Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ezt a dolgot...

Hogyan lehet ezt a dolgot kulturáltan elintézni?

Figyelt kérdés

A fiaink közül kettőnek mai fül számára talán kicsit régies hangzású neve van. (A nevüket ki se írom, nehogy rájuk ismerjen valaki.) Egy-egy családi ősről lettek elnevezve, egyikük férjem nagypapájáról, akit ő nagyon szeretett és tisztelt. A gyerekek szeretik a nevüket, ismerik azoknak az elődöknek az életét, akikről elneveztük őket, büszkék rájuk. Iskolában, baráti körben nincs csúfolódás, teljesen elfogadják őket a nevükkel együtt, a saját baráti körünkben is vannak, akik nem a mostani divatos nevek közül választanak. Van aki a lányát Máriának vagy Ilonának nevezte el.

Az utcán azonban olykor előfordul, hogy ha egy gyerek meghallja a nevüket, nevetve megismétli, leginkább gúnyosan, és jó hangosan. Amin a leginkább csodálkozom, a szülő rá se szól a csúfolódó gyerekére. Én fordított helyzetben biztosan megtenném.

Eddig ignoráltam, a gyerekeknek is mondtam, ne szóljanak vissza semmit. Nem olyan gyakori ez a helyzet, mégis olyan jó lenne egy kulturált, de frappáns mondat a csúfolkodóknak. Tudnátok adni ötleteket? Baráti körben már kaptam tippeket, de ezek már nekem is eszembe jutottak.

(Attól kíméljetek meg, hogy miért nem Bence és Benett lett a nevük, vagy valami hasonló, mint írtam, a nevüknek története van, és a gyerekeink is szeretik.)



2018. márc. 31. 11:38
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Minden nyelvben vannak ilyen nevek, amik furák egy kicsinek. Én felnőtt fejjel sem tudom elképzelni, hogy meglátok egy aranyos pici babát, és kiderülne, hogy Béla a neve. Nem tudom, miért. Talán mert életemben a Béla, Dezső, Mária, Ilona neveket mindig a néni vagy bácsi szó követte.


Amúgy a saját nevemet sem hallottam még nénivel, pedig 30 vagyok, és velem együtt 3-an voltunk ilyen névvel az osztályban.


Pont nemrég láttam angolul ilyet, hogy "Az emberek konkrétan elnevezik a kisbabájukat Karen-nek, vagy a Karen-ek csak úgy a semmiből megjelennek 3 gyerekes anyaként, és a vásárlók könyvét kérik?".

2018. márc. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, hogy milyen nevet adsz nekik, a gyerekek kegyetlenek és úgyis kitalálnak valamit, amivel bäsztathatják. Ha nem a neve miatt, akkor más miatt kötnek bele.

Nekem szerintem egy szép és viszonylag különleges nevem van, azt is b@xogatták.

2018. márc. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Taksony
2018. márc. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
hát kisebb korban biztos van ilyen, de 13-14év után már nem, inkább becenevet adnak egymásnak, meg nincs ilyen csúfolódás... felnőtt korban inkább megint előjön, hogy milyen neve van ennek a kollégának. felesleges foglalkozni az ilyen emberekkel, a lényeg, h neked, meg a gyerekeidnek tetszen. én Adorjánra tippelek :D
2018. márc. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
0%
Én a helyedben zavarba ejtően néznék először a gyerekre, aztán az anyukára. Esetleg egy ilyen mondatot tudnék elképzelni: "Beteg vagy, kisfiam?" Vagy az anyukához: "Jól van a gyerek?" Vagy jó hangosan azt mondanám a saját gyerekemnek: "Szegény kisfiú, biztos beteg!"
2018. márc. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Én is egy régi rokon nevét kaptam. Az én szüleim ezt úgy oldották meg kulturáltan, hogy második névként adák, első keresztnévként pedig egy ritka, de teljesen normális hangzású nevet kaptam, amin nem volt mit csúfolni. Ezt most is megtehetitek, később a gyerekek is, amint elmúltak 18 évesek.
2018. ápr. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!