Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ezt a dolgot...

Hogyan lehet ezt a dolgot kulturáltan elintézni?

Figyelt kérdés

A fiaink közül kettőnek mai fül számára talán kicsit régies hangzású neve van. (A nevüket ki se írom, nehogy rájuk ismerjen valaki.) Egy-egy családi ősről lettek elnevezve, egyikük férjem nagypapájáról, akit ő nagyon szeretett és tisztelt. A gyerekek szeretik a nevüket, ismerik azoknak az elődöknek az életét, akikről elneveztük őket, büszkék rájuk. Iskolában, baráti körben nincs csúfolódás, teljesen elfogadják őket a nevükkel együtt, a saját baráti körünkben is vannak, akik nem a mostani divatos nevek közül választanak. Van aki a lányát Máriának vagy Ilonának nevezte el.

Az utcán azonban olykor előfordul, hogy ha egy gyerek meghallja a nevüket, nevetve megismétli, leginkább gúnyosan, és jó hangosan. Amin a leginkább csodálkozom, a szülő rá se szól a csúfolódó gyerekére. Én fordított helyzetben biztosan megtenném.

Eddig ignoráltam, a gyerekeknek is mondtam, ne szóljanak vissza semmit. Nem olyan gyakori ez a helyzet, mégis olyan jó lenne egy kulturált, de frappáns mondat a csúfolkodóknak. Tudnátok adni ötleteket? Baráti körben már kaptam tippeket, de ezek már nekem is eszembe jutottak.

(Attól kíméljetek meg, hogy miért nem Bence és Benett lett a nevük, vagy valami hasonló, mint írtam, a nevüknek története van, és a gyerekeink is szeretik.)



2018. márc. 31. 11:38
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Akár Kázmér, akár Dezső a nagyobbik fiam, rajta biztos nem nevetsz majd, ha nagyobb lesz. Már most olyan magabiztos és határozott, hogy ki tud állni magáért, inkább a kisebb miatt nem szeretem az ilyen utcai jeleneteket.

Nekem egyébként tök átlagos keresztnevem van, de kicsiként a fiú osztálytársak az én nevembe is belekötöttek.

2018. márc. 31. 12:24
 12/26 anonim ***** válasza:
28%

A csúfolódokat nehéz elhallgattatni ezért kell megfontolni amikor nevet választunk , h ez megse forduljon elö

Minden szulö attól tart h kinevetik a gyerekét ezért inkabb egyszeru neveket adnak a gyereknek , hetköznapiakat

Ti ezzel nem számoltatok , nektek ez nem volt faktor

Ime , most lett az

Mit lehet mondani ? Mar kikötötted h ezt ne mondjuk , azt nem

Hat nem mondok semmit , kicsit túllöttetek a célon , nagyot akartatok , ritkát , bombasztikusat , tradiciót közvetitö nevet

Bummm

2018. márc. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
19%
Egy plusz stressz a gyerekeknek , mert magyarázkodni kell majd folyton h miert szep is a nevük stb
2018. márc. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
12%
Tas, Tasi , Ond
2018. márc. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
48%

És?


Csúfolják, csúfolják, én Évi vagyok, nem a nevem, hanem a kinézetem miatt bántottak még 15 évesen is.


Ez van, 29 vagyok, szép felnőtt nő, a kiskori "rútságomnak" nyoma sincs, 10 éve csomóan megnéznek az utcán is, pedig nem öltözök kihívóan meg semmi.


Hidd el, aki akarja, az bármivel tudja bántani a másikat :D

2018. márc. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
31%

Gondolom, őket meg Pannikának, Málnának vagy Krisztofernek, Szebasztiánnak hívják. Jól fognak majd kinézni 40 évesen egy cég vezetőjeként :DD

Egyébként a legegyszerűbb az, ha a gyerekeid egyszerűen ignorálják a csúfolókat. Sajnos mindenkin találnak fogást, erről nem egy különleges név tehet, engem pl. Nórának hívnak, ami teljesen átlagos, mégis voltam gyerekkoromban Norbinak cikizve. Tényleg nem kell törődni az ilyen gyerekekkel, mert minél inkább látják, hogy a te fiaidat ezzel lehet bosszantani, annál jobban fogják csinálni.

Te meg gratulálhatsz a szülőnek, ha rá sem szól, hogy milyen jól megnevelte a csemetéjét.

2018. márc. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
89%

Megmondom őszintén, meglepődtem a kérdésen, mert manapság épp annyiféle névadási "trend" van, szerintem talán soha nem volt még ilyen sokféleség, és azt gondolnám, a mai gyerekek mindenhez hozzá vannak szokva Benettől Alejandrón át Magorig.


Viszont nem vagyok biztos benne, hogy sok energiát kéne belefektetni a frappáns válaszokba. A gyerekek csúfolódnak, ha van min, ha nincs. Nekem például régies és fura, hosszú, nehezen megjegyezhető vezetéknevem van, egész életemben csúfoltak vele, a mai napig betűznöm kell, nem szerettem, rövid,egyszerű, hétköznapi névre vágytam, aztán egy Szabó nevű ismerős mondta, hogy nehogy azt gondoljam, megúsztam volna a csúfolódást, még a Szabót is tudták csúfolni gyerekkorában, ha másképp nem, a két szótag felcserélésével.


amire ki akarok lyukadni az az, hogy a gyerekeidet nem e nevük miatt csúfolják, ha csúfolják, hanem a csúfolódás miatt, mert egyes gyerekek egyes életkorban és egyes helyzetekben ezt szeretik csinálni. Nekem az a tapasztalatom, hogy a legtöbb frappáns válasz is csak olaj a tűzre. Az egyetlen megoldás, ami viszont el szokta venni a csúfolódok kedvét, mert a csúfolódás értelmét veszti, ha szélesen mosolyog az ember a csúfolódáson.

2018. márc. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
8%
Ilyen gyakoriak lennének ezek az “utcai jelenetek”? Mindig ott van valahol a közelben egy kisgyerek az utcán? Ha meg nem gyakori, akkor meg minek kitalálni visszaszólást? Szerintem túlságosan félted a gyerekeket. Én ismerek egy 20 éves Aranka nevű lányt, biztos vagyok benne, hogy ő is kapta az ívet érte rendesen gyerekkorában, de nem lett tőle lelkisérült. Értelmes, okos lány. Megkérdeztem, hogy megváltoztatná-e és azt mondta, hogy nem.
2018. márc. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
50%
Kit érdekel mit mond az utcán egy idegen ember, ő a legutolsó akinek számít a véleménye..
2018. márc. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat (a privátot is), igaz, lépten-nyomon nem fordul elő a cikizés, eddig is ignoráltam, ezután is úgy tűnik, ignorálni fogom.
2018. márc. 31. 14:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!