Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a legjobb egy ilyen helyzet...

Mi a legjobb egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

A kérdésem részben családi, részben párkapcsolati jellegű de úgy gondoltam, itt teszem fel, a problémám a párom családjával van. Sajnos nem egyszerű a helyzete, a nagyszülei sajnos nincsenek jó egézségügyi állapotban. A szüleitől külön lakik a párom, két külön városban, az egyik nagymamája az egyikben, a másik a másik városban. Sokat kell rájuk odafigyelni, szülei segítik leginkább azt a mamát akivel együtt is laknak, a másikra meg főleg a párom szokott vigyázni, elmegy neki bevásárolni, vagy ebédet vitet neki, esetleg takarít ha kell. A páromhoz mennek a szülei, hol kicsoda, minden héten hogy olyankor a másik nagymamájának is be tudjanak segíteni és van hogy egyéb dolgokban is segítenek egymásnak. Ez így végülis nem lenne rossz de hétvégénként emiatt nem tudok sose találkozni a párommal vagy esetleg ritkán volt rá példa. Ez nem is lenne baj.... De ha például szabadságon vannak a szülei, és akkor megy hozzá valaki, akkor meg amiatt nehezebb egyeztetni, akkor mondjuk egy napra láthatom vagy akkor se. Még ez sem lenne baj. Ami engem már zavar az, hogy mindig szinte nekem kell alkalmazkodnom a szüleihez. Ha nincsenek ott a szülei, akkor jobban tud alkalmazkodni meg amúgy igyekszem én is. De azért húztam már fel magam mert a szülei mindig variálnak, úgy mondják hogy mennek hozzá de aztán valamiért mégsem tudnak. Akkor mondja a párom hogy találkozhatunk több időre is így, hogy nem mennek, de akkor meg én már megszerveztem a dolgaimat vagy máshogy terveztem. És ez már nem egyszer fordult elő. Szóval az a gondom hogy unom már hogy mindig a szüleihez kell alkalmazkodni. Bizonyos szempontból meg tudom érteni és sokszor direkt ha tudom hogy például egy hétvégén mennek hozzá vagy nagyszülőkhöz segíteni, akkor nem problémázok hanem találkozunk hétköznap. Csak az idegesít, hogy mindig ahogy a szülei épp variálnak, az alapján vannak dolgok. Kérdeztem hogy nem lehet-e a hétvége egyik napján velem találkozni, a szüleivel a másik nap, ebbe belement de az alapproblémát nem oldja meg. Nyilván fontosak neki a családja de nekem is van más programom rajta kívül meg másoknak is függ tőlem a programja és nem variálhatom mindig ahogy akarom. Meg most lehet gonosznak fogtok tartani de kicsit bántó hogy engem szinte sosem helyez ezzel szemben előtérbe. Nem tudom ti hogy vagytok vele, de szerintem nem alkalmazkodhatok mindig én... a szüleihez. És én azt is gondolom, hogy valamennyire mégiscsak megvan a páromnak a külön élete szóval néha a szülei is alkalmazkodhatnának az alapján amit ő tervez egy hétre. Nem mindig de párszor.

Mostanában nekem is sok más dolgom van és nem egyszerű ezek miatt sem egyeztetni és ez nehezíti.Azt szeretném ha már egyszer a szülei felborítják a tervet és úgy volt hogy hétköznap mennek hozzá de mégsem, viszont hétvégén meg igen akkor ha nekem a hétvége jó akkor találkozzon velem hétvégén de nem akarok szemét lenni. Hiszen én nem tudtam hogy minden felborul és valahogy nekem is kellett tervezni. Vagy ha legalább tudná előre mondani hogy nem biztos a dolog hogy mennek vagy nem mennek. De a szüleitől függ szerintem.


Sajnálom ha túl hosszúra sikerült. Szóval szerintetek jogosan borultam ki? Jogosan kérem hogy kicsit néha helyezzen előtérbe és alkalmazkodjon ő? Amúgy szokott, ha nincsenek ott a szülei de mindig velük van a gond.

Vagy nekem el kellene fogadnom mindig amit mond?

Megértem hogy nehéz két nagyszülőt is gondozni és még főleg ha nem is egy helyen vannak. Közben meg úgy vagyok vele hogy valahogy neki is kellene alkalmazkodni meg nekem is mert ha valami miatt mindig nem jó akkor félek az lesz hogy alig látjuk egymást viszont most nekem is részben olyan programjaim vannak, pontosabban feladataim amiket nehezebb igazítani.

Én annyit tudok alkalmazkodni hogy kevesebb időre futok vele össze ha ott vannak a szülei meg nagyszülőknek kell segíteni de az alapproblémám az az hogy mindig nekem kell a szüleihez alkalmazkodjak. Gondoltam hogy megmondom hogy segítek neki amit tudok de szerintem nem akarná... ismerem annyira hogy tudom.


2018. júl. 30. 13:48
 1/8 A kérdező kommentje:
Csak most látom, milyen hosszú lett a kérdésem. Bocsi! Elég részeletes lett... így nem számítok sok válaszra de légy szíves csak az írjon akinek van türelme elolvasni!
2018. júl. 30. 13:52
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Esetleg nagyságod is segíthetne neki gondozni a nagyszülőket. Pl amíg kiírtad ezt ide, egy kazal mosatlan edényt lehetett volna elmosogatni.
2018. júl. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ha nem érthető a kérdésem, akkor megfogalmazom megint a problémám hogy ne kelljen nektek annyit olvasni: a lényeg hogy a párom találkozik heten vagy még azon kívül a szüleivel, a nagyszülei segítségre szorulnak. Ez eddig normális de mindig nekem kell ahhoz igazodnom hogy a szülei mikor mennek ha épp akkor tudnánk találkozni vagy a szülei mégse mennek, akkor meg mondja párom hogy találkozzunk több időre de már máshogy szerveztem programot. Nekem se egyszerű variálni de ha valamiért valakinek sose jó akkor abból az lesz hogy alig látjuk egymás. Meg már felhúztam magam hogy mindig nekem kell a szüleihez alkalmazkodni. Külön élete van, alkalmazkodhatnának ők is jobban. Ha hétköznap mégse mennek szülei,hanem hétvégén akkor találkozhatok vele de akkor meg már nekem a hétvége lenne jó mert úgy terveztem. Jogos hogy ilyenkor kérem hogy hétvégén találkozzunk? És jogos hogy nem akarok mindig én alkalmazkodni?


Bocsi hogy hosszú lett az eredeti kérdés. Próbáltam a lényeget.... észre se vettem h először nagyon sok.

2018. júl. 30. 13:59
 4/8 A kérdező kommentje:
13:57: gondoltam erre hogy mondom neki hogy segítek de amennyire ismerem, elutasítaná. Meg mindig ha mennek hozzá a szülei nagyszülőknek segíteni, akkor csak úgy akar velem találkozni hogy ő jön hozzám vagy elmegyünk valahova, ha mégis akar, de úgy sosem hogy én menjek hozzá. Meg úgy érzem hogy ezt egy családi dolognak tekinti és nem akar belevonni. Én meg nem akarok tapintatlan lenni, nehogy megsértődjön. Amúgy nem lakunk együtt, külön lakunk. Olyanokat volt már hogy segítettem neki hogy ha nála voltam, elmosogattam. Vagy ha miattam kifröccsent valami vagy piszkos lett akkor fürdőszobában felmostam vagy kitisztítottam. De a nagyszülők egy másik eset.
2018. júl. 30. 14:02
 5/8 Argloss ***** válasza:
100%

Először is ne hitegesd magad azzal, hogy ez a dolog a szülein múlik. A párod elvileg egy felnőtt ember saját döntésekkel. Ő dönt úgy, hogy a szüleit és a nagyszüleit helyezi előtérbe veled szemben.

El kell döntened, hogy mit akarsz ettől a kapcsolattól, hová akarsz vele jutni. Ez alapján döntsd el, hogy segíted-e őt, vagy lemodasz-e róla.

Rendes dolog gondozni az idősebbeket, de ha közben nincsen ideje élnie a saját életét, akkor családot, sok boldog pillanatot aligha tervezhetsz vele.

2018. júl. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is írok, hogy legyen normális válasz is (hogy hasznos is lesz-e, majd eldöntöd). ;-)


Jogos a felvetésed!

Bennem a következők merültek föl.

Amikor variálnak a szülei, akkor mi az oka a változtatásnak? Vannak emberileg méltányolható okok és van, ami szimplán személyes döntés kérdése. Tudnak-e rólad a szülei? A párod mondta-e valaha is nekik egy variálásukkor, hogy "De hát én már hétvégére programot csináltam X-szel!" Valahogy a párodnak kéne érzékeltetnie a szülei előtt, hogy te is a világon vagy, te is igényt tartasz a vele való együttlétre (és remélhetőleg ő is), és ha egyszer veled valamit megbeszélt, akkor csak nagyon indokolt esetben változtatna azon.

Másik kérdésem: ha párod szülei hétvégén ápolják a nagymamát, miért kell ott lennie a párodnak? Hisz pont azért mennek, hogy helyettesítsék, nem? Ha nincs más dolga, persze menjen velük, de egy baráttal vagy partnerrel töltött nap szerintem reális indok a távolmaradásra. Szerintem az se baj, ha időnként te is elmész pároddal a nagymamához, és ha a szülők is ott vannak, akkor ti leléptek fél óra múlva, a szülők meg maradnak és elvégzik a többi teendőt. Pl. a szüleidtől nagy segítség az is, ha párod helyett meghallgatják hétvégén a nagyit, mert ehhez nem kell fáradozni, de roppant időigényes :-)))) (idős szomszédaim vannak, tudom, hogy van ez).

A kulcsember tehát a párod. Neki kell a szüleivel megértetnie, hogy te is létezel és veled is akar időt tölteni. És amikor valamit veled megbeszél, akkor azért lehetőleg már ne variáljanak rajta. Viszont ez most egy kicsit úgy néz ki, mintha csak neked lenne fontos, hogy együtt legyetek. Mi lenne, ha a szülők következő variálása után azt mondanád: "bocs, én így terveztem, én ekkor érek rá, a másik napon nem". Párod nem sajnálná, hogy kimarad egy találkozás? Vagy egymás után több is?

2018. júl. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hogy mi miatt variálnak a szülei, azt nem tudom. A párom mindig azzal jön, hogy a kertben is együtt dolgoznak például ha mennek meg nagymama stb.

Hadd tegyem hozzá, hogy előttem évekig nem volt a páromnak senkije szóval szerintem megszokták a szülők, hogy akkor mennek mikor akarnak. A párom meg szerintem rájuk hagy dolgokat.

Ma elmondtam a páromnak hogy engem kicsit bánt hogy mindig a szülők az első.... először nem volt hajlandó felfogni. Aztán eljutott oda hogy jó akkor találkozhatunk akkor is ha a szülei mennek de akkor ő jön hozzám mert ott nyugisabb.

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Én szoktam mondani neki hogy felnőtt ember, szervezze nyugodtan a külön programját... de nehéz eset... szerintem az anyja is olyan hogy dirigál neki néha de nem látok bele.

Más dolgokban meg amúgy komolyan látszik a páromon hogy fontos vagyok neki. Ha esetleg a válaszolók között van akinek írhatok egy privátot, annak szívesen leírnám miből gondolom hogy akarja a kapcsolatunkat. Nem akarom itt a kérdés alatt hogy bonyolult legyen de érdemes azt is elolvasni.

2018. júl. 30. 14:35
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem írhatsz privátot. Bár olvasni és válaszolni ma már biztos nem tudok, de holnap remélhetőleg igen.


Egy apró megjegyzés. Mikor külön költöztem szüleimtől (egyedülállóként), sokszor mentem nekik segíteni a kertbe, ahogyan előtte is, mikor együtt laktunk. De sokszor kitaláltam magamnak hétvégi programokat, tök egyedül (strandolás, kirándulás, egésznapos biciklizés stb.). És bántott, ha csüt. este vagy pénteken szóltak, hogy menjek segíteni. És rájöttem, hogy nekem kell mondanom, hogy légyszi, szóljanak pár nappal előbb, ha szükséges a segítségem, mert szívesen megyek, de ha már elterveztem egy hétvégi programot aznapra (mondom: csupán egymagamnak!), és beleéltem magam, vagy úgy vettem ennivalót hozzá, akkor nem szívesen változtatok rajta. Ha mástól függ, mennek-e, nekem az is jó, ha csak feltételesen jelzik, hogy ha X.Y. csüt. estig szól, hogy szombaton ráér felaprítani a fát, akkor menni kéne segíteni. De ha nem ér ár, akkor nem most lesz. Erre már tudok tervezni én is.

Szüleim megértették és egyrészt ritkábban hívtak, másrészt korábban szóltak, vagy éppenséggel előre egyeztettek velem, hogy nekem jó-e az (mert ugye ez az igazi egyenrangú viszony). Szóval nem teljesen maguktól, de végül is észrevették, hogy nekem is megvan a saját életem.

2018. júl. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!