Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A parommal és gyerekünkkel...

A parommal és gyerekünkkel anyósnál lakunk. Sajnos nem tudunk házat venni, vagy építkezni. Ezt a házat újítjuk fel, vagyis csak a felső szinten, ahol mi vagyunk. Tulajdonjoghoz hogy juthatnék, ha a pénzem ebbe a házba "ölöm"?

Figyelt kérdés

50% van anyós nevén, 25% a párom nevén, 25% a sógorom nevén( ő nem velünk lakik).

Tudom, még nagyon korai ilyenekben gondolkodni... még csak 26 éves vagyok, a párom is 38.Ha a párommal együtt maradunk, és esetleg ő halna meg hamarabb, öröklődés hogy megy? Van egy közös gyerekünk, a páromnak egy nagyobb gyermeke, az előző kapcsolatából.

Csak azért teszek fel ilyen kérdéstm mert nem tudom benne van-e a pakliban az, hogy majd X év után kitesznek engem a házból?


2018. aug. 4. 09:07
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
85%

Én csak akkor tennék bele pênzt, ha ugyanolyan értékben adnának tulajdonjogot.

Ha nem, egy fillért sem!


Addig max annyi, ami az ottlakásért elvárható, tisztasági festés.


Ha valamiért szakítotok, egy fillért se fogsz belőle kapni, mivel a férjed nevén vannak a számlák.

2018. aug. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
50%
10-es. Összevissza? Most mentem át ezen.:DDD Megmutassam a hagyatéki végzést?? :DDDD Nyomorult
2018. aug. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
94%
#10: pár éve változott a törvény ezzel kapcsolatban, nem mind hülyeséget, a házastárs valóban a gyerekekkel egyformán, ugyanakkora tulajdonrészt örököl.
2018. aug. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Házastárs öröklése leszármazó mellett


Az örökhagyó házastársát leszármazó örökös mellett megilleti


– a holtig tartó haszonélvezeti jog az örökhagyóval közösen lakott lakáson és a hozzá tartozó berendezési és felszerelési tárgyakon; és


– egy gyermekrész a hagyaték többi részéből.(!!!!!!!!!!!!!!!)

2018. aug. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
2018. aug. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
72%

Vásároljatok ki a tesót és az ő része kerüljön a re nevedre.

Így bármit csináltok, ami növeli az ingatlan értékét, téged is illet. Amíg a neveden nincs még egy sarok sem, addig neked nulla jogod van a házban.

Öröklés mindig egyenes ágon történik. Tehát a párod után a gyerek.


De csak logikusan gondold végig. Bejönne ide valaki, berendezné, lefestené stb. a házunkat majd tulajdonjogot követelne. Ilyen nincs.

2018. aug. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
78%
Sehogy nem lesz tulajdonjogod, bármikor kitehetnek.
2018. aug. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
15%

Hmm... most ahány csajt edsig hazahoztam és mind tulajdonjogot követelt volna... hmm...

Nem úgy megy az..

2018. aug. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 kovpet ***** válasza:
65%

Mennyi pénzről van szó?

Csak mert azt azért ne felejtsd el, hogy ingyen laktok ott, máshol meg ezért fizetni kellene. Tehát úgy van egyensúlyban a mérleg, ha te is adsz a felújításba.

2018. aug. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
80%
#18: akkor a másik oldalról: azért, ha kitaláltad volna, hogy felújítod, tehát nem csak festés, hanem nyílászáró csere, plusz fürdőszoba komplett pl., és a csajnak nincs tulajdonrésze, akkor miért is kellene a költségekbe beszállnia? Fizessen milliókat, csak azért, mert ott lakik?
2018. aug. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!