Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el Anyának,...

Hogyan mondjam el Anyának, hogy költözni szeretnék?

Figyelt kérdés
23 éves lány vagyok, a legkisebb és az utolsó testvér (Anya mindhármunkat egyedül nevelt fel), aki még hivatalosan otthon él. Az otthonomtól 60 km-re lévő főiskolára járok. 3 éve abban a városban is lakok albérletben, ahol a suli található. Többnyire hétvégente járok haza (család, párom és barátok miatt), illetve a nyarat is itthon töltöm. Azonban most kaptam egy lehetőséget, hogy párommal összeköltözzek szülővárosomban (5 km-re otthonról). Suli mellett dolgozok is, szóval megélhetéssel nem lenne gond, eddig sem kértem semmi pluszt (max elfogadtam azt, amit anya adott). Még 2 évem van a suliból, emiatt (és persze amiatt, mert nehéz lenne neki elengedni) nem díjazza, hogy ténylegesen elköltözzek, plusz párom sem a szíve csücske. Számomra azonban minden szempontból jobb és könnyebb lenne a költözés. Hogyan közöljem ezt anyával? A legnagyobb kihívást az jelenti, hogy soha nem bírtam elviselni, ha megbántottam őt, és most tudom, hogy egy világ dőlne össze benne. (Idősebb testvéreimet könnyen elengedte, azonban engem egyszerűen kijelentette, hogy nem tud.) Tapasztalatok, ötletek? Nyilván egy ilyen alkalommal nem lehet megtervezni előre, mit mondjon az ember, ezzel tisztában vagyok. Csak tanácsot, véleményt szeretnék kérni.

2018. máj. 14. 08:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
79%
Èn anyakènt azt szoktam tanàcsolni, hogy ha valaki huszonèvesen nem kèpes az önàllò döntèsekre, aki nem kèpes a sajàt èletét èlni, annak mèg nincs itt az ideje, hogy felnőttet jàtszon. Neked is ezt mondom. Ha nem vagy hatàrozott akkor ne akarj költözködni.
2018. máj. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

9es.

Neked is nagyon tökéletes és felnőttes életed lehet, ha hétfő délelőtt erre van időd, hogy az én gyerekes kérdéseimet olvasod :'D

2018. máj. 14. 09:45
 13/19 anonim ***** válasza:
23%

re12: a válasz: igen.

Elvileg azért írok ide, hogy segítsek a problémák megoldásában. Ez ritkán sikerül - mert a kérdező nem is figyel a lényegre, szajkózza a saját problémáját és beszólogat a válaszolóknak.

Hölgyeim és Uraim! Ez a Gyakori kérdések, 2018.

2018. máj. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

A problémád, a nehézséged érthető, a kérdésed azonban tényleg nem. Az a kérdés, hogyan mondd el. Hát, szavakban. "Anyu, el akarok költözni x helyre, egyszerűbb lenne nekem, és együtt élhetnék a párommal."


Igazából erre sok tanács nincs. Esetleg, hogy legyél minél határozottabb, magabiztosabb, hogy lássa, tényleg boldogulni fogsz egyedül is, és komolyan gondolod.

2018. máj. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

11es.

Köszönöm válaszod! Vannak kétségeim, de nem abból a szempontból, hogy hogyan tudnék önálló életet élni, vagy hogy egyáltalán elköltözzek-e. Abban vannak kétségeim, hogy anyával mi lesz. Egész életemben befolyásolta az életem, ami persze jó dolog, amíg a jó útra tereli a szülő a gyermekét, vagy amíg hagyja, hogy egy kicsit eltévedjen, és saját maga tapasztalja meg az akadályok leküzdését. Viszont ő főiskolára sem akart elengedni, mert azt mondta, nagyon messze van. Mai napig én, hogy barátokkal menjek bárhova is - Kizárt. Ha a fősulin vagyok, óránként ír vagy hív hogy mi van velem. Rendben, megértem, hogy aggódik, nem tudhatom milyen érzés, hisz nincs gyermekem.

2018. máj. 14. 10:00
 16/19 A kérdező kommentje:

13.

Vagy talán azért nem sikerül, mert a közlési mód, melyben a kérdező tudtára adod a 'szerinted 100%ban hasznos segítséget', nem azt az érzést kelti, hogy tisztelnéd a kérdezőt, vagy valóban segíteni próbálnál. Irónia, megvetés. Ennyi volt a válaszod. S nem értem cserébe milyen választ vársz. Te oltogatod azt, aki megoldást keres a problémára, a megoldásban nem segítesz és még fel is háborodsz azon, hogy válaszolnak neked a te stilusodhoz hasonlóan. Na ez, 2018.

2018. máj. 14. 10:10
 17/19 anonim ***** válasza:
45%
Uristen! Akkor anyukad az a tipikus egyedulallo erzelmileg zsarolo ratelepedo szemely. Sajnalom!
2018. máj. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
69%
Ne haragudj, hogy nem a kérdésedre válaszolok, hanem arra figyelmeztetnélek, mivel főiskolás vagy, hogy az ikes igéket helyesen kellene ragozni: nem dolgozok meg lakok, hanem dolgozom, lakom stb. eszem, iszom, mert egyes szám harmadik személyben -ik ragot kapnak, ő lakik, dolgozik, stb., tehát ikes igék, és ezek egyes szám első személyében -m ragot kapnak. - De hogy valamit válaszoljak is a kérdésedre: nem értem, miért lenne olyan nagy tragédia anyukádnak, hogy 5 km-re kerülnél tőle, és - gondolom - hétvégeken meglátogatnátok - ezt hangsúlyozd ki neki. Meg hogy majd jöttök az unokákkal is...
2018. máj. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Fúúú ez tényleg egy elég kényelmetlen szituáció. Tudom, mert én is átéltem ugyanezt csak nekem nem voltak testvéreim így a szeretete és figyelme csak rám koncentrálódott. Kicsit haragszom is, hogy eldobta az életét magától, miattam és ezzel egy olyan terhet rakott rám, amit soha nem kértem. Amit megfogadtam az az, hogy én soha nem leszek ilyen önfeláldozó tipusú anya, amikor felesleges és a gyereknek sem tesz jót. Nekem is könnyebb lenne ha azt láttam volna magam előtt kiskoromtól kezdve, hogy anyu egy független és erős nő, akinél nem én vagyok a minden, hanem igenis foglalkozik magával is. A lényeg, hogy ezt nem lehet sehogy jól időzíteni vagy megmondani. Én nem is készültem rá túl sokat csak megmondtam neki, hogy költözöm és kész. Szar volt pár napig vagy hétig de aztán azóta minden rendben van sőt még erősebb is lett a kapcsolat köztünk.
2018. máj. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!