Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért erőltetik, hogy egyek...

Miért erőltetik, hogy egyek olyat, ami nem ízlik, nem szeretem?

Figyelt kérdés

Bármilyen családi összejövetel, vagy ebéd van mamáénál, tuti elkezdi valaki, hogy miért nem eszek, kóstoljam meg, "naaa csak egy falatot". Mintha 5 éves lennék, aki dacból nem eszik. Pedig erről szó sincs. Csak mamánál a menü általában töltött káposzta, gombás tokány, rántott sertéshús (én csak csirkét, vagy halat eszem) és rántott gomba. Egyiket sem szeretem. De hogy ő nem tud ilyen "mai modern ételeket" főzni, meg hogy abból senki sem enne. Már hozzászoktam ehhez, nem is jegyzem meg, vagy sértődök meg ezen, általában jól lakom levessel és salátával, vagy pedig előtte eszem valahol. De mégis vagy a nagybátyám, vagy neki a felesége elkezdik mondani, hogy jaj kósoljam már meg, finom nagyon, meg semmi bajom nem lesz, ha megeszem. De egyszerűen én nem szeretem ezeket. Én sem dugom az orruk elé a sushit mondjuk, hogy mennyire finom, ha tudom, hogy nem szeretik. Már komolyan rossz leülni az asztalhoz, mert folyton ezt hallgatom. És már nem is tudom, mit mondjak, hogy befejezzék...


19 éves vagyok, volt pár évem eldönteni, hogy szeretem-e pl. a töltött káposztát, vagy undorodom tőle.


2018. aug. 18. 17:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ez van, de nem a családommal. 29 éves vagyok, de a munkahelyemen mindig próbálják megmondani, hogy mit egyek. Vega vagyok, de ők azt lenézik, azt mondják, hülye vagyok (bár nem pont ezzel a szóval). Megértem a helyzetedet. De azt kell mondjam, ha nem értik, hiába mondod, akkor te ezen nem tudsz változtatni.
2018. aug. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
0%
Kötekedőknek üzenem, nem vagyok orvos. De nincs is köze a véleménynek ahhoz, orvos vagyok-e, vagy sem. Sok az ételérzékeny, valószínűleg több, mint pár évtizede. Vega, vegán meg buta divat lett az utóbbi időkben, mint annyi felesleges dolog, tehát lehet nélküle élni. Ha valaki nem eszik húst, attól még nem feltétlenül vegetáriánus, csak az milyen jól hangzik, vagy mit tudom én.
2018. aug. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!