Sosem késő újrakezdeni! Ha nem ragaszkodsz a faluhoz, akkor én biztos elköltöznék, amint lenne rá pénzem, addig pedig próbálnám meghúzni magamat, próbálnám nem lereagálni az ilyen eseteket, mint pl. ez a négyéves kislány volt. Ha indulatosan reagálsz - elég, ha csak feltűnően kiakadsz -, akkor megint azt kapod, hogy nem változtál semmit. Próbáld az ilyet pókerarccal elviselni, vagy ha tudod, kimutatni, hogy mennyire rosszul esik. És próbálj meg minél hamarabb valahol máshol új életet kezdeni. De azt ne felejtsd el soha, hogy bárhová is mész, a múltad a Te múltad marad, bárhol kitudódhat, hogy mit tettél, és bárhol kerülhetsz hasonló helyzetbe. Erre készülj fel, mert az élet már csak olyan, hogy nem kíméli, aki egyszer hibázott.:( Minden jót Neked!
2010. jún. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
na jó nekem ebből elegem van...nem fogom nekik játszani a jófiút. Ha akarnak féljenek leszarom mostmár..azt csinálnak amitakarnak
2010. jún. 25. 22:58
 30/34 anonim ***** válasza:

Ne add fel! Ha így állsz hozzá biztos, hogy nem fognak szívesen látni. Már elindultál a jó úton, ne fordulj vissza mert megint visszaraknak! Vissza akarsz kerülni?

Amúgy most miért akarod feladni? Mi történt?

2010. jún. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!