Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Belefáradtam már anyukám...

Belefáradtam már anyukám hülyeségébe, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Alapvetően jó volt mindig a kapcsolatunk, barátnőmként tekintettem rá, sosem volt szigorú.


Viszont mikor terhes lettem, elviselhetetlen lett. Nem csak én gondolom ezt, mamáék is mondták és a férje is. A terhességem alatt is piszkált úgymond, ha valami nem tetszett neki... Miért kell a magánkórház, miért hordok magassarkút, miért vezetek terhesen és még sorolhatnám a kukacoskodó kérdéseit.


Amióta itthon vagyunk a fiunkkal, csak rosszabb lett.


Ő mindent jobban tud, amit mi csinálunk, az sz.r, nem értünk a gyerekhez. Legutóbb már a férje szólt rá, hogy fejezze be, pedig ő aztán végtelenül türelmes ember.


Tegnap is volt mamám születésnapja, lett neki csinálva egy nagy meglepibuli, mi is elmentünk, vittük a picit is (1 hónapos). Végig csendben volt, vagy aludt, vagy nézelődött, 8 körül haza is vitte a barátom.


Én maradtam még, mert jó volt a hangulat, hazajött az unokatesóm is vidékről, akivel nyáron találkoztunk utoljára és a többiekkel én jól elvoltam. Ittam is, mire anyukám elkezdte, hogy nehogy holnap elejtsem a gyereket a másnaposságtól, meg egy anyukának nem az éjszakában a helye, ha gyereke van. Ezt úgy mondta, mintha matt részeg lettem volna és egy utolsó bárban szedtem volna fel a pasikat...


Aztán éjfél után picivel odajött, hogy szerinte jobb lenne, ha hazamennék a gyerekemhez, mert neki majd' kiszakad a szíve, hogy tudja, szegény pici otthon van egyedül. Mindenki csak nézett rám, hogy miről beszél, mikor az apjával van, aki ugyanúgy el tudja látni, ahogyan én (az éjszakákat végigalussza).


Sosem gondoltam, hogy a jó kapcsolatunkból az lesz, hogy előtte játsszuk el, hogy nem vagyunk itthon, hogy ne kelljen beengedni...


2018. jún. 9. 13:02
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
És kérdezted már tőle, hogy mi az isten baja van?
2018. jún. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
szépen rászólsz, hogy vagy befejezi ezt a marhaságot vagy nem láthatja az unokáját, mert már nagyon elege van belőle mindenkinek. Ne legyen álszent és nézzen magába, mert tuti ő sem volt minta anya.
2018. jún. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%

Nem lehet, hogy irigy lett, amiért neked mostmár saját családod van, akikkel együtt élsz, és ö kevésbé van bevonva az életedbe?

Mult héten láttam egy igaz történetes kisfilmet, egy nö összeismerkedett egy pasival, akinek volt egy lánya. a nöci olyan féltékeny volt a kislányra, pedig szegény kb. 6 éves volt, hogy hozzá sem szolt, a férfi háta mögött nagyon goromba volt vele. a végén olyannyira magának akarta a férfit, hogy meg is ölte a lányát. Jo, azért ez egy durva példa, nem anyukádat akarom ezzel összehasonlitani, csak nem gondolná az ember, hogy ilyet válthat ki egy családtag egy másik emberböl.

2018. jún. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%

Normális anya ment volna haza, hogy fürdés után szoptasson... de tudom, tápszeres, nem tehetsz róla (enyém is az volt, nem vagyok szoptatásnáci).

Csak ezt kifelejteted a meséből... van ebben minden, amire ugrik a nép.

2018. jún. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%
kifelejteTTed, nyilván, mindegy.
2018. jún. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
25%
És arra nem gondoltál hogy esetleg igaza van? Meg honnan tudja hogy a te mikor érsz haza? Mert gondolom felnőtt nőként nem otthon laksz.
2018. jún. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
"Normális anya ment volna haza, hogy fürdés után szoptasson... " Normális anyának is lehet élete a gyereken kívül. És a gyerek nem ha bele ha egyszer tápszert kap, és az apja vigyáz rá.
2018. jún. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%
Egy hónapos gyereket én nem küldtem volna haza az apjával, amíg én bulizok meg iszogatok fél éjszakán át. Nem azért, mert a másik szülő nem tudja ellátni, hanem azért, mert megőrültem volna a tudattól, hogy nem vagyok vele. Később rendben, de ennyire kicsin nem. Az iszogatásra sem mondok semmit. Én azt sem teszem, ha te így el tudod magad ereszteni, tedd azt. Köze nincs hozzá senkinek. Anyud elől elbújhatsz, mintha nem lennétek otthon, ahelyett, hogy megbeszélitek, csak ne essen majd rosszul, ha ő is viszonozza, amikor szükséged lenne rá.
2018. jún. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%
Mondjuk annak, hogy te megőrültél volna a tudattól pont semmi jelentősége nincs, mert nem rólad szól a történet.
2018. jún. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%
Én ebből,amit leírtál max. arra tudok következtetni, hog yanyád olyan irigy az életedre, hogy majd megőrül. Nyilván, amikor neki gyereke lett, akkor elvesztette az életét, és egy olyan minta szerint kellett élni, amit megpróbál ráderőszakolni, mert "így helyes". Képtelen felfogni, hogy nem akar mindenki úgy élni, hogy csupa "kell " határozza meg a mindennapjait, és attól még, hogy gyereketek (igen, neked és aférjednek,nemcsak neked) született , attól még úgyélsz, ahogy akarsz, neked is ugyanúgy lehetnek igényeid, és nem kell mindenről lemondani, és öregasszonyos szokásokat felvenni, mint az ő idejében: lapos cipő, trampli szerelés, haj levágás, anyukának semmi igény, ő már csak szolga... Irigy!
2018. jún. 10. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!