Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy ne féljenek?

Mit tegyek hogy ne féljenek?

Figyelt kérdés

2 hónapja jöttem ki a börtönből és aki ismer szinte mindenki fél tőlem. Alig marad meg mellettem valaki nyugodtan. A családom se bízik bennem már észre vettem..pedig szeretnék megváltozni és jó ember lenni. Tudom ha valaki elveszti a bizalmát akkor nehéz visszaszerezni de nem adnak nekem 1 esélyt se. Most próbálok munkát szerezni és elköltözni innen és megjavulni. de a szomszédok is félnek tőlem meg akik tudják h miért kerültem oda. ez mindig így lesz? mit tegyek hogy normálisan nézzenek rám?vagy már nem is fognak?

25/F

Amúgy nem vagyok cigány mielőtt valaki azt hinné. ja és már megbántam.


2010. jún. 21. 20:27
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

6 év 4 hónapot kaptam de kiengedtek jó magaviseletér tudom h gáz...nem szívesen beszélek róla de azért kerültem oda mert egyszer valaki felidegesített de nagyon és majdnem megöltem. szóval jogos h félnek...főleg az öregek meg a kisgyereks anyák. el akarok költözni mert ez egy falu és szinte mindenki fél csak még pénzt kell szerezni. Azért észre veszem h ha megyek az utcán húzódnak tőlem főleg aki ismer. meg még ki ttudja miket beszéltek rólam..mondjuk ez is elég. és ezt már rég megbántam

most bizots oltani fog valaki (ne kíméljetek)

2010. jún. 21. 21:52
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez durva...lehet, hogy nem kellett volna megkérdeznem, bocsi h eszedbe juttattam :$. Hát így sokkal nehezebb lesz szerintem. Tényleg próbálj valami jót cselekedni. Az a lényeg, hogy lássák rajtad, hogy igyekszel!
2010. jún. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
45%
szerintem nem voltál börtönben. 6 év 4 hónap sok a súlyos testi sértésért, főleg úgy hogy alig múltál 18 mikor elkövetted.
2010. jún. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
69%
07:47 nem sok. Valaki még 8-at is kap érte. Például a volt szomszédunk súlyos testi sértésért 7 évet kapott.
2010. jún. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
És a szomszéd gyerek 18 évesen került oda. Ő meg ezek szerint 19 évesen.
2010. jún. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
attól függ honnan nézzük..ha lett volna elég bizonyíték h én ne, loptam autót akkor lehet h kevesebbet kaptam volna. de nem volt elég bizonyíték..amúgy még lett volna 4 hónapom, és örüljek neki h ennyit kaptam. Volt ott egy ember és ő 10 évet kapott
2010. jún. 22. 11:53
 17/34 anonim ***** válasza:

Én valahol a szívem mélyén megértelek. Bennem is más ütemre jár a rugó, és ha valami felidegesít (ami könnyen megesik sajnos), akkor én is ütnék legszívesebben! De ez persze nem helyes, az ilyen jellegű agresszió esetleg az ősemberek világában volt elfogadott.

Szerintem is a legjobb az lesz, ha elköltözöl. Ha mégis maradnál, akkor a továbbiakban próbáld az érzelmeidet kontrollálni, és járj el jógázni, vagy sportolni (mindegy, hogy mit, csak olyasmi legyen, ami jól megmozgat, pl. box, birkózás, foci), ami levezeti a fölösleges agressziódat (nekem anno segített). Nagyon sokáig fog tartani, amíg az emberek elfogadnak, és ehhez maximálisat kell nyújtanod! Sok helyütt árvíz van, próbálj gyűjtést szervezni, vagy támogass valamilyen jótékonysági szervezetet, pl. egy állatmenhelyt. Ha teheted, akkor fizikailag nyújts segítséget, pl. állj be önkéntesnek azokon a településeken, ahol árvíz sújtott.

Ja, és ha teheted, nézd meg A nyomorultak c. filmet! Annak hasonló a témája.

2010. jún. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
Ne törődj vele. Ez vele jár, ez is abünti része. El fog múlni. Ha nem adsz újabb okot, akkor idővel elfeljtik. Talán jobb is lenne meredni, mert itt idővel elfeljtik ezt, és apozitív élmények felülmúlják múltta. De ha elköltözöl, előbb szeretni fognak, utóbb megtudják mi volt, és elhúzódnak. Szerintem szerencsésebb, hogy most húzódnak, és majd lassan közelednek. Nem örök bélyeg ez rajtad,. Beszélj róla, ne hallgasd el. Hamar megunják. Minél többet beszélsz, annál hamarabb. És minden csoda három napig tart. Szerintem a te lelki egészséged szempontjából jobb, ha addig maradsz, míg megéled a saját faludban, hogy megbocsájtottak, elfeledték, visszafogadtak. Aztán elköltözhetsz, ha még akarsz. Teendőd csak annyi, hogy normálisan viselkedsz, megértően és türelmesen kivárod, míg felengednek veled szemben.
2010. jún. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

És beszélj, beszélj! Mondd el a saját szemszögödből!

Ez az egy út.

2010. jún. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
Viselkedj természetesen, próbálj meg jó benyomást tenni az emberekre. Legyél udvarias, tisztelettudó és segítőkész. Persze valószínűleg senki nem fogja viszonozni, vagy elfogadni, de legalább IDŐVEL változik az emberek véleménye. Tetted amit tettél, megbűnhődtél érte és megbántad. Ne gyötörd rajta magad és főként NE ADD FEL!!! Sok sikert.
2010. jún. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!