Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elszeretnék költözni de anya...

Elszeretnék költözni de anya nem enged. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

19 vagyok, érettségizett, jelenleg még tanulok okj képzést. Pár hónapja eljegyeztek... A családom nem fogadta túl nagy lelkesedéssel... Anyum válasza az volt hogy ha 2 évvl kúlva történik amikor dolgozó nő vagyok akkor jobban örült volna... Itt kicsit lelkileg megtörtem hogy ez nem okoz senkinek örömet... A párom a szüleivel él...pontosabban az anyjával és a bátyával... És ő tartja el őket... De ráunt hogy kihasználják ezért albérletbe akar menni de viszont az egyedülléttől fél... Így szeretné hogy vele menjek... De mivel nincs keresetem ezért anyum nem enged mert hogy nem sűl le a bőr a képemről hogy eltartson valaki?!

Hiába érvelek bármivel pl azzal hogy a párom ajánlotta fel hogy menjek... Főznék, mosnék takarítanék, bevásárolnék,... És ott lennék lelki támasznak a páromnak... Közben az iskolát is végezném hiszen tudom hogy ez a kötelességem amit teljesíteni akarok!

De az ő feladat (anya) hogy még felügyelett alatt tartson gondoskodjon rólam amíg az iskolát végzem, hogy elvégezzem!! Fáj hogy még mindig 13 évesnek kezel... Fáj hogy nem támogat az élet ezen területün...

Mit tehetnék?


2014. jan. 27. 22:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
összepakolsz és elmész, ennyi. nem tarthat vissza.
2014. jan. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Valahol igaza van anyádnak.
2014. jan. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nincs is rosszabb érzés, mint mikor a párodra vagy utalva. Ugyan én most babát várok, de így is rossz érzés az, hogy párom tart el, hiába főzök mosok takarítok. De lehet, hogy csak én vagyok ilyen, de valahol kiszolgáltatottságnak érzem. A másik, hogy én is azt hittem, milyen jó lesza szülőktől elszakadni... Majd megszakadt a szívem miután láttam, milyen rossz az édesapámnak,hogy elmentem. Gondold át mégegyszer ezt a dolgot. Ha tehetném, még én is a szüleimmel lennék. De már nem tehetem. :(
2014. jan. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

Én hasonló helyzetben fogtam magam és költöztem.

Nem bántam meg. A párom komolyan tervezett velem, iskola mellett amikor tudtam, elkezdtem dolgozni, soha nem volt probléma abból, hogy az elején eltartott. Sőt, később "visszaadtam", amikor munkanélküli volt fél évig, egy szó nélkül eltartottam én :)

2014. jan. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát részben igaza van anyukádnak!

Meg én a helyedben, amiért meggondolnám a költözést, az maga a költözés oka, indoka...hogy azt mondja a vőlegényed, hogy megunta hogy a családját eltartsa és ezért albérletbe megy, de mert fél az egyedülléttől, menj vele...

Na neeem! Ezért én nem költöznék össze senkivel, ilyen okból! Majd ha azt mondja, hogy azért akar veled lenni, mert nem tudja nélküled elképzelni az életét, mindennap veled akar lefeküdni és minden reggel veled ébredni, akkor költözz!

Szerintem várj még egy kicsit, jobb lesz neked is. Az eltartott szerep hamar kínossá tud válni, és az eltartó is ráunhat a helyzetre.

2014. jan. 28. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én a helyedben megvárnám míg elvégzed a képzést, és találsz munkát. Miután te is dolgozol majd, talán együtt a pároddal egy sokkal jobb albérletben tudtok kezdeni, mint úgy, ha csak a párod egyedül fizetne mindent, és esetleg ezért kelljen egy kisebb albérletben "nyomorognotok". Mikor én végzős voltam az egyetemen, eléggé aktuálissá vált nálunk is az összeköltözés, de én akkor még nem dolgoztam. S bár a páromnak saját lakása és jól kereső állása van, nem voltam hajlandó addig odaköltözni hozzá ameddig nem találok egy normális, teljes állást, mert kellemetlen lett volna, hogy mindent ő fizet én pedig egy "szatyorral" beállítok hozzá. Pár hónapot kellett csak várni, utána pedig nyugodt szívvel és boldogan költöztem hozzá. :) Szerintem ti is várjatok, fél év, 1 év már nem számít szerintem, főleg ha szeretitek egymást és komolyak a szándékaitok. 1 év azért sok idő úgy, hogy csak az egyik fél keres, még hosszú házasságok is megsínylik sokszor, ha az egyik fél hosszabb ideig munkanélküli..én a helyetekben nem így kezdeném a közös életet..


24/N

2014. jan. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Férfinak tekintesz valakit, aki bevallottam fél egyedül lakni??? Neked nem szükséges biztonságérzet? Először nőjjön fel lelkileg a srác, és utána menj bejárónőnek! Neked is anyuci mondja meg mit tehetsz, te is gyerek vagy még. A korral nem lesz valaki felnőtt! A döntéseink tesznek azzá, pl. egyedül élni, anyuci akarata ellenére meglépni, amit akarsz, stb. Két gyerek ne akarjon felnőttet játszani! N30
2014. jan. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én 20 évesen költöztem páromhoz főiskola mellett. Anyum nem feltétlen rajongott érte, de bele törődött. Viszont.. én nem közösségi oldalon kérdeztem idegenek véleményét, nem azért költöztem ide, mert a párom felajánlotta hogy eltart..valamint mert fél egyedül élni. Ráadásként 17 éves korom óta mindig dolgoztam.. (nem kerestem sokat, de a rezsit kifutotta, így már nem tűnt annyira úgy hogy teljes mértékben ő tart el). Plusz, volt egy időszak, pár hónap amikor párom lett munkanélküli és akkor viszont az én keresetemből éltünk (többet dolgoztam diákmunkán, így kijöttünk belőle), és akkor sem a szülőköz rohantunk hogy jajj mi legyen (pedig tudtak volna segíteni, de éreztük magunkat annyira felnőttnek hogy megoldjuk magunk).


Tehát a leírásodból nekem az jön le, hogy bőven gyerek vagy még ahhoz hogy oda költözz.


De ha mégsem, hát hajrá! Ne idegenek véleményét kérd ki, menj el dolgozni iskola mellett. Ne azért költözz oda mert a palid fél egyedül. Ha már vagy annyira felnőtt akkor meg tudod/tudjátok oldani!

2014. jan. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Talán belegondolva... Ez a kérdés arra szolgál számomra...hogy lebeszéljem magam eg ilyen komoly de elhamarkodott döntésről
2014. jan. 28. 11:28
 10/15 A kérdező kommentje:
És az is lehet hogy mélyen tudom hogy ez nem helyes... Csak elegem van abból hogy édesanyám még mindig nen tud komolyan venni engem...
2014. jan. 28. 11:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!