Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Anyám minden...

Mit tegyek? Anyám minden feladatot rám hárít, már vagy 2 éve. Mindent nekem kell itthon csinálni. és annyit se mond hogy köszönöm! Ő azt mondja hogy én se szoktam neki megköszönni ha megfőz, vagy ha kimossa a ruháim. De hát neki kötelessége!

Figyelt kérdés

Nekem kell takarítani, kipakolni és bepakolni a mosogatógépből, a ruhákat összehajtani.. és pakolni a folyosón a fürdőbe a konyhába, és még az ő szobájukban is néha.. Bezzeg a hugomnak(13) semmit se kell csinálnia. Ha mégis csinál valamit anyám megköszöni neki és hasonlók. Erre nekem azt mondta anyám hogy azért mert a hugod magától csinálja.. Teljesen úgy érzem hogy nem szeret csak arra vagyok jó, hogy takarítsak neki... Persze van hogy jól megvagyunk csak ne kéne ennyi mindent csinálnom 15évesen. Meg ha mégis ennyit kell csinálnom mert szerinte 15 évesen kötelességem, akkor legalább köszönje meg.

Kérlek segítsetek hogy mit csináljak most.. költözzek apámhoz?

Nálatok is előfordul az ilyesmi?

Vagy csak az én anyám ilyen? :/


2010. jún. 11. 11:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nem olvatsam végig a válaszokat ugy h lehet már irták! De a sülöknek egyáltalán nem kötelessége takaritani stb főleg nem egy 15 éves gyerekre ez kötelessége kb 10 éves korodig. Abban is igaza van h te is megköszönhetnéd ha ö ezeket megteszi pont annyira mint ő neked. Oszd be az időd és minden nap segíts mert 5-10 év mulva saját háztartásod lesz ahol minden a te kötelességed és akkor majd megköszönöd h megtanította h kell a mosógépet bekapcsolni.
2010. jún. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nem azért szülünk gyermeket hogy a cselédjük legyünk. Már nagylány vagy, igenis neked is vannak kötelességeid. Gondolj bele...egy nap lesz gyereked. Dolgozol, utána pakolsz, főzöl.. Mindig csak te. Ők a lábukat lógatnák, te mit éreznél? Cserélj anyukáddal pár napra.. Majd legörbül a szád!
2010. jún. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

értem ezeket, de anyu nem dolgozik, mert anyaságin van öcsémmel, aki délelött van oviba, és az alatt az idő alatt lenne ideje pl megfőzni, és nem engem kérni meg 1 héten 5x hogy főzzek meg. vagy igazán berakhatná a mosogatógépet vagy valamit csinálhatna. itthon van egésznap, és amikor hazajövök iskolából már mondja is mit kell csinálnom. annyiból jó hogy megbízik bennem és oda megyek ahova csak akarok. De néha jobb lenne ha azt mondaná hogy köszönöm. de sose mondja, csak annyit hogy mit kell csinálnom.


De teljesen jól megvagyunk anyuval, nem szoktunk vitatkozni csak ez miatt.

2010. jún. 12. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!