Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg anyának,...

Hogy mondjam meg anyának, hogy vissza szeretnék költözni? Nem szeretném megbántani, de itt nem bírom.

Figyelt kérdés

A nyáron Budapestről vidékre költöztünk, mert összeköltözött a barátjával és én is jöttem. Már az elején sem tetszett itt, de azt hittem, megszokom. Nem így lett.

Vissza akarok költözni Pestre, hiányzik a régi lakásunk, a szobám, a kilátás, minden. Ott éltünk a Belvárosban, folyton nyüzsgés volt.

Most a lakásunkban az unokatesóm lakik (21 éves, egyetemista lány) és mondta, hogy részéről mehetek, úgyis hatalmas neki és a legjobb barátnőjének az a lakás, de amúgy sokat vagyok ott, szinte minden hétvégén. De ha ez így nem lenne jó anyának, akkor én még apához is költöznék (ő is ott él). Szóval mindegy, csak költöznék innen.

Kinéznek a suliból is, nem szeretek itt lenni, de anyát sem szeretném megbántani...


Szerintetek hogy kellene elmondanom neki úgy, hogy ne érezze, hogy bántani szeretném?

(16 vagyok)


2014. márc. 6. 17:42
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
70%

"kb. bármit csinálhatok, amíg neki nincs baja belőle"


Ez aztán a felelősségteljes szülő....

2014. márc. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
65%

"16 évesen biztosan nem engednélek egyedül élni."


Hogyhogy?? És aki kollégista, 14 éves korától??

2014. márc. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
De nincsenek túl jóban apával és félek, hogy azt hinné, apa el akar venni tőle, vagy valami.
2014. márc. 6. 18:24
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
16 éves gyereket nem lehet már elvenni senkitől.
2014. márc. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
12 Van egy véleményem (negatíve) az olyan szülőkről, akik a mostani világban ezt megengedik.Amikor már az általános suliban is komoly gondok vannak.
2014. márc. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
67%

"Hogyhogy?? És aki kollégista, 14 éves korától??"


Annak ott a nyakán a felügyelő tanár, elszámoltatják az idejével, estére bent kell lennie. Délután van 3-4-5 óra szabadidő, amikor szabadon mászkálhat.

2014. márc. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

Abban biztos lehetsz, hogy az unokatesódékhoz nem fog engedni. Az nem felügyelet.

Az is oké, hogy apádhoz is mennél. De talán ezt vele kéne előbb megbeszélned, nem? Ha ő benne van, akkor ketten együtt beszéljetek anyuddal, úgy talán belemegy. Bár jogilag nem biztos, hogy rendben van, ha válás és gyerekelhelyezés is volt anno...

Ha még így sem bólint rá, akkor pedig próbáld kihozni a legjobbat a dologból. Ha hétvégéken pesten vagy, annyira nem vagy elszigetelve a régi barátaidtól és a szórakozástól sem, a hétköznapokat meg csak kibírod, a suliba is be lehet illeszkedni, valószínűleg könnyebb lenne, ha nem csak azzal jönnél az ottaniaknak, hogy itt mennyire tré és a főváros mennyivel jobb. Próbáld egy kalandnak felfogni, 2-3 év múlva meg mehetsz egyetemre vagy dolgozni, akár vissza Pestre is.

2014. márc. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
Nem emlékeztek? Régebben volt itt egy kérdés amit szintén egy 16 éves lány írt ki, hogy karácsonykor az anyjáéknál volt vidéken és ott nehezményezték, hogy milyen nagyvilági lett, meg apuka pénzelte. Anyuka kérte, hogy költözzön hozzá. Kerestem a kérdést csak nem találtam. Nekem ez a sztori nagyon hasonlít annak a folytatására, de ha tényleg az akkor pár momentum kimaradt belőle.
2014. márc. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
2014. márc. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Igen! erre gondoltam. Szerintem ez annak lehet a folytatása.
2014. márc. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!