Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Anyám minden...

Mit tegyek? Anyám minden feladatot rám hárít, már vagy 2 éve. Mindent nekem kell itthon csinálni. és annyit se mond hogy köszönöm! Ő azt mondja hogy én se szoktam neki megköszönni ha megfőz, vagy ha kimossa a ruháim. De hát neki kötelessége!

Figyelt kérdés

Nekem kell takarítani, kipakolni és bepakolni a mosogatógépből, a ruhákat összehajtani.. és pakolni a folyosón a fürdőbe a konyhába, és még az ő szobájukban is néha.. Bezzeg a hugomnak(13) semmit se kell csinálnia. Ha mégis csinál valamit anyám megköszöni neki és hasonlók. Erre nekem azt mondta anyám hogy azért mert a hugod magától csinálja.. Teljesen úgy érzem hogy nem szeret csak arra vagyok jó, hogy takarítsak neki... Persze van hogy jól megvagyunk csak ne kéne ennyi mindent csinálnom 15évesen. Meg ha mégis ennyit kell csinálnom mert szerinte 15 évesen kötelességem, akkor legalább köszönje meg.

Kérlek segítsetek hogy mit csináljak most.. költözzek apámhoz?

Nálatok is előfordul az ilyesmi?

Vagy csak az én anyám ilyen? :/


2010. jún. 11. 11:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
anyádnak igaza van 15 évesen nyugodtan besegíthetsz a háztartásba, és neki ugyanúgy jár a köszönet a munkájáért ;)
2010. jún. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Nyugodj le, és beszéld meg vele. Valamennyit azért segíthetsz a háztartásban, de egy-két szívességért (segítség a tanulásban, venni valami nasit) biztos segít neked a húgod. Nekem is van tesóm, most 13, mi így oldottuk meg.


15/F

2010. jún. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyádnak sem kötelessége, neked sem, és a húgodnak sem. Az meg elég alapszintű dolog, hogy ha valki megcsinál valamit másokért, akkor megköszönjük neki. Itt kölcsönös elmaradásban vagytok. Anyád is, te is. Ezen neked kell először változtatnod, kizárólag azért mert te írtál kérdést erre az oldalrta, és nem ő.
2010. jún. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
49%
Gondolom anyád dolgozik, így hát nyilván nincs már arra energiája, hogy mindent ő végezzen. a mosás nem nagy kunszt, mindent megcsinál a mosógép, be meg kipakolni nem nehéz. takarítás pikk-pakk megvan. azért azt te sem gondolod, hogy meló után még kötelessége kinyalni a lakást, meg főzni rátok, főleg nyáriszünet alatt.... ennyiből akkor neked is kutya kötelességed besegíteni, hisz ő tart el, értetek dolgozik. én egy szep. szorongásos 1 évessel az ölemben csinálok mindent 5 főre, és a 21 éves hugom lószart sem segít, szemrebbenés nélkül végignézi, h gyerekkel az ölemben egykézzel elmosogatok.... szóval lehet rosszabb annál, h 15 évesen ki kell takarítanod... kapcsolj hangos zenét és máris buli a takarítás.
2010. jún. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

beszélj vele nyugodt hagon (ne dacosan és ne hisztisen), hogy rosszul esik neked, hogy ekkora különbséget tesz köztetek a húgoddal. őszinte leszek: jogosak az elvárásai, csak buta a módszere, hiszen részt kell venned a munkában, de ezért jár a köszönet! mint ahogy te is köszönd meg, ha ő takarít..., dícsérd a főztjét...stb.


a melót meg oszd el a húgoddal :)

2010. jún. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Igen, általában el szoktak csúszni ezen a szülők. Nem dícsérik meg a gyereket, ha segít nekik, még ha kérésre is, vagy ha jó jegyet hoznak, vagy ilyesmi. Abban nincs igaza anyukádnak, hogy te se köszönöd meg, ha főz, mert mindig megköszönöd evés után a reggelit, ebédet vacsorát, nem?

