Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom, hogy mit csináljak?...

Nem tudom, hogy mit csináljak? (lent. )

Figyelt kérdés

15éves vagyok most voltam 9.-es. Nem arra a szakra vettek fel ahová szerettem volna menni (közgázra)A szüleim is ezt szerették volna, de nem vettek fel csak kereskedelem marketingre. Ott jártam a 9.-et. Most viszont lenne egy lehetőségem hogy átmenjek közgazdaságra 10.től,mert elég jó lett a bizonyítványom.Úgy érzem,hogy apukám nagyon szeretné hogy átmenjek, anyukám azt mondja hogy döntsem el én, ahogy érzem. Nem tudom mit csináljak. Szerettem volna közgazdaságot tanulni, ráadásul pont abban az iskolában ahová most könnyen átmehetnék. De egyszerűen nem tudom... Ebben a suliban megszerettem a tanárokat, és az osztálytársaimat is, viszont a másikból csak 1 lányt ismerek...Nehéz lenne beilleszkednem nagyon?:S


Ti mit csinálnátok?


2010. jún. 17. 14:26
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Kort is írjatok légyszi !
2010. jún. 17. 14:27
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Nem sokat jelent szerintem, hogy középsuliban mit tanulsz, egy érettségi úgyse elég. Majd érettségi után fontos,h mit szeretnél. Dönts a szíved szerint!
2010. jún. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25/l, előző voltam.
2010. jún. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én közgazdasági szakközépiskolába jártam, de ahogy észrevettem, az össze többi suliban ugyanazt tanulták a volt általános iskolai osztálytársaim, csak nálunk volt ugye közgazdaságtan is. Kereskedelem és marketing szakon úgyis tanulsz gazdasági ismereteket is (ha eddig nem tanultál, majd fogsz), szerintem (ha rám hallgatsz), maradj ebben a suliban. Mit nyernél egy közgazdaságtan érettségivel? Ebben a suliban nem tudsz valamilyen gazdasági tárgyból érettségizni? Legfeljebb csak a továbbtanulásnál számítana, de még ha pénzügyi főiskolára is mennél később, ott is lesz lehetőséged, hogy a matekot számolják be a felvételinél. Tényleg neked kell eldönteni, de ha rosszul döntesz, nem fogod már tudni visszacsinálni. Amúgy a mi sulinkban engem felvettek "titkári-igazgatási" szakra, ez megszűnt, 10.-től "ügyviteli" szakosok lettünk, majd év végén ez is megszűnt, és 11.-től "gazdálkodási" szak lett a nevünk. Végig ugyanazt tanultuk, csak más néven.

Egy közgazdasági érettségivel úgysem mész sokra... Majd a diplomád lesz a fontos úgy is. :) Ha szereted a tanárokat és az osztálytársaidat, szerintem ne gondolkodj. Tudom, hogy a szülők véleménye is fontos, de ez a te életed.

24/lány

2010. jún. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ:)

Mindig is közgazdaságot szerettem volna tanulni szakközépben, de itt már nagyon megkedveltem a tanárokat,és az osztálytársaimat is...Ezért nem tudok dönteni:S

2010. jún. 17. 14:33
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hamar beilleszkednél, és ahogy írod, ismersz is ott egy lányt... ha ekkora álmod ez, hát rajta, olyan fiatalka vagy még, ne tartson vissza, hogy itt már megszerettél emberkéket - nagyon lejön az írásodból, hogy szeretnél ott tanulni, és szüleid is örülnének neki, szerintem próbáld meg!
2010. jún. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi neked is! bocsi, mikor előbb írtam még nem láttam a válaszodat! Hát akkor lehet tényleg az lesz, hogy itt maradok, úgy is szeretnék majd fősulira, vagy valami egyetemre menni,de előtte még azért megcsinálom a szakmai részt érettségi után.

Közgazdasági iskolában érettségi után te milyen szakmát kaptál/ mit lehetett nektek elvégezni?

Mi még azt sem tudjuk, hogy keri-marketingről milyen szakmákat választhatunk majd...:S

2010. jún. 17. 14:38
 8/12 anonim ***** válasza:
Jajj, 27/L voltam
2010. jún. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

24/lány vagyok.

Érettségi után a mi sulinkban lehetett pl. jogi asszisztensnek tanulni, meg volt két pénzügyi ügyintéző szakunk is, az egyik két éves volt, felsőfokú OKJ-s (ide felvettek olyanokat is, akik nem a mi sulinkban érettségiztek, szóval ha úgy gondolod, érettségi után te is szerezhetsz majd a közgazdaságiban egy szakképzettséget!!!, és akkor fogsz oda is járni egy kicsit ;) ), és volt egy középfokú OKJ-s is, ami 1 éves volt, ide viszont csak olyanokat vettek fel, akiknek volt közgazdaságtanból érettségijük.

2010. jún. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Megint én. :) Azt nem írtam bele, hogy mivel az ügyvitel szak nálunk megszűnt, így kaptunk egy lehetőséget, hogy még az érettségi előtt megszerezzük az OKJ-s gépíró és szövegszerkesztői bizonyítványt is. Ami mondjuk tök jó, csak sokra nem megyünk vele. :)
2010. jún. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!