Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a szüleimmel?

Mit csináljak a szüleimmel?

Figyelt kérdés

Régi álmom volt hogy veszek egy motort.

Mivel van ösztöndíjam, így a teljes összeget félretettem motorra és vettem egy robogót, sajna csak erre futotta de nagyon örülök hogy van.

Szüleim nagyon ellenezték a motorvásárlást de mivel a saját pénzemből vettem így nem tudták megakadályozni.

Mikor megtudták hogy mire gyűjtök nem adtak egy forintot se. Mindig azt mondták hogy van pénzem, költsem azt.

Most hogy megvettem a motort nincs pénzem, annyi van hogy tankolni tudom.

Mondtam nekik hogy kellene pénz egy két ruhára mert van ami tönkrement és helyette kell másik, de ők azt mondták hogy nem adnak mert ellenkeztem velük és vettem motort.

Én is adtam nekik pénz amikor nekem volt és nekik nagyon kellett ők most miért nem adnak??? (ezt már említettem nekik de akkor se adnak semmit)

Segítsetek! Mit csináljak?


2010. jún. 13. 15:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igazán adhatnának, ha már megvetted a sját pénezdből a motort. Nem értem őket. Csak kifogásként tudom értékelni. Próbáld meggyőzni őket szép szóval, hiszen amire kéred, jogosnak túnik. Ha nem megy, vitesd el magad várásolni. Talán belátják, hogy valóban kell az a néhány dolog.
2010. jún. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%
Sajnos nem tudsz velük mit csinálni. Némely szülők azt hiszik, hogy a gyerek egy kényükre-kedvükre programozható robot. Próbálkozni lehet, de ha ilyenek, nem sok esély van.
2010. jún. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Már bocsi de nem ért volna rá az a motor mondjuk mikor már saját kereseted van, én se addnék a helyükben, ök áldoznak arra hogy te suliba járhas te meg a felesleges pénzed magadra költöd.
2010. jún. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Az ösztöndíjamat én kapom, én dolgozom meg érte és már régi álmom volt egy motor.

Ennyit megengedhetek magamnak nem? mások kocsit kapnak a szüleiktől(KAPNAK, nem vesznek) én meg ezt több mint fél éves munka után vettem magamnak.

2010. jún. 13. 15:59
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem örülhetnének hogy képes vagy takarékoskodni és nem arra költötted hogy minden hétvégén részeg legyél.Mennyi idő telt el a motorvásárlás és a pénz kérés között?Lehet hogy még túl friss a dolog,várj picit.
2010. jún. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány éves vagy, de ez az én pénzem, azt csinálok vele amit akarok duma engem mindig irritál.

Amiért ők dolgoznak meg az viszont az ő pénzük, és azt csinálnak vele, amit ők akarnak. Gondolom, azért van hol laknod, van mit enned, stb. És ezekért sem te dolgozol meg.

2010. jún. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
26%
Feküdj le velük.
2010. jún. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Azért két polora csak öszelehet gyüjteni egy kis pénzt hogyha vettél motort :) Én is 17 éves vagyok és majdnem 2 milliot öszesporoltam (dolgoztam sokat,seftelgetem stb..) a szülök segitsége nélkül, bár nekem nincs motorom... azt nem engedik :S Sajnos a szülöket nem lehet megváltoztatni az enyémek nem igazán törödnek velem és nem is látnak el magamat kell ellátnom ök csak fedélt meg ételt adnak tehát szerintem amilyen tanácsot adhatok hogy gyüjts pár ezret és vedd meg a két polot hiszen ha már a motort megvetted akkor két polon ne muljon :) Sok sikert
2010. jún. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem cigizek, nem járok buliba se, igazából pénzt arra költök ami tényleg kell nekem.

Sokat is segítek otthon, ellentétben a tesómmal aki mindig minden megkap pedig semmit se tesz érte.

Hiába mondom ezt nekik mindig azzal jönnek hogy ő nem kap ösztöndíjat mert gimis.

2010. jún. 13. 16:26
 10/14 anonim ***** válasza:
Na látod én is igy vagyok vele nem szoktam se bulizni se cigizni drogozni meg aztán végkép nem , még életembe nem szivtam semmit :) Mivel tudtam hogy a jövömet magamnak kell megalapoznom , és nálunk is van egy testvér aki szintén a kedvenc ... Megkérdezhetem hány éves vagy ?
2010. jún. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!