De azért te se úgy mond, hogy neki kötelessége megcsinálni, mert ő a szülőd, a felnőtt. A felnőtteknek, bármily furcsán is hangozhat számodra, nekik is szükségük van a bátorításra. Egy kis odafigyelés mindkettőtök részéről, és mindketten kellemesebben végzitek majd el munkátokat. Amennyit írtál, hogy mennyit segítesz, az szerintem egyáltalán nem leterhelő egy 15 évesnek. Később ezért még hálás leszel, mikor koleszba kerülsz vagy elkerülsz otthonról. Emlékszem, én 3-os vagy 4-es lehettem, mikor először elmentünk két napos kirándulásra. Ott aludtunk a szálláson, és fel kellett húzni mindenkinek az ágyneműt. Tisztára ki voltam akadva, mikor az egyik lány bőgött, hogy ő ezt nem tudja megcsinálni, mert neki az anyukája szokta. Mindenki kinevette. Én mutattam meg neki hogy kell, és büszkén meséltem el otthon, hogy tök jó érzés volt. Előtte meg dúzzogtam, hogy mért nekem kell csinálni ezt otthon. Aztán már jobb kedvvel húztam fel az ágyneműmet mindig:D

Ezt csak azért meséltem el, hogy ebből is láthatod, hasznodra válik majd, hogy segítesz otthon. A koleszban is rengeteg lány nem tudott főzni, én sok lánynak segítettem.

2010. jún. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Jaj azért nem kell belehalni a mosásba,bepakolod a ruhákat meg ki.. ha meg nem váűrod meg ,hogy kupleráj legyen és minden napösszepakolsz,nem hagyod hogy tornyosuljanak a mosatlanok akkor ez amit leirtál maximum napi 1 órát vesz el az életedből..Én is így csinálom,pedig én egyedül tartom rendben a lakást,gyerekkel nehezebb sokkal,azt megértem,de most őszintén a lakás rendberakása nem egy fél napos folyamat ha az ember nem kéthetente takarit..
2010. jún. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

15 évesen neked szólni kell,hogy segíts takarítani??Miért?

Hiszen te is ott élsz,és ahogy írtad "De hát neki kötelessége!" akkor neked is a kötelességed,hogy szó nélkül takaríts.Anyud dolgozik hogy legyen hol aludnod,hogy ne éhezzél,hogy legyen ruhád,és tudj iskolába járni..

Ez a kérdés meglep,hiszen nekem is van egy 16 éves lányom,és egy 18 éves fiam,de soha egyiknek sem kell szólnom,hogy csináljanak valamit.Ők maguk között megbeszélték,hogy ki mit csinál,,és szó nélkül megcsinálják.Pl: A fiam porszívózik az egész lakásban.Ő viszi ki a szemetet,és a saját szobáját rendbe teszi.Alányom összepakol,elmosogat,és ő is a saját szobáját rendben tartja.Én mosok,főzők,vasalok,és dolgozom,hogy nekik csak a tanulásra kelljen figyelni,igyekszem minden megadni nekik..Talán ha ti is együtt működnétek már jobban is menne..

2010. jún. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Sztem ne sopánkodj ezen,köss kompromisszumot, örülj h igényes vagy, tudsz magadra és másokra takarítani, anyukádnak meg mutasd meg h kérés nélkül is meg tudod csinálni, és olyat is amit nem is vártak el tőled, hidd el ezzel te jársz a legjobban, és egy idő után majd anyukád is megdicsér.
2010. jún. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%

Te egy kicsit el vagy tájolva. A szülőnek nem az a kötelessége, hogy mosson, főzzön, takarítson a kamasz gyerekeire, hanem az, hogy megteremtse az anyagi javakat a megélhetésre és megtanítsa a gyerekeit az önálló életre. Ebbe az is beletartozik, hogy megtanítson titeket a háztartási munkákra és arra is, hogy minden családtagnak a maga szintjén részt kell venni a munkában otthon.

Nálunk az élettársam 10 éves kisfia pl segít minden fiú munkában, még a füvet is le tudja vágni. Az én fiam már nagyobb, ő szeret sütni, főzni, ezért gyakran átvállalja tőlem a konyhai dolgokat, de tud mosni, takarítani is és a bevásárlást is nyugodtan rábízhatom. Tisztában van az élelmiszer árakkal, tudja mi olcsó, mi nem, mit szabad megvenni, mit nem.

Ha azt szeretnéd, hogy előbb-utóbb ne szóljon bele senki az életedbe és hagyjanak felnőttként élni, önállóan dönteni, ahhoz az kell, hogy anyukád lássa, képes vagy magadtól is mindent megcsinálni, ami a felnőttek életének része.

2010. jún. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!