Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tekintenek rám...

Miért nem tekintenek rám nőként a pasik?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, külsőleg viszonylag a toppon, ügyelek a megjelenésemre, az alakomra. Kedvesen bánok az emberekkel, csendes, visszahúzódó vagyok, tehát inkább egy aranyos kislány, mintsem egy szexistennő benyomását keltem. Csak a legjobb barátaim társaságában érzem felszabadultnak magam, osztálytársak, fiúk közelében szorongok, talán szociális fóbiám van. Nem tudom, hogy nőjek fel a koromhoz, hogy viselkedjek nőként, és ne gyerekként. Sokat viccelődök és nevetek, talán ez a sok besavanyodott embernek már túlzásnak tűnik. Ettől függetlenül komoly terveim vannak a jövőre nézve, az is nagyon zavar, hogy nem tartanak elég talpraesettnek a megvalósításukhoz. Szeretném, ha valaki úgy tekintene rám, mint egy lehetséges barátnőre, közeledne felém, többet akarna tőlem, mint nőtöl. Kisebbségi komplexusaim vannak, nem tudok magabiztosnak tűnni, talán egy pszichológus segíthetne, érzem, hogy orosra, gyógyszerre van szükségem, sokat olvastam a problémámról. Emellé szeretném, ha adnátok pár tanácsot, hogy nőjek fel! A családom nem mutatott jó példát.
2010. jún. 20. 12:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Az írásodból nagyon is összeszedett felnőtt érett gondolkodású lánynak tűnsz. AKinek van önbizalma. Hasonló lehetsz mint én, kívülről az emberek másnak látnak mindig, ők egy erős egyéniséget látnak, és ettől megijednek vagy hátrálnak, a mai világban a legtöbb ember kicsinyes és gyenge, csak kívülre nem azt mutatja. Belőlük van több, és az ilyen emberek nagyon könnyen megtalálják egymást és összefognak.


Ritkán látni ezen az oldalon ilyen értelmesen megfogalmazott kiírást mint a tiéd. Ehhez gratulálok.

2010. jún. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Először is: "érzem, hogy orvosra, gyógyszerre van szükségem" Ez hülyeség felejtsd el! Próbálj a pasik társaságában kicsit komolyabb lenni, hogy mutasd felnőtt nő vagy már. Legyenek saját nézeteid amihez ragaszkodsz.

Öltözködj picit nőiesebben a férfiak erre egyből felfigyelnek majd!

2010. jún. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
49%
Ha úgy érzed keress fel egy pszichológust, ártani nem árthat.:) Már pár alkalom után is érezheted a változást. Hogyha vannak példaképeid, vagy olyan híres ember akire felnézhetsz,esetleg a környezetedben valaki, próbálj tőle elnézni dolgokat, hajviselet, öltözködés, hogyha már otthon nem látsz példát ilyenekre. Úgyis érezni fogod, hogy vagy igazán önmagad.És ez kívülre is ki fog sugározni, és akkor többen keresik majd a társaságod.:)
2010. jún. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! a névtelenség önbizalmat ad:) de élóben minden más, egyáltalán nem vagyok összeszedett. Orvoshoz biztos elmegyek, érzem, hogy néha természetellenes a zavarodottságom, képtelen vagyok magam irányítani, gyengébb pánikrosszullétek törnek rám. Nyáron dolgozni fogok, így lesz egy kis pénzem nőiesebb ruhákat venni, nemcsak alap dolgokat. A szüleimre érzelmileg és anyagilag nem számíthatok sajnos, így a magam ura kell, hogy legyek, de egy működőképes párkapcsolat sok erőt adna. Ugyanakkor nem vagyok felkészülve arra, hogy megnyíljak valakinek, fizikai jelei vannak a pánikolásomnak, ami miatt szégyellem magam. Másoknak is vannak hasonló problémái?
2010. jún. 20. 12:39
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Szia. milyen fizikai tunetei vannak a panikoasodnak? Nekem is voltak ilyenek. En is paraztam tarsasagban, de szerencsere elmult. Olyan tuneteim voltak, h pl ha az egesz osztaly elott kellett beszelnem, remegtem, hanyingerem lett, izzadtam, elpirultam, ha erre valaki felhivta a figyelmemet, h "neeeezd mar hogy stresssszel" akkor attol olyan rosszul lettem h kepes voltam kirohanni hanyni. Szerintem a gyogyszert felejtsd el, pszichologushoz esetleg elmehetsz, vagy kineziologushoz. Van benned valami, ami miatt ez a gatlas kialakult, es erre a kineziologus valaszt adhat. nekem is o segitett. Szerintem jobb, mint a pszichologus.
2010. jún. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

Elozo vagyok. szoval a felelmeid mogott valami lelki dolog all, esetleg a korai gyerekkorbol visszamaradt elmeny miatt. Ezert mondom, hogy meg kell talalni a problema gyokeret, es onnan kezelni, amit csak Te tudsz, semmifele gyogyszer nem segithet. A kineziologus ravezet, Te pedig megoldod, feloldod a dolgot, es akkor elmulik.

