Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bármilyen segítséget, vélemény...

Bármilyen segítséget, véleményt szívesen fogadok (? )

Figyelt kérdés
18 éves vagyok a párom 20, 2 éve vagyunk együtt. Már néha tényleg úgy érzem megörülök. A párom családja elviselhetetlen, befolyásolják, ugráltatják. Az én családom jó, de viszont nálunk él mamám, tőle semmit nem tudunk kezdeni, nem tudok főzni, mosni, takarítani, semmit, mert folyamatosan minket figyel. A páromat mindennek le szokta hordani. A testvérem velünk él 25 éves mindenbe bele akar szólni, ha megyek valahova az a baj, ha a párom jön az, ha a párom jön velünk kirándulni az, szóval minden. Suliból van 2 évem és neki is. Már nem bírom tovább. Néha már tényleg úgy érzem, hogy már csak egy babó segíthetne nekünk. Mi a véleményetek? Mit tennétek?
2018. júl. 8. 09:38
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
95%
Gyereket akarsz, miközben magatokért sem tudok kiállni?
2018. júl. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
93%
Hat semmiképp sem a gyerekvállalás jutna eszembe ilyen helyzetben. Konkrétan mire, a nullára? Anyadek vagy a párod szülei nyakára, segélyre, nyomorba? Menj el dolgozni, menjetek albérletbe és majd ha magatokat önállóan el tudjatok tartani, akkor gondolkozzatok gyereken, ne most
2018. júl. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
98%

Hát meséld már el, hogy egy "babó" hogy tudna ebben a helyzetben segíteni?? Te még szülnél oda egy gyereket anyádék nyakára?


Ami segíthetne a helyzeten hogy megpróbálod függetleníteni magad amint lehet anyádéktól.

2018. júl. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
Nem a szüleim nyakára szülnék, albérletbe mennénk. Fogalmatok nincs róla hányszor álltam már én ki magunkért, de hiába.
2018. júl. 8. 09:44
 5/41 anonim ***** válasza:
93%
Hat akkor indulás, menjetek albérletbe. Pontosan miből is tartjátok majd fenn?
2018. júl. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
91%

Egy fizetésből albérlet; baba...

Inkább nem kommentálom.

2018. júl. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Már dolgozunk, de az én keresetem nem olyan sok.
2018. júl. 8. 09:49
 8/41 anonim ***** válasza:
90%

Egy zűrös családba, ahol eleve nem bírod a feszültséget, még be akarsz vállalni egy gyereket? Ráadásul két diák szülővel, mindenféle egzisztencia nélkül? Ezt ugye nem gondoltad át rendesen? Azt a gyereket fel kell nevelni. Nyugodt légkörben. És nem egy olcsó mulatság. Kellenek neki ruhák, amiket folyamatosan kinő, szobabútorok, szintúgy le kell cserélni néha, pelenka, később oviba, iskolába cuccok, játékok, később számítógép, telefon, aztán hobbija is lenne a gyereknek, sportolna, eljárna a barátaival, tiniként bulizna is, már ha nem akarsz antiszociális embert nevelni, aztán esetleg egyetem, ami nem olcsó, még ha államira megy is, mert kollégium, egyebek... Ezt normál esetben nem zúdítjuk a gyerek nyakába, mert nem ő akart meszületni.

Ahogy a jelenlegi állapototok nézem, egy jó 5-10 év, mire be tudtok vállalni egy gyereket.

Mi 21 évesek vagyunk, én egyetemista, párom dolgozik. 250-et keres, már sokan mondják, hogy ez bőven elég, de ennyire se vállalnék be egy babát. Előbb én is nekiállok majd dolgozni, lesz saját lakásunk, félretett pénzünk, stabil életünk, és utána lehet gyerek. De ez nekünk is kb 30 évesen jön össze. De nem fogok kiszúrni egy gyerekkel azzal, hogy nem tudom neki megadni a szükséges dolgokat.

Szerintem felejtsd el. Tanuljatok, aztán meló, saját ház/lakás, megtakarítás, aztán szülhetsz. De ne a semmibe.

2018. júl. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem semmi esetre nem a gyerek a megoldás. Mondom ezt Úgy, hogy 2 éve dolgozom és 21 éves vagyok.


Végezzétek el a sulit, dolgozgatok. Albérletből nehéz kikerulni, inkább a sajáton dolgozzatok. Aztán szülsz a semmire egy gyereket, vagy jobb lesz a viszonyotok vagy még rosszabb.


Szerintem elég hülye gondolat volt hogy a gyerek megoldja a gondjaidat. Vagy te oldd meg vagy senki...

2018. júl. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
85%
Bocsi, telefon javított *dolgozzatok.
2018. júl. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!