Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám aggódja túl vagy én...

Anyukám aggódja túl vagy én veszem lazán?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egyetemista vagyok, alapszakra járok még. Az a helyzet, hogy elég sokat gondolok a jövőre többféle szempontból. Ami zavar, az az, hogy anyukám nagyon arra koncentrál, meg azon aggódik, hogy hol lesz majd munkám. Ennek több oka is van, most sincs nagyon sok pénzünk, fél, hogy ha velük bármi lenne, akkor én csak magamra számíthatok meg manapság nem olyan könnyű azért munkát találni vagy hát nem jó fizetéssel, nem mindegy melyik városban. Egy vidéki városban vagyok egyetemista. Engem is foglalkoztat, szoktam gondolkodni hol dolgoznék szívesen, mire lennének elegek a képességeim. Viszont sajnos mikor ezeket a témákat felhozza akkor még idegesebb vagyok. Én gondolom hogy jót akar de így is örülök mikor nem a problémákon agyalok meg mikor nem stresszelek emiatt se, nemhogy még vele is erről beszélni. Ha valamit olvas neten, hogy kik keresnek legjobban, hol milyen végzettséggel lehet elhelyezkedni vagy valami munkával kapcsolatos gyakran nekem is elmondja. Ez nem lenne baj de úgy érzem sokat agyal ilyeneken és idegesebb vagyok mert tudom hogy őt ez aggasztja hogy nekem hol lesz munkám. Meg ha van valami ismerős aki mondja hogy valami cégnél dolgozik és milyen szuper neki, az is agyamra megy mert eleve nem biztos hogy cégnél szeretnék dolgozni meg idegesít más is.

A legnagyobb bajom nem az, hogy foglalkoztatja de mikor már ötödjére hallom ugyanazt meg látom hogy mennyire aggódik, az felhúz meg én is aggódni kezdek.


Korábban volt hogy jelentkeztem diákmunkára de sajnos nem sikerült, ez tavaly nyáron volt. Most nyáron meg nem jelentkeztem sehova mert lesz egy műtétem is, a vizsgaidőszakom is nagyon a végsőkig tartott, a maradék időt meg pihenésre meg a szakdolgozatomra akartam szánni.Jövő nyáron szeretnék ismét jelentkezni valahova de év közben tanulás mellett nem jön össze.

Jelenleg úgy vagyok vele hogy a szakdolgozatomat szeretném minél jobban megírni, készülök mesterszakra menni és csak azután dönteném el végleg hogy merre tovább. Meg igyekszem az egyetemen plusz dolgokba belevágni (tdk-zni, esetleg publikálni a szakdogámat) hogy kapjak érte plusz ösztöndíjat.


Normális hogy felhúz anyukám aggódása?


2018. aug. 6. 14:41
1 2
 11/18 kovpet ***** válasza:

"de amúgy nem tudom ez munkának számít-e"


Mi, a tanítás? Kérdezz meg egy tanárt, hogy szerinte az-e :)

2018. aug. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Igen, csak nyilván más ha valaki minden nap azzal foglalkozik vagy ha több tanítványa van. Nekem jelenleg csak egy. Ez meg nem annyi plusz pénz meg plusz energia, mintha például elmennék valami irodai diákmunkára vagy bolti eladónak vagy étterembe vagy valahova dolgozni. Persze ez is az én időm meg felelősség is de szóval ezért írtam hogy egyáltalán munkának számít-e.
2018. aug. 10. 18:28
 13/18 anonim ***** válasza:
Én 16 éves korom óta tartom el magam teljesen egyedül, suli mellett is mindig egyedül kerestem meg a pénzem, és még soha nem haltam éhen(:D), ha elmennél dolgozni egyetem mellett, és kicsit visszazökkennél(inkább ráébrednél és anyukád visszazökkenne) a valóságba, rájönnél, hogy vannak emberek a földön, akik nem a top cégeknél dolgoznak sőőőőőtttt képzeld mekiznek meg a starbucksban, vapianoban dolgoznak egyetem mellett, te meg vaslz 25 évesen még soha életedben nem vállaltál munkát, mert hümmm tavaly megpróbáltam 1db diákmelót ami nem jött össze...huhhh. sok szerencsét az élethez ezzel a hozzáállással...szerinted hova vesznek majd fel, ha látják z önéletrajzodban, hogy a büdös életben meg nem mozdítottad magadat?Azért az egyetem nem egy olyan dolog, amit ne lehetne kivitelezni meló mellett, és ezt a munkaadó is tudja jól...szóval igen lazán veszed, és vakard össze magad
2018. aug. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak: nemcsak 1 db diákmelót próbáltam meg. Ezt nem írtam szerintem hogy csak egyet.