Mellesleg igen, az irasod alapjan nagyon erettnek es osszeszedettnek tunsz, de ismerem a helyzetet, mikor az anonimiatas onbizalmat ad.

2010. jún. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont ilyen vagyok mint Te. Nem tudom, rám nőként tekintenek, pedig még feleslegem is van, pedig odafigyelek, hogy mindig sportoljak egy kicsit. (Lehet, hogy sokat kéne...) Persze vannak srácok, akik nem nőként tekintenek rám, mert nem vagyok egy cicababa típus, egyszerűen öltözködöm, és nem szeretek sminkelni, de így még szebb az arcom. Azoknak a srácoknak a csinibaba az ideáljuk. Más srácoknak pedig a természetes nők. Egyébként ha túl komoly vagy, az inkább tszítja az embereket. Tudom, mert voltam komoly is, mikor nagyon gondterhelt évem volt. Akkor mondta is egy fiúbarátom, hogy "Nézd meg ezt az XY lányt, nem a legszebb lány, még duci is (akkor jó alakom volt, nem volt felesleg rajtam), de olyan sokat mosolyog és nevet, hogy ettől olyan vonzó lesz, hogy minden férfi beleszeret." Lehet, hogy csak a környezeted olyan rossz. Nem Pesten laksz véletlenül? Ott mogorvábbakaz emberek. Bár ez a srác, aki mondta, hogy a mosolygós lányt mennyire vonzónak tartja, ő is pesti volt, szóval emberfügő.
2010. jún. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hasonló jelek, mint nálad. Remegés, pirulás, hőhullám, heves szívverés, akadozó beszéd, bizonytalanság, túlzott félelem, hogy elrontok valamit, még a legegyszerűbb helyzetben is. Nyilános szerepélés kizárva, inkább kifutok a világból. Néha helyek és személyek is kiváltják, máskor a semmiből tör rám. És ez a félelem nem hagy kiteljesedni. Nem hiszem, hogy magától elmúlna, több, mint egy éve tart. Nem egy hétköznapi családban nőttem fel, láttam már több sikertelen öngyilkössági kísérletet apám részéről, másnap meg mentem suliba, mintha mi sem történt volna velem. Folyamatos a lelki terror, anyám se semmi, kb. magunkra hagyott tesómmal, amint lehet, költözünk a süllyedő hajóról. Nem akarom hogy a történtek kihassanak az egész életemre, a viselkedésemre, a kapcsolataimra.
2010. jún. 20. 12:57
 9/14 anonim ***** válasza:
75%

*taszítja

*emberfüggő

- Bocs, elírtam.

Azt, hogy ugyanilyen vagyok, nyilván úgy értsd, hogy ezeket a dolgokat tekintve, amit írtál. Más szempontból nyilván különbözünk, hisz minden ember más.

2010. jún. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%

Sajnálom nagyon. Nálunk mindennapos verés meg alkohol volt, ilyen vagy olyan formában mindkét szülő részéről.


Nem vagyok szakértő, de hasonló tünetek ismerősek nekem is a múltamból. Szerintem poszttraumás stressz, de persze óriásit tévedhetek is.


[link]


Ha tudsz angolul, vagy ismerősöd, többet láthatsz, mert az angol anyagok bőségesebbek és érthetőbbek.


[link]


Az a lényeg, hogy (ha idejében ki tudsz lépni a rossz környezetből és megkezdeni kezelni) többnyire jól kezelhető. Viszont pusztán az idő múlásától nem feltételenül múlik el, tehát az esetek számottevő részében érdemes nem kezeletlenül hagyni. Ha kezeletlenül hagyják, nem mindig múlik el magától, és mivel eléggé lerontja az életminőséget, túl sok veszteség érheti az embert összességében az élete során.


[link]


Ha csalódol a pszichológusban, ne ijedj meg. Nem minden pszichológus ért direkt a poszttraumás stresszhez. Ők is szakosodnak, egyik ehhez, másik máshoz ért. Keress direkt olyanokat, akik erre szakosodtak. Az majd igyekszik nem fájdalmasan csinálni.


Ha most nincsenek erre az egészre forrásaid (pénz, lelkierő), akkor esetleg itt is tudnak ingyenes elindulási lehetőséget mondani:


[link]


[link]


nomeg esetleg a már korábban említett


[link]


Minden ember más, de nekem bizony most nem vágyam a működő párkapcsolat egyelőre. Egész egyszerűen korainak találom. Majd, ha ez az egész elmúlik. Nincs is kedvem hozzá őszintén szólva, az érzelmek átéléséhez nekem kell még jó pár év érési-gyógyulási folyamat. Engem a természet világa érdekel, még sokat akarok tanulni, valhogy a párkapcsolat még zavarna is, meg aztán tényleg korainak is érzem. A szorongás meg majd úgyis elmúlik, ahogy ki lesz kezelve ez az egész. De persze lehet hogy más embernél az máshogy működik, nekem így alakult. Ha Neked sikerül bármi is, sok boldogságot kívánok Neked.

2010. jún. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!