Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan hozzuk helyre, amit a...

Hogyan hozzuk helyre, amit a szüleink tönkre tettek a személyiségünkben?

Figyelt kérdés
Van erről egy könyv is, nem ismeri valaki?
2010. jún. 13. 16:41
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
szerintem doki tud csak segíteni, nekem is tönkretették a lelkemet...
2010. jún. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
nem ismerem a könyvet, engem is érdekelne. nálam ez úgy működik/működött, h kb. 25 évesen jöttem rá, h mennyi rossz mintát hoztam otthonról, és néha elég gáz a viselkedésem. hatalmas koncentrációval és akaraterővel, férjem és kisfiam iránti szeretetem, mint motiváció segítségével. persze tökéletes nem lesz, de nagy a változás. párom szintén. sztem először fel kell ismerni a dolgokat, de úgy vélem, nálad ez megtörtént, jó úto!n haladsz. sok sikert és kitartást
2010. jún. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mérgező szülők a címe annak a könyvnek,ami ilyen témával foglalkozik.Neten utána tudsz nézni.Valóban érdekes könyv.
2010. jún. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem eloszor is azt kell elfogadni, hogy a valtozas hosszu folyamat. Nem egyik naprol a masikra fog bekovetkezni. Ahhoz, hogy valamit szokassa tegy, idonek kell eltelnie. Es az sokat segit, ha pozitiv eletfelfogasu, jo emberek vesznek korul, mert ok eleve tudnak rad hatni es szinte magadtol fogsz valamennyit valtozni. Persze komolyabb valtozasba boven kell energiat fektetni, de ha kesz vagy ra, vagj bele, mert a javadra szolgal.
2010. jún. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1: Legyen önkritikád, lásd be hogy vannak hibáid.

2: Olvass önismereti, általános pszichológiai könyveket, cikkeket, mindegyikbe a saját személyiségedet keresve.

3. Keresd az okokat, mit tettek benned tönkre, minek mi a következménye, milyen gátlásaid vannak.

4. Ha nagyjából megismerted magadat, akkor ne panaszkodj, hogy miért vagy ilyen, keresd a megoldást, és próbálj megváltozni.

Ha nem megy, akkor kérhetsz külső segitséget, szaktanácsot is.

Az én problémámra Csikszentmihályi Mihány: Flow c. könyve adta az utmutatást. Mindenkinek ajánlom.

2010. jún. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Szabad akaratod van, nem vagy senkinek a marionett-bábuja. Minden egyes helyzetre úgy reagálsz, ahogyan akarsz. Senki más nem felelős a tetteidért, szavaidért, kizárólag te. Még azt is te döntöd el, hogy a pillanatnyi érzelmeid hatására cselekszel, vagy megvárod, amíg lehiggadsz. Szóval anyuci-apuci hibáztatása helyett első lépésként fel kellene nőni, és felelősséget vállalni önmagadért. Amit elcseszel, te cseszed el, senki más. Kizárólag te csinálhatod másképp, jobban.
2010. jún. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ma 17.24-esnek üzenem:

Való igaz,hogy mostanra már felnőtt ember vagyok,de a kapott sebek bizony megmaradtak.Én világéletemben mást sem hallotta,mint ilyen balfék vagy,olyan ügyetlen,amolyan semmirekellő ,stb...

Az eredmény az,hogy mára egy végtelenül gyenge személy lettem,önbecsülés és bármiféle életcél nélkül. Az egyetlen,amire törekszem,az az,hogy lehetőleg kerüljem a konfrontációt mindenkivel.

2010. jún. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
szerezz önbizalmat
2010. jún. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én Louisa L. Hay könyvében olvastam ilyet, mégpedig azt hiszem, az "Éld az Életed"-ben. A Könyv közepe táján van egy bizonyos táblázat készítős módszer, arra nézve, hogy kitől mit tanultál(szülőktől, tanároktól, szomszéd nénitől, stb) és ha összeírtuk ezeket, akkor minden negatív beidegzés (eltanult vgy belédnevelet viselkedési forma) mellé oda kell írni, hogy milyen pozitív formára alakítod át. PL. ha beléd nevelték, hogy nem vagy elég szép, (ez a negatív), ezt leírtad, és mellé írod a pozitív formát, pl: erős vagyok, és szép vagyok , egészséges vagyok, hiszen a testem templom, Isten lakik bennem.

Fontos: Nem szabad a szülőket hibáztatni (sem nagyszülőket stb) Ők azt tették, ami tőlük tellett abban az időben. Ők is csak emberek. Ha hibáztatod őket, benned lesz a harag, és a harag elrontja a lelkedet, tele leszel negatív érzésekkel. A szülők is magukkal hozták a rengeteg negatív beidegzést, nem adhattak mást, csak azt amit ők is kaptak. Aki elég tudatos mindehhez, az tud változtatni, és már mást adni tovább.

Tehát ilyesmiről szól ez a könyv, (Louisa L. Hay könyve, Éld az Életed)érdemes elolvasni, ez a kis érintőleges pár mondat kevés a megértéshez.

2010. jún. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Van még egy könyv, de én eddig csak angolul láttam. Colin C. Tipping: Radical Forgiveness, vagyis Radikális Megbocsátás.Nekem naagy változást hozott az életembe, pontosabban: radikális változást. Nem az a lényege, hogy hogyan kell megbocsátani, hanem az, hogy nincs mit megbocsátani. Ahogy Osho is mondja: Ha a zárhoz megtaláljuk a megfelelő kulcsot, a zár nem kinyílik, hanem egyszerűen eltűnik, nincsen ott már.

Interneten is megrendelheted a könyvet, biztos tanultál angolt az iskolában, de az is lehet, hogy azóta már megjelent magyarul.

2010. jún. 14. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!