Amúgy szerintem meg most te esel túlzásba de mindegy, köszi a választ.

2018. aug. 23. 08:44
 15/18 A kérdező kommentje:

Meg írod, hogy az egyetemet lehet kivitelezni meló mellett, de szerintem ez elég helytelen így megfogalmazva. Persze, lehet kivitelezni, de nem mindegy milyen szak, hanyadik év. Meg, nem mindegy hogy esetleg milyen eredményekkel. Van, akinek így megy, másnak máshogy. Van, aki az egyetem arra hajt, hogy legyen meg a kettes, van aki lehet ösztöndíjat szeretne. Az azért több energiát meg időt kíván. Csak mondtam példának.


Meg azért más egy első év az egyetemen, meg egy végzős év és a többi. Lehet valakinek belefér egyik évben, másik évben nem vállalja be ha nem muszáj.


Csak általánosságokat írok, nem magamról.

2018. aug. 23. 08:48
 16/18 A kérdező kommentje:

Meg amúgy már rég ráébredtem hogy vannak akik mekiben meg egyéb ilyen helyeken dolgoznak. De ha én nem ilyen helyen akarnék dolgozni, akkor miért ne próbálkozzak mással? Az meg nem jött össze, én meg úgy voltam vele, hogy én akkor se megyek el akárhova, csak hogy menjek valahova. Inkább fejlesztem magam meg próbálkozok újra olyan munkára amit jobban akarnék.



Tény hogy egy mekis munka is több mint a semmi, meg ugyanúgy be lehet írni az önéletrajzba de ha anyagilag rászorulva nem vagyok, miért menjek el valahova csak mert?


Persze lehet lesz aki azt mondja ezt is én látom rosszul de jelenleg így gondolom.

2018. aug. 23. 08:54
 17/18 kovpet ***** válasza:

"Tény hogy egy mekis munka is több mint a semmi, meg ugyanúgy be lehet írni az önéletrajzba"


Szakmai önéletrajz kell kb minden normális munkához, ott nem releváns az olyan nyári meló, aminek nincs köze a szakmádhoz. Nyilván, ha a vendéglátásban akarsz elhelyezkedni, akkor persze érdemes beírni, de máshova felesleges, sőt, inkább rossz mint jó.

2018. aug. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Egy mekis meló nem azt fogja megmutatni a jövőbeli munkaadódnak, hogy tudsz BigMacet csinálni, hanem azt, hogy be tudsz illeszkedni egy csapatba,végrehajtassz konkrét utasításokat, pontosan fogsz a munkába érkezni, megbízható vagy, terhelhető...és még számos egyéb dolgot, ami egy más jellegű munkánál nyilván más esz, vedéglátásban ált. ez.Persze a 2. 3. 4. munkádnál már nem kell beírnod, hogy egyetemista éveid alatt a mekiben dolgoztál, de ott már látják már azt is, hogy lehúztál 5-10 évet egy a pozíciódhoz releváns cégnél...Hátrány egészen biztosan nem fog érni abból, ha van munkatapasztalatod, legyen az bármi, persze, ha már egyetemista éveid alatt a szakmádból élsz...még jobb ám ez igen keveseknek sikerül.
2018. aug. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!