Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért erőltetik, hogy egyek...

Miért erőltetik, hogy egyek olyat, ami nem ízlik, nem szeretem?

Figyelt kérdés

Bármilyen családi összejövetel, vagy ebéd van mamáénál, tuti elkezdi valaki, hogy miért nem eszek, kóstoljam meg, "naaa csak egy falatot". Mintha 5 éves lennék, aki dacból nem eszik. Pedig erről szó sincs. Csak mamánál a menü általában töltött káposzta, gombás tokány, rántott sertéshús (én csak csirkét, vagy halat eszem) és rántott gomba. Egyiket sem szeretem. De hogy ő nem tud ilyen "mai modern ételeket" főzni, meg hogy abból senki sem enne. Már hozzászoktam ehhez, nem is jegyzem meg, vagy sértődök meg ezen, általában jól lakom levessel és salátával, vagy pedig előtte eszem valahol. De mégis vagy a nagybátyám, vagy neki a felesége elkezdik mondani, hogy jaj kósoljam már meg, finom nagyon, meg semmi bajom nem lesz, ha megeszem. De egyszerűen én nem szeretem ezeket. Én sem dugom az orruk elé a sushit mondjuk, hogy mennyire finom, ha tudom, hogy nem szeretik. Már komolyan rossz leülni az asztalhoz, mert folyton ezt hallgatom. És már nem is tudom, mit mondjak, hogy befejezzék...


19 éves vagyok, volt pár évem eldönteni, hogy szeretem-e pl. a töltött káposztát, vagy undorodom tőle.


2018. aug. 18. 17:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az amit ide leírtál, teljes mértékben kifejti az érveidet a kérdésekre-tukmálásokra, amit elmondhatsz. Ha ebből nem értenek, másból sem fognak, marad az ignorálás.
2018. aug. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jogos, én is így nőttem fel, engem is rohadtul zavar. 28 vagyok, de még mindig megy a tukmálás.

Viszont valahol megértem, hogy ha valaki egy napot rászán arra, hogy a családjának főzzön, akkor picit zavaró, hogy van olyan valaki aki notóriusan soha nem eszi meg amit főzöl neki. Mert valljuk be, a leves és a sali nem kíván túl nagy energiabefektetést.

Nekem a másik problémám amikor megpróbálnak nekem külön főzni olyat amiről megtippelik, hogy biztos megeszem, de nem, nem fogom... Akkor megy a sértődés. Vagy pl, hogy apósom fixa ideálja, hogy én imádom a krumplit és krumplit eszem krumplival. Pedig nem. És 10 éve minden családi kajálásnál szóvá teszi ha nem eszem a krumpliból...

Ez van, nem kell meghallani.

2018. aug. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mintha csak magamat olvasnám :D Minden egyes nagyobb családi ebédnél/vacsoránál ugyanez, borzalmas, ráadásul mintha szándékosan be akarnának égetni. Én higgadtan közölni szoktam, hogy pontosan tudod, hogy én ezt nem eszem meg, egyébként pedig már választottam mást, amit szeretek is.

Erre általában nem tudnak mit mondani, vagy ha mégis, utána már egyszerűen nem válaszolok, azzal nem tudnak mit kezdeni.

2018. aug. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Ez nálunk is így volt... aztán meguntam, és jó ideig messze elkerültem őket meg az összes családi rendezvnéyt.


Aztán érdekes mód, ezután leszálltak a témáról.

2018. aug. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
10%
Ennyi válogatós ember egy rakáson, ezt se eszi, azt se eszi. Pedig a felsoroltak mind finomak.
2018. aug. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Utolsó, ez olyan, mint pl. az öltözködés. Valaki utálja a farmert, sosem venné fel, más pedig nap, mint nap abban van. Mindenki mást szeret.

Én pl. undorodom a sertéstől, anyukám viszont a halnak nem bírja a szagát sem.

2018. aug. 19. 19:40
 7/12 anonim ***** válasza:
Én teljesen magamra ismertem ebben a kérdésben. Nálunk én vagyok a bunkó, mert nem tudok megenni sok kaját egy bizonyos betegség miatt! És utána meg ők csodálkoznának, ha engem vinni kellene gyomormosásra. Ők bezzeg mindig panaszkodhatnak ezek miatt és nekem szavam nem lehet ilyenkor sem. Vannak olyan dolgok is, amiket szimplán csak nem szeretek, de ebbe is belekötnek, mert szerintük nagyon finnyás vagyok. Ahogyan a "kedves" 4. kommentelő is letámad minden ilyen személyt, mint a többi hozzászólót vagy, mint téged, kérdező!
2018. aug. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Bocsánat, 4. válaszoló, az 5. válaszolóra gondoltam!
2018. aug. 20. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Senkit nem támadtam, de nem tudom, honnan van ennyi "beteg", ilyen-olyan érzékeny ember. Vagy csak nem lehetett tudni róla? Akkor is szemet szúr. Se ez, se az, akkor mi felelne meg neki? Tisztelet a kivételnek, a valóban betegeknek.
2018. aug. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"de nem tudom, honnan van ennyi "beteg", ilyen-olyan érzékeny ember"


Orvosnak ne menj akkor. :)

2018. aug. 20. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!