Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanácsra lenne szükségem?

Tanácsra lenne szükségem?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nagy valószínűséggel terhes vagyok.

19 vagyok a párom 22.

Anyum tudja vele nincs gond. De a párom szülei nem biztos hogy jól fogadnák a dolgot. Engem is kb 2 év alatt fogadtak el. És kijelentették hogy még nekik nem kell unoka. Hogyan mondjuk el nekik? Titkoljuk? Köszönöm.


2010. jún. 10. 09:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
67%

Hogy 19 évesen korai vagy sem ezt neked kell érezned. nem pedig utolsónak.. Nem biztos,hogy felelőtlen.

Mivel anyósék, mondjuk így nehezen fogadtak el téged az unoka kérdést jobb talán mielőbb elmondani nekik. A kötözés olyan szempontból jó alakom,ohgy finoman is lehet beadni. gondolom segíteni fognak dolgokban. S olyankor lehet mondani,hogy nem emelhetsz,mert jön a baba vagy hasonló.

Én meg várnám míg végzek a sulival. Meg általában az első 6-8 hetet kiszokták várni babonából is mert addig elég nagy a vetélés esélye.

lényeg jobb addig közölni míg nem látszik ne érezzek magukat teljesen becsapottnak. S így lesz idejük elfogadni,hogy unoka lesz.

2010. jún. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként mennyi idős terhes vagy?:)
2010. jún. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem üljetek le velük és beszéljétek meg.Mondjátok el hogy ti terveztétek ezt a babát és hogy szeretnétek együtt felnevelni.És hogy nekik ebbe nincs beleszólásuk de szeretnétek ha elfogadnák a döntéseteket.Egyébként az én anyukám se fogadta el h terhes vagyok.Nagyon sokáig magyarázta h el fogom rontani az életemet és addig vettesem el ezt a gyereket míg nem késő stb.(még 4 hónapos terhes voltam akkor is mondta)azt meg tartottuk és most nagyon szereti a kislányomat.Ja és én 21 voltam akkor.Ma meg ha 1 hétig nem látja akkor ő van a legjobban ki akadva h mért nem viszem neki az unokáját.Na lényeg csak azt akartam evvel mondani h szerintem ők is el fogják fogadni mert

-1 kisbabát nem lehet nem szeretni

-a fiúkból van a fiúk gyermeke

-ha fiúkat nem akarják elveszíