Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apasági vélelem megtámadása?...

Apasági vélelem megtámadása? Többi lent.

Figyelt kérdés
A helyzetem a következő: Házasságom megromlása, és nem hivatalos felbomlása után élettársi kapcsolatot alakítottam ki, és ebből a kapcsolatból született meg a kisfiam, 15 napja. A válást a terhesség időtartama alatt mondták ki, így a pici az exférjem nevére került. A válásnál kértem, hogy a vérszerinti apa lehessen az apa, papíron is, de akkor még nem foglalkoztak vele, mert a baba még nem született meg. A bírónő azt mondta, hogy a gyámügyre kell mennem, onnan indítják el a pert. A gyámhivatalban a bíróságra küldtek, mikor mondtam, h onnan a gyámügyre küldtek, akkor mondták, hogy akkor a gyámhatóságra kell mennem. Azt sem tudtam, hogy ez két külön dolog. De mi nem abban a kerületben lakunk állandó lakcím szerint ahol a baba anyakönyvét átvettem, így az adott kerületben azt sem tudom hol a gyámhatóság. (Bp. XX.) A gugliban csak a gyámhivatalt találom. De ez a kisebbik gond. Szóval lenne esetleg valaki, aki átment hasonló ügyön, és tudja, hogy akkor ennek mi is a menete? Hova kell mennem intézkedni?
2010. jún. 14. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudok segíteni, viszont a gyámhivatal és a gyámhatóság ugyan az.
2010. jún. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi!

Hát kőbányán állítólag nem. :S Még meg is adta a címet a csaj a polgiban, hogy hova kell menni... vagy csak vicces kedve volt. :) :S remélem valaki tud segíteni.

2010. jún. 14. 13:17
 3/5 anonim válasza:
Szia,én átestem ezen az őrült procedúrán,hamarsoan írok neked egy mailt,pont most záródott le a dolog 15 hónap után.
2010. jún. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

szia! lehet neked írtam, mert találtam egy hasonló kérdést.

köszönöm a segítséget!

2010. jún. 14. 14:21
 5/5 anonim válasza:
Szia, a XX. kerületben a Vörösmarty utcában van a Gyámhivatal az Okmányiroda épületében. Én is jártam ott, mert nekem is a volt férjem nevére került a válás előtt mástól fogant gyermekem. Sajnos nagyon elutasítóan bántak velem és egyáltalán nem segítettek. Amúgy a Gyámhatóságnak segítenie kellene neked pert indítani az apasági vélelem megdöntésére, ha van olyan vérszerinti apa, aki vállalja a tényleges apaságot. Megírják helyetted a keresetet és a tárgyaláson majd rendezik az apaságot. Nyilván a volt férjed nem fog ellenkezni, mert neki sem öröm ez a helyzet. Egyszerűbb, tárgyalás nélkül megúszható a szitu, ha 3-an elmentek a Gyámhatóságra: a volt férj nyilatkozik, hogy nincs köze a gyermekhez, az igazi apa pedig elismerő nyilatkozatot tesz. Így nincs perköltség, macera.
2012. jan. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!