Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg anyának,...

Hogy mondjam meg anyának, hogy vissza szeretnék költözni? Nem szeretném megbántani, de itt nem bírom.

Figyelt kérdés

A nyáron Budapestről vidékre költöztünk, mert összeköltözött a barátjával és én is jöttem. Már az elején sem tetszett itt, de azt hittem, megszokom. Nem így lett.

Vissza akarok költözni Pestre, hiányzik a régi lakásunk, a szobám, a kilátás, minden. Ott éltünk a Belvárosban, folyton nyüzsgés volt.

Most a lakásunkban az unokatesóm lakik (21 éves, egyetemista lány) és mondta, hogy részéről mehetek, úgyis hatalmas neki és a legjobb barátnőjének az a lakás, de amúgy sokat vagyok ott, szinte minden hétvégén. De ha ez így nem lenne jó anyának, akkor én még apához is költöznék (ő is ott él). Szóval mindegy, csak költöznék innen.

Kinéznek a suliból is, nem szeretek itt lenni, de anyát sem szeretném megbántani...


Szerintetek hogy kellene elmondanom neki úgy, hogy ne érezze, hogy bántani szeretném?

(16 vagyok)


2014. márc. 6. 17:42
1 2 3 4
 1/33 piriiiiii ***** válasza:
85%
Egész egyszerűen mondd el neki ugyanezt. Hogy nem érzed magadat ott jól, mert hiányzik a régi életed. Ha normális, rendes anyukád van, ezt meg kell értenie.
2014. márc. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
95%
Attól is függ, hogy a jelenlegi viádki lakhelyed miatt másik suliba kerültél-e, vagy maradtál a régiben? Nem derül ki írásodból, h mennyire messzire költöztetek Pestről.
2014. márc. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
83%

16 évesen én még nem engednélek el egyedül, de a 21 éves unokatesódhoz sem...

Akkor már inkább apukádhoz.

2014. márc. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Sulit is váltottam, mert 250 km-re vagyok jelenleg Pesttől.
2014. márc. 6. 18:00
 5/33 anonim ***** válasza:
27%
16 évesen biztosan nem engednélek egyedül élni. Nagymama, vagy apukád?
2014. márc. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
83%
Így, ahogy leírtad. De szerintem arról ne is álmodj, hogy 16 évesen az egyetemista unokatesóddal élj...
2014. márc. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
De apához is költöznék én, mert vele is jól kijövünk és ő se szól bele nagyon, hogy mit csinálok (kb. bármit csinálhatok, amíg neki nincs baja belőle). Szóval mindegy, hogy hova, csak el innen.
2014. márc. 6. 18:14
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Anya honvágyam van.. hiányzik a régi sulim a barátaim, a régi szobám. Visszaakarok menni pestre
2014. márc. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
64%
Akkor beszélj apukáddal, ő meg majd anyuddal és leszabályozzák a dolgokat, hogy azért a nagy szabadságtól se legyél elájulva:D
2014. márc. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
88%
Ha az anyjának mondja előszőr(aki szerintem már valahol magában tudja) akkor tuti elfogja utasítani még a lehetőségét is, szemben azzal, ha a másik szülő lép felé, és teljes felelősséget vállal a gyerekért.
2014. márc. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!