Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A parommal és gyerekünkkel...

A parommal és gyerekünkkel anyósnál lakunk. Sajnos nem tudunk házat venni, vagy építkezni. Ezt a házat újítjuk fel, vagyis csak a felső szinten, ahol mi vagyunk. Tulajdonjoghoz hogy juthatnék, ha a pénzem ebbe a házba "ölöm"?

Figyelt kérdés

50% van anyós nevén, 25% a párom nevén, 25% a sógorom nevén( ő nem velünk lakik).

Tudom, még nagyon korai ilyenekben gondolkodni... még csak 26 éves vagyok, a párom is 38.Ha a párommal együtt maradunk, és esetleg ő halna meg hamarabb, öröklődés hogy megy? Van egy közös gyerekünk, a páromnak egy nagyobb gyermeke, az előző kapcsolatából.

Csak azért teszek fel ilyen kérdéstm mert nem tudom benne van-e a pakliban az, hogy majd X év után kitesznek engem a házból?


2018. aug. 4. 09:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
70%

Öröklödés eseten


ha anyos hal meg

anyos resze kette oszlik parod es testvere között, tehát psrode lesz a ház fele


ha parod hal meg anyos halala utan


az ő 50%aoszlik Kette a 2 gyereke között, te fiadé tehát a ház negyede lesz


anyos él, parod meghal


a párod 25%a oszlik a 2 gyereke között Kette.



Siman kitehetnek a házból amúgy ha nincs rola papír, hogy te is anyagilag besegitwttel a felujitasba. Soha nem költöznék ossze anyossal.

2018. aug. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%

Te sehogy nem jutsz tulajdonjoghoz,maximum ha valaki neked adja a részét.

Ha a férjed meghalna,akkor a két gyerek egyenlő részben öröklia férjed részét a házban.Simán kitehetnek téged. Maximum ha tudod számlákkal igazolni,hogy te mennyit költöttél a felújításra,akkor azt a pénzt kérheted.

Amúgy nem vagytok normálisak.Inkabb tennétek félre azt a pénzt,amit az újításba öltök.Akkor idővel lenne saját.

2018. aug. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

A párom nem akar innen elmenni.... félti az anyját egyedül, nem tudná egyedül fenntartani a házat sem magában...

Igazolni hogy tudnám ezeket a kiadásokat?

2018. aug. 4. 09:22
 4/24 A kérdező kommentje:
Közós kasszán vagyok a párommal, kb. egyforma a keresetünk. Annyi hogy ő másodállasban vállalkozó is
2018. aug. 4. 09:24
 5/24 anonim ***** válasza:
59%

Minden számlát, minden a felújitassal kapcsolatos papirt megörzől.

És ha kiraknak onnan akkor azt a pénzt, amit belelraktál szépen kered, oerled stb stb.

2018. aug. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
A legtöbb számla a párom nevén van a vásárlásokról
2018. aug. 4. 09:29
 7/24 anonim ***** válasza:
96%

Sehogy.


Annyit tehetsz, hogy a legutolsó csavarrol is elteszed a számlát és ha váltok, akármi, kiperled belölük.


Már most megmondom, hogy jo szar életed lesz ott, ha anyos vagy a teso vmiért bepöccen rád, egy indok nélkül kitehet.

2018. aug. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
32%

Bocsánat ha hülyeség,de :

18 vagyok,2 éve halt meg anyukám. Van egy testvérem és egy apám aki anyunak a férje volt a halála pillanatában. Anyutól örököltünk egy panelt,amit 1/3-ad részben osztottak el,mert a házastárs is egy gyereknyi részt örököl. Ergo ha meghal a párod te is gyerekként leszel kezelve (nekem ez így logikus)

2018. aug. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
84%

Tehát ezek szerint bizonyithatoan te SEMMIT nem adtál kb a házba.


Gratulálok, okos döntés volt a párod nevére íratni a számlákat. Ez esetben ha kiraknak, akkor sem tudod bizonyitani hogy te vetted a plazmatévét, pl.

2018. aug. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
26%
Jézusom, nyolcas inkább meg se szolaltál volna. Összevissza beszélsz.
2018. aug. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!