Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt hagynál rezsire?

Mennyi pénzt hagynál rezsire?

Figyelt kérdés
A férjem haverja elutazott a családjával és addig felajánlottak a házukat nekünk nyaralásra. Nem kértek semmit, de én szeretnek hagyni valamennyi pénzt rezsire. A férjem, én és 2 éves kislányunk 5 napot töltünk a házban. (Kb. 50 nm alapterületű, egy szintes.)
2018. aug. 15. 11:49
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Kettő kisgyerek van, 2 és 5 évesek. Köszi a normális válaszokat!
2018. aug. 16. 13:29
 22/24 anonim ***** válasza:

Nem kell hagynod semmit, megmondom miért nem. Azért, mert elsősorban a férjed haverja. Ha ő nem hagyna semmit, neki nem jut eszébe, hogy köszönetképpen bármit is tegyen, készítsen stb. akkor így van jól. Neki így van jól, meg a gyerekeiteknek. Ez csak rá meg a haverjára tartozik.

Ha neked nem fér bele az elveidben, hogy teljesen ingyen kapj valamit, amit meg tudok érteni, mert én is azzal a felfogással tudok azonosulni, mint a tiéd, hogy a szívességet illik némi szívességgel viszonozni, tehát én a helyedben csak a magam részét fizetném ki. Viszont egy emberre a rezsi kb. 6-700 ft-ra jön ki. Ennyit nem érdemes felszámolni vagy egyáltalán törődni vele.

Legközelebb hívjátok át őket egy délutánra, némi kávé, süti, szendvics, és kész. De nehogy nagy főzésbe csapj miattuk, még ha át is hívjátok őket. Igazság szerint a férjednek kéne áthívnia őket, nem neked, mert az ő haverja. (hiába esetleg te is jóban vagy velük) Ha ő esetleg nem teszi ezt meg, akkor te ne iparkodj letudni a szívességet, hagyd az egészet. Vagy majd a férjed meghívja a havert egy-két sörre a későbbiekben, és le is van tudva a dolog anyagi része. De ha nem hívja meg, az is az ő dolga. Neked nem kell ezzel foglalkozni, ők a haverok, majd ők intézik ezt egymás közt, ahogy akarják.

2018. aug. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
32%
Felesleges hűhó semmiért. Én ezt látom. 3 oldalon keresztül.
2018. aug. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy az időddel és a kérdésre adott válaszoddal te is hozzájárultál ehhez a 3 oldalhoz.😉
2018. aug. 18. 10:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!