Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ezt a dolgot...

Hogyan lehet ezt a dolgot kulturáltan elintézni?

Figyelt kérdés

A fiaink közül kettőnek mai fül számára talán kicsit régies hangzású neve van. (A nevüket ki se írom, nehogy rájuk ismerjen valaki.) Egy-egy családi ősről lettek elnevezve, egyikük férjem nagypapájáról, akit ő nagyon szeretett és tisztelt. A gyerekek szeretik a nevüket, ismerik azoknak az elődöknek az életét, akikről elneveztük őket, büszkék rájuk. Iskolában, baráti körben nincs csúfolódás, teljesen elfogadják őket a nevükkel együtt, a saját baráti körünkben is vannak, akik nem a mostani divatos nevek közül választanak. Van aki a lányát Máriának vagy Ilonának nevezte el.

Az utcán azonban olykor előfordul, hogy ha egy gyerek meghallja a nevüket, nevetve megismétli, leginkább gúnyosan, és jó hangosan. Amin a leginkább csodálkozom, a szülő rá se szól a csúfolódó gyerekére. Én fordított helyzetben biztosan megtenném.

Eddig ignoráltam, a gyerekeknek is mondtam, ne szóljanak vissza semmit. Nem olyan gyakori ez a helyzet, mégis olyan jó lenne egy kulturált, de frappáns mondat a csúfolkodóknak. Tudnátok adni ötleteket? Baráti körben már kaptam tippeket, de ezek már nekem is eszembe jutottak.

(Attól kíméljetek meg, hogy miért nem Bence és Benett lett a nevük, vagy valami hasonló, mint írtam, a nevüknek története van, és a gyerekeink is szeretik.)



2018. márc. 31. 11:38
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
93%

Amit kihagytál, és fontos, az a gyerekek életkora!


Azonban amiben nem vagyok biztos, hogy ezt csúfolkodásnak szánják az említett gyerekek, és a szülök ezért nem szólnak rá. Én szülöknént nem érezném kicsúfolásnak, ha a másik gyerekek a envet probálgatják, ismételgetik, mert így szokják a hangzását!

2018. márc. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
95%
Amikor elneveztétek őket vállaltátok, hogy kilógnak majd a sorból. Nyilván valami nagyon fura nevük lehet, egy Máriát, Ilonát nem csúfolnak, főleg nem a gyerekek. Azt mondjuk nem értem miért nem védhetik meg saját magukat.
2018. márc. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Az egyikük alsó tagozatos, a másik felső. Tényleg nem szeretném, ha bárki be tudná őket azonosítani, úgyhogy nevet nem írok.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2018. márc. 31. 11:54
 4/26 anonim ***** válasza:
54%

Kázmérra és Dezsőre tippelek. :D

Nekem ez amúgy fura. Bevallom, gyereket mg nem hallottam néven fennakadni, annyi fura van ma már, hogy megszokják, inkább a szülők azok, akik beszólnak.

Én egyszer a na de miért így hívják?!? kérdésre azzal feleltem, hogy mert ez a neve. Illetve szoktam mondani, hogy ha ennek meg ennek a híres embernek jó volt ez a név, akkor talán a fiamnak is az lesz. :)

2018. márc. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
71%
Én úgy fognám fel, hogyha büszkék a nevükre akkor ne törődjenek azzal, hogy valami neveletlen gyerek kicsúfolja őket miatta.
2018. márc. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Megnevettettél:) Egyik sem. Olyasmi a nevük mint mondjuk az Aladár, hasonló kategória szerintem. (Most tekintsünk el Mézga Aladártól) Külföldi ismerőseink mindig el vannak ragadtatva, milyen gyönyörű nevek. Nekik nincs semmi előfeltételük a névről, csak a hangzás után ítélnek.
2018. márc. 31. 12:03
 7/26 A kérdező kommentje:
5-ös eltalálta, kettő közül az egyik, az egyik fiamé, de most már többet tényleg nem írok a névről.
2018. márc. 31. 12:06
 8/26 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os, az alapkoncepció ez, és az iskolai környezet tényleg elfogadja a nevüket, jó tanuló kedves gyerekek, jó kis baráti körrel.
2018. márc. 31. 12:09
 9/26 anonim ***** válasza:
21%
30 éves vagyok, de bevallom, egy Kázmér nevű emberen még én is elkezdenék akaratlanul röhögni. :D Meg kérdezhetném, hogy hol a haverja, a Huba? :D
2018. márc. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
62%
Mi a baj a huba névvel? Ősi magyar név amit mindenki ismer.
2018. márc. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!