Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bármilyen segítséget, vélemény...

Bármilyen segítséget, véleményt szívesen fogadok (? )

Figyelt kérdés
18 éves vagyok a párom 20, 2 éve vagyunk együtt. Már néha tényleg úgy érzem megörülök. A párom családja elviselhetetlen, befolyásolják, ugráltatják. Az én családom jó, de viszont nálunk él mamám, tőle semmit nem tudunk kezdeni, nem tudok főzni, mosni, takarítani, semmit, mert folyamatosan minket figyel. A páromat mindennek le szokta hordani. A testvérem velünk él 25 éves mindenbe bele akar szólni, ha megyek valahova az a baj, ha a párom jön az, ha a párom jön velünk kirándulni az, szóval minden. Suliból van 2 évem és neki is. Már nem bírom tovább. Néha már tényleg úgy érzem, hogy már csak egy babó segíthetne nekünk. Mi a véleményetek? Mit tennétek?
2018. júl. 8. 09:38
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
89%
Majd jönnek idővel a kérdések h anyám/anyósom nyakára szültem és mindenbe beleszólnak, mit tehetnék?
2018. júl. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem meg már útban a babó, és csak megerősítésre várt, hogy milyen jó ötlet, hogy ettől majd erősödik a kapcsolatuk, stb... És így adta volna elő otthon azt, hogy jön a gyerek.


Tudod mit kérdező?

A világ legjobb ötlete. :)

2018. júl. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
86%

Hát én a meztelen picśámra nem vállalnék be egy "babót" 18 évesen. Ha tudtok saját, független életet kialakítani, akár bérleményben vagy valahogy, az egy jó lépés lehet. De ez sem megoldaná, pusztán a távolság növelésével jegelné az alapkonfliktust.

La szellemi autonómia elérése például egy olyan nemes cél, ami nem kerül egy fillérbe sem, nem kell hozzá albérlet sem és másodállás sem.

Odáig kell eljutni, hogy felismered: aki magával rendben van, az nem megy neki a másik embernek. Amikor a családtag kötekedik, az őróla szól, nem rólad, őhozzá tartozik, nem tehozzád. Ha megtanulsz semennyire sem függeni ezektől a tényezőktől, akkor ingyenesen, az eddigi élet feldúlása nélkül el tudod érni a lelki békédet, a szellemi autonómiádat.

Én is ezt csináltam. Sajnos nálunk az a helyzet, hogy egykoron sikeres vállalkozásunk volt, többlakásos többgenerációs házunk van, az idős apám az alsó szomszédom. Ő is feszkózik örökké. Nem képes elviselni, hogy ha költök magamra vagy másképp gondolkodom, mint ő.

Amíg befolyásolta a létemet, az önértékelésemet a karattyolása, addig állandó volt a veszekedés, a feszkó, viták, düh, csapkodás. Ma már nem veszem magamra. Nagyon udvariasan és finoman felhívom rá a figyelmét, hogy sok dologban egymásra vagyunk utalva, vannak témák amikben rámszorul, tehát neki sem érdeke hogy megromoljon köztünk a viszony. Ezt nem vagdalkozva, de nyíltan, egyenesen megmondom neki mindannyiszor, amikor elkezd mérgezőszülősdit játszani.


A kérdező családtagjaiból is majd "szívszorító" jutubos fészbukos megosztások lesznek, hogy cccegény nagypapi, évek óta egyedül karácsonyozik, mert a getzy köcsög gyerekei rá se nyitják az ajtót. Jaja. Vajon miért is???

2018. júl. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
86%

Tudod mit? Mondok jobbat! :D

Szülj anyád és anyósod nyakára 5-6 babót, azt jó lesz az úgy.

2018. júl. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
83%
Magyarázd el, hogy miben segítene a gyerek! De tényleg! Kíváncsi vagyok a gondolatmenetedre!
2018. júl. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
5%

Én nem értem mért ne szülhetne gyereket...

Ott a CSOK, azzal lakást is vehetnek könnyen, állami segítséggel. Inkâbb örülni kellene, mert a mai fiatalok többsége nem akar gyereket.

2018. júl. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
80%

Nem voltak bunkók a válaszadók, csak kifejtették, miért ne szülj egy gyereket is egy ilyen famíliába. Vagy csak nem tetszett az igazság?

Ne cseszd el egy ártatlan gyermek életét azzal hogy megszülöd. Azzal nem oldanál meg semmit. Egy gyereket el is kell tartani, és sokba kerül.

2018. júl. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
86%

#26


A gondolkodásából is lejön, hogy gyerek még.


Tanuljon, dolgozzon, lássák el magukat, éljenek együtt, egyáltalán éljenek.

Ne a 'segílyért' szüljön meg mert kap CSOK-ot.


Raer 3-4-5-6 év múlva szülni...

2018. júl. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
81%

Egy gyerek semmire sem megoldás. Attól nem fognak megváltozni sem anyósodék, sem a nagymamád, sem a nővéred, senki. Ők olyanok, amilyenek, nem fognak kifordulni magukból mert a te kezedben bőg egy gyerek (érted mire gondolok, kicsit erős a megfogalmazás, tudom). A pasid meg egyáltalán nem biztos, hogy megérett a feladatra. Lehet ezzel rávennéd az albérletre, de mikor egy keresetből kellene 3-an élnetek (suli mellett?!?), akkor simán bedobhatja a törölközőt. De nem? És te mit csinálsz? Hazakullogsz a szüleidhez, ahol ugyanolyan lesz mindenki, plusz még egy gyereket is gondoznod kell? Csodás lesz, az biztos.


Plusz még azt is mondom neked, hogy ha a pasidat annyira befolyásolják a szülei, akkor jobb lenne ebből a kapcsolatból ki is lépni, mert pokol lesz, nem jobb, hanem csak egyre rosszabb. Sikerült nekem is ilyenbe beletenyerelnem, csak azért mondom... Neked nem kívánom.

2018. júl. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
90%
milyen csok, 27? Vannak feltételek...
2018. júl. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!