Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Neki miért nem mindegy, hogy...

Neki miért nem mindegy, hogy mit csinálok?

Figyelt kérdés

Katona szeretnék lenni de anyám ellenzi. Csak azért mert apám meg nagyapám ott halt meg és nem szeretné, hogy én is úgy végezzem. De miért mondja meg, hogy mit csináljak? Szerintem most meg van sértődve mert mást akarok mint ő, de ezt én szeretném eldönteni...vállalok mindent ami velem történik. Nem szeretném hogy haragudjon rám...de ez a saját életem és azt szeretném csinálni amit akarok. Mit tegyek?

21/F


2010. jún. 16. 10:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem attól fél hogy téged is elveszít:S nem tudom hogy van-e testvéred, vagy ha te is ott halsz meg esetleg anyukád teljesen egyedül marad?

Nem akar elveszíteni!

2010. jún. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

"Csak azért mert apám meg nagyapám ott halt..."

Szerintem ez elég indok...nem akar téged is elveszíteni...Ezt meg lehet érteni, de úgy gondolom, hogyha tényleg ezt szeretnéd csinálni, akk magyarázd el neki és legyél katona.

2010. jún. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%
Te most csodálkozol? Elveszítette ott a férjét és az apját (vagy az apósát). Gondolod a fiát is szeretné? Is ha te is ott halsz meg? Akkor mi lesz anyukáddal? Ki fog gondoskodni róla? Hogy dolgozza fel, hogy a fiát is így veszíti el? Ne is haragudj, de önző vagy! Gondolj anyukádra is..
2010. jún. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%

gondolom már százszor megpróbáltad elmagyarázni neki, hogy ez neked miért fontos.

Csak annyit mondj neki,hogy te így leszel boldog és reméled, hogy neki is fontos a boldogságod.

Ennél többet nem tudsz tenni. Éld a magad életét, járd a magad útját, majd ő is megbékél vele.

2010. jún. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%
Csak azért ??? Igen!! Csak azért b...ki!! Sose érted meg amíg nem lesz gyereked, és nem temeted el !!
2010. jún. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%
Mellesleg tényleg azt szeretnéd, hogy anyádnak mindegy legyen, mit csinálsz:???
2010. jún. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Vállald a döntéseidet és az álmaidat. Ha jól megrágtad és teljesen biztos vagy benne, hogy ezt szeretnéd, akkor ne hagyd hogy eltántorítsanak.

Viszont anyukád félt téged, persze, hogy nem szeretné, ha bármi bajod esne.

Próbáld meg megértetni vele, hogy ma Mo-on azért nem annyira rossz a helyzet, hogy esélyes lenne, hogy háború lesz. Nyilván vannak külszolgálatok, de azokat nem vagy köteles elvállalni. Bár ehhez én nem értek, de úgy tudom, hogy nem olyan sok katona van most sem kint Afganisztánban, stb. Akik jelentkeznek, azokból válogatnak.

Szóval anyuddal kedvesen értesd meg, hogy mennyire fontos ez neked, akkor talán ő is engedékenyebb lesz. Bár nyilván nem az engedésről van szó, mert már nagykorú vagy, hanem inkább arról, hogy megértse, hogy nem jár olyan nagy veszéllyel, mint az ő idejében.

2010. jún. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%

Csak egy mondat az előttem szólókhoz.

Ez nem önzőség.Mindenkinek a maga útját kell járnia. Soha semmi jó nem lett még abból, ha valaki lemondott erről a szüleiért, vagy felvállalt valamit ami nem a szívéből jött.

Ez a te életed.

3 huszonéves gyerek anyja

2010. jún. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Van 2 húgom. Én gondolok rá is és megértem. De én ezt szeretném. Bocs ennyire nem vagyok bunkó csak nem tudom megfogalmazni.
2010. jún. 16. 10:28
 10/20 anonim ***** válasza:
75%
Aki önzőnek nevezte az egy bunkó. EZ az ő élete, akkor joga van úgy élni, ahogy szeretné. Biztos rosszul eshet az anyukájának, de nem hinném, hogy ezzel bármit is elérne, mert így is el veszítheti a fiát. Szerintem Próbáld elmagyarázni, hogy miért fontos ez neked. :)
2010. jún. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!