Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Neki miért nem mindegy, hogy...

Neki miért nem mindegy, hogy mit csinálok?

Figyelt kérdés

Katona szeretnék lenni de anyám ellenzi. Csak azért mert apám meg nagyapám ott halt meg és nem szeretné, hogy én is úgy végezzem. De miért mondja meg, hogy mit csináljak? Szerintem most meg van sértődve mert mást akarok mint ő, de ezt én szeretném eldönteni...vállalok mindent ami velem történik. Nem szeretném hogy haragudjon rám...de ez a saját életem és azt szeretném csinálni amit akarok. Mit tegyek?

21/F


2010. jún. 16. 10:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ugyan miben halnál meg a magyar katonák 99%a manapság nem csinál már semmit.
2010. jún. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Olyan ritkán hallani,hogy valaki katona akar lenni önszántából a mai lusta kölykök közül...

Szerintem próbáld még győzködni,hogy neked így lenne jó,ne hagyd,hogy eltántorítson,de azt se hogy szóba se álljon veled!Te életed,te életcélod,de kell a támogatás!


11:04-es te aztán tudod!Voltál katona?

2010. jún. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
74%

az én öcsém is katona akr lenni,de én ,mint testvér támogatom,hadd csinálja azt ,amit akar,ez az ő döntése,az ő élete.anyám meg sápitozik,hogy jaj szegény kisfia....

előbb ütnek el itt az utcában,mint hogy őt lelövik valahol..már attól függően,hova akr menni

2010. jún. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Most akkor hagyjam az egészet vagy mi?
2010. jún. 16. 20:01
 15/20 anonim ***** válasza:
Szerintem dönts úgy,ahogy a szíved diktálja.A te életed,és olyan hívatást kell választanod,amit egy életen át tudsz csinálni..
2010. júl. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Az ő élete az ő döntése,de egy tanács: Belegondoltál abba mivel jár a katonaság,nincs olyan hogy én oda nem megyek mert vezsélyes,oda mész ahova vezényelnek,utazol,távol a szeretteidtől,nincs biztosd pontod,folyton hretteghet édesanyád hogy megéred- e a másnapot,és majd egy szép napon anyukád kap egy telefont h a fiát is...És ha lesz neked is saját családod,feleség gyerek?Tudod milyen egy katona feleségének lenni?A gyereked nélküled nő fel,csak akkor látod majd ha épp eltáv van,vagy hasonló.Ezt akarod biztosan?Gondold át jól,de a te döntésed te életed,csak nézd egy kicsit a dolgokat picit édesanyád szemszögéből is és utána hozzd meg a döntést.Sok sikert.
2010. júl. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Tudod milyen az mikor éles lőszered van a táradban, meg a másiknak is aki rádlő?

Az annyira nem buli ám.

2010. júl. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ezt olyan szinten gondold át,hogy a katonaság nem munka,hanem hivatás. Ha nem vagy képes adott esetben mindenről lemondani ennek javára(család,állandó lakhely,és még az is előfordulhat hogy a saját életed) ,akkor ne menj.

Mert egyik sem lesz,családod akkor sem ha feleségóül veszel valakit,mindig távol leszel tőle,jól irták a gyerekedet nem látod felnőni.

Ha te képes vagy mindent feladni a hivatásodért,akkor leszel jó katona. Ha te ilyen vagy,akkor anyádat is hátrébb kell helyezned a rangsorban mint a hivatásod.

Az emberölést,és azt hogy bármikor meghalhatsz (ha olyan területre küldenek) úgy sem tudja egy átlagos ember átérezni,maximum elképzelni de azt sem igazán,ugyhogy ezen ne is gondolkozz. teljes agymosást kapsz majd, a hivatásodnak fontosabbnak kell lennie mint az erkölcseidnek. Azokat is fel kell adni,de fel is fogod erről gondoskodnak.


Egy szó,mint száz ez a te döntésed,ezeket nagyon jól gondold át ,mérlegelj mi a fontosabb neked és dönts. Anyád meg azért szól bele,mert nem akar attól a bizonyos telefonhivástól rettegve eltölteni napokat,heteket,hónapokat.. de ha igazi katona leszel ez sem lesz előrébb mint a hivatásod.

2010. júl. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Bakker de most komolyan a mai katonák 1%-a jó ha kikerül a háborúba. És lehet még ezzel is sokat mondtam! Magyar katona az elmúlt 20 évben aki meghalt az a 2 tűzszerész összvissz, ha jól tudom. Azért nem egy olyan szörnyű veszélyes foglalkozás ez, mint írjátok, nem mindennaposak a katonák halálhíréről szóló telefonok.

Nekem egy rokonom katona volt persze huszonévesen még tényleg összevissza vitték őket de később amikor gyereke lett meg felesége azért odafigyeltek, hogy neki már családja van, és elég időt tudjon velük tölteni. (Ezzel az erővel egyébként mozdonyvezetőnek lenni hasonló kaliberű dolog :P:P)

Arról nem is beszélve, hogy negyvenX évesen mehet nyugdíjba szép kis nyugdíjjal.

Nem olyan szörnyű meló ez, mint ahogy beállítjátok.

2010. júl. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Úgysincs barátnőm/feleségem és gyerekem se. Nem is tervezem...majd pár év múlva
2010. júl. 1. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!