Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy ne féljenek?

Mit tegyek hogy ne féljenek?

Figyelt kérdés

2 hónapja jöttem ki a börtönből és aki ismer szinte mindenki fél tőlem. Alig marad meg mellettem valaki nyugodtan. A családom se bízik bennem már észre vettem..pedig szeretnék megváltozni és jó ember lenni. Tudom ha valaki elveszti a bizalmát akkor nehéz visszaszerezni de nem adnak nekem 1 esélyt se. Most próbálok munkát szerezni és elköltözni innen és megjavulni. de a szomszédok is félnek tőlem meg akik tudják h miért kerültem oda. ez mindig így lesz? mit tegyek hogy normálisan nézzenek rám?vagy már nem is fognak?

25/F

Amúgy nem vagyok cigány mielőtt valaki azt hinné. ja és már megbántam.


2010. jún. 21. 20:27
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
mit csináltál?
2010. jún. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Mit csináltál ha megkérdezhetem?


Amúgy nehéz lesz :S. Hát attól függ milyenek a szomszédok...ha látják rajtad, hogy igyekszel akkor szerintem egyszer észreveszik, hogy nincs mitől félniük.

2010. jún. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

attol függ miért ültél...

ha erőszakos tett miatt,akkor jogos,én is félnék,kerülnélek messziről...

ha egyéb,csalás,lopás,akkor célszerűbb elköltözni,uj életet kezdeni,és nem elmondani senkinek

2010. jún. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt ajánlom, hogy költözz el.

Ha úgy döntesz, hogy ott maradsz, akkor csak azt tudod tenni, hogy tisztességes életet élsz, és az emberek idővel (készülj fel, nem egy-két év lesz) belátják, hogy nincs miért félni.

Ha kis városban, falun laksz, akkor esetleg tehetnél valamit a közösségért, a községért. Akár saját kezdeményezés (mondjuk pl. építsünk játszóteret, vagy adakozás a szegényeknek, szépítsük a várost stb. ). Beszélhetnél a polgármesterrel, hogy szívesen vállalnál közmunkát.

Ha az emberek ezt látják, illetve valamilyen módon látják, hogy azért te jó ember vagy, akkor meg fognak veled békélni. Persze ehhez sokkal többet kell letenned az asztalra, mint egy másik embernek.

2010. jún. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Ne úgy írd, hogy szeretnék megváltozni, hanem már megváltoztam. A sanda szemek ha látják, hogy valóban jobb ember lettél, előbb-utóbb megbékélnek veled. Csak saját magaddal foglalkozzál, és valóban próbálj meg munkát találni. Ha kell költözzél el, és ne rágódjál a múltadon, az már megtörtént, és megkaptad érte a méltó büntetésedet. Törekedjél hogy rendben legyen a magánéleted, ne keveredjél rosz társaságba, legyen célod az életedben, meglásd sikerülni fog. Még nem rég jöttél ki, tehát nagyon bizonyítanod kell, de megéri türelmesnek és kitartónak lenned, hogy becsületes életet éljél a hátralevő életedben.
2010. jún. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is költözz el, jót tenne a környezetváltozás, nem beszélve arról, hogy ott majd tiszta lappal indulhatsz. A család és a barátok, előbb-utóbb vissza fognak találni hozzád, ha bizonyítasz nekik. Ehhez rengeteg idő kell, nem megy majd egyik napról a másikra.
2010. jún. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Valóban nem mindegy miért ültél... Elmesélem a mi történetünket: Egy kb. 8000-s kisvárosban, faluban élünk...A férjem lassan egy éve előzetes letartóztatásban van, és amióta elvitték mindenféle rémtörténeteket találnak ki a családunkról, persze leginkább a férjemről. Eleinte nagyon rossz volt, de ma már csak nevetek a sok buta emberen, az igazságról semmi fogalmuk nincs. A lényeg, hogy egy félelmetes bűnözőnek állítják be a férjemet, aki soha életében nem dolgozott (építőipari vállalkozása volt, a faluból elég sokan dolgoztak nála, de erre senki nem emlékszik...), akinek olyan szuper autója van, hogy biztos nem munkával kereste meg az árát (egy 92-es kombi, egy kissé már rozsdásodik is) stb. Megjegyzem még, hogy sok önkéntes munkát végzett a faluban, de erre sem emlékszik senki... :(

Ez a kép soha sem fog megváltozni, hogy egy félelmetes bűnöző, és soha senkit nem fog érdekelni, hogy miért volt benn, mert benn volt és ennyi elég.

Nem tudom felétek milyenek az emberek, de nálunk ha egyszer valakire rákerül a "bélyeg", az ott is marad.

A családunk tudja csak az igazságot, és összetartunk. A "barátok" nagyon elfogytak, és szintén esti meséket költenek rólunk.

Egy jó van benne, hogy amíg beszélnek rólunk nem felejtenek el!

Én nagyon szeretnék elköltözni innen, főleg a gyermekem miatt...

Neked sok sikert kívánok a továbbiakban, remélem a társadalom újra be tud majd fogadni!

2010. jún. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
szerintem nem ültél börtönben.
2010. jún. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
91%

Most lehet,hogy hülyeséget írok,de szerintem tégy olyan "jó cselekedeteket" amit más is meglát.

Példáúl az utcán sétál egy néni szatyrokkal segíts neki és azt legalább látják az emberek,mert itt arra van szükség.Persze olyan néniknek segíts akik nem félnek tőled,mert a végén szívinfarktust kap:D

Amúgy most bocs a viccért,vagy ha van kóbor kutya akit mindenki sajnál,vigyél neki kaját,vagy esetleg vidd haza.Érted mit mondok?

2010. jún. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
65%
21:10-es vagyok.Azért elég bunkók vagytok ám,hogy azt kérdezgetitek tőle,hogy miért volt börtönben?!Magánügy -_-"
2010. jún. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!