Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Patrícia...

Mi a véleményetek a Patrícia névről?

Figyelt kérdés
2010. jún. 10. 10:54
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

utolsónak: remélem ilyen lesz:)

mármint szép, OKOS(főleg) elegáns,(felőlem vasalhatja a haját) és lehet egésszéges módon beképzelt. Szerintem is nagyon nőies, és előkelő, lehet hogy távolságtartó is. A lányomat hívják így, 4 éves, nem becézzük, illetve van másik neve is: Dorka. Néhányan így szólítják, azt is szereti. MOndjuk egyelőre ez utóbbi jobban illik hozzá, mert kicsit fiús, csintalan, mozgékony, tehát nem egy megfontolt, "illedelmes" kislány...

2010. jún. 10. 11:14
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Dorka jobban tetszik.

Nem becézitek? Patríciának szólítjátok? Szerintem ez nem illik egy kislányhoz. Lehet, hogy ezért is szereti a Dorkát. (mert én azt tapasztaltam, hogy ha egy gyerek szereti a(z elsőszámú) nevét, akkor elutasítja, hogy a 2. nevén szólítsák

2010. jún. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
67%
Nekem személy szerint nem tetszik...
2010. jún. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Dorkának és Patríciának szólítjuk kezdettől fogva, ezért nem utasítja el, mert mindkettőt ugyanúgy megszokta. Később majd iskolában már biztos kialakul, hogy melyik szereti, és úgy mutatkozik be, vagy kéri, hogy azon a néven szólítsák. Nem azt írtam, hogy jobban szerei, csak hogy jobban illik hozzá egyelőre. De később lehet változni fog
2010. jún. 10. 11:33
 15/27 anonim ***** válasza:
63%
Nekem a Patríciáról egy buta osztálytársnőm jut eszembe még a gimiből. Tényleg nagyon buta volt, önbizalomhiánnyal küszködött, de jóindulatú, kedves lány volt, és nagyon bolondos, szóval egyáltalán nem egy komoly, előkelő, elegáns lány, mint ahogy azt a név sugallja.
2010. jún. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

A Patrícia és a Dorka eléggé különböző nevek. Szerintem egy kislányhoz, főleg ha vagány, eleven, akkor a Dorka illik jobban. "Aranyosabb" is ez a név.

Szerintem az iskola első éveiben is jobban járna a Dorkával. Nekem személyes tapasztalatom van: egyik unokahúgomat is Patríciának hívják, és mivel különösebb beceneve nem volt, az iskolatársai elkezdtek különféle beceneveket adni (akarata ellenére) , de nem éppen kedveseket... először "Patrícica", amiből "cica", majd "cici" lett... vagy "Rici". "Rici-cici"... Vagy a szokásos becézés, a Patti, amiből sokan egyszerre a pattanásra asszociálnak.


Persze biztosan rengeteg Patrícia szereti a nevét, alapból szépen hangzik. Én csak egy személyes példát mondtam, és a véleményem, hogy a Dorka sokkal jobb név egy kislánynak.


De ha most mindkettőt használjátok, akkor majd az idő úgyis eldönti, így legalább lesz választási lehetősége :)

2010. jún. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
50%

Hát...

neharagudj de nekem nagyon nem. hosszú, becézhetetlen, kemény...

2010. jún. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
33%

viszolygok ettől a névtől.

a Patríciáról a pattogatott kukorica jut eszembe, a becézett alakjáról (Pati) meg ilyenek, például, hogy patkány (ugye őket is patinak hívják), pattanás, pata..

2010. jún. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat! azoknak is akik negatívat írtak! erre is kiváncsi voltam:)
2010. jún. 10. 11:54
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Kövezzetek meg, de inkább Patrícia, mint Panka, Mandula, Ketrin, Dzsenifer és egyéb nagyon felkapott nevek (nem csak cigányok között!!). Ezekkel a nevekkel később, felnőttként maximum jól kiröhögik...
2010. jún. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!