Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ugye nem rossz a felnőttség?

Ugye nem rossz a felnőttség?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és félek felnőni. Tudom, hogy ez nem a 18 betöltése után következik, de én még gyerek akarok maradni. Annyira félek attól, hogy már nem vigyáznak rám, nem terelnek a jó út felé. Nem az a bajom, hogy kötelezettségeim lesznek, azok most is vannak, hanem ez az egész "felnőtt" dolog. Nem akarom, hogy felnőttnek nevezzenek, én még alig éltem, alig volt gyerekkorom, nem lehetek rögtön felnőtt. Nagyon rossz dolog az? Mármint..rosszabb annak, aki felnőtt, mint aki mondjuk ilyen 16-17 éves kamasz?
2010. jún. 18. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

hát figy apám öccsének se volt vmi fényes gyerekkora,most 30 éves,éli a "második gyerekkorát" tojik bele a világba,anyuci apuci tartja el,mig egy héten ötször bulizik stbstb...

sztem énis ien leszek...:D már most látom magam xd

17 F

2010. jún. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez tőled is függ! Egyszer muszáj felnőni, de nem kell olyan gyorsan, mint azt gondolod! Én 21 éves vagyok, és még gyereknek érzem magam! Úgy is élek! Voltak felnövéses törekvéseim, álmaim, céljaim,családalapítási elképzeléseim, álommeló, de aztán életem szerelme kidobott mint egy rozsdás konzervdobozt! Úgyhogy újra gyerek vagyok! Már nincs semmi álmom! Örökre gyerek maradok. És ez így is jó!
2010. jún. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem rosszabb csak más! Sok minden sokkal jobb felnőtt fejjel, ne félj tőle. Ne görcsölj! Nekem a 30 -as éveim voltak a legjobbak. Most 40 éves vagyok de ha korszakot kellene választanom a 25-től 35-ig ben élnék újra. Azért most 40 évesen is jól érzem magam! Minden kornak megvan a maga szépsége és ez igaz! Okosan kell élni és lehet minden kor szép! Amikor felnősz a családod vigyáz rád, jó esetben a férjed és te vigyázol a gyerekedre! Ha megtalálod azt a férfit akivel nagyon szeretitek egymást, biztonságban fogod magad érezni a szüleid nélkül is!Ha ezt érzed felnőttél és boldog leszel!
2010. jún. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2 év múlva máshogyan látod! meglátod majd a dolgok jó oldalát is, rájössz, hogy jó önállóan élni, dönteni! Nem kell örökre elbúcsúznod a családodtól! :D Nem egy másik bolygóra mész, hanem egy másik korba, ennyi!
2010. jún. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én semmi pénzért nem lennék még egyszer gyerek:) sok előnnyel jár ha felnőttél. Igaz felelősséggel is...


De párkapcsolat, akkor mész jössz mikor jól esik, döntéseket hozhatsz (persze jókat vagy rosszakat vállalnod kell), megszabadulsz a sulitól:)), járhatsz egyetemre (ami kétszer olyan kegyetlen:D)


jóna...komolyra fordítva szerintem akármikor jobb felnőttnek lenni:)

2010. jún. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ahogyan írsz az már felnőttes. Logikusan gondolkodsz. Nem kell mindig agyalni mi és hogy lesz, mert akkor nem élsz a jelenben. A felnőtté válás csak úgy megtörténik: tapasztalatok, tanulmányok, munkahelyek. Maradj olyan amilyen vagy, inkább legyél akár "gyerekes" felnőtt, mint mogorva felnőtt:-)
2010. jún. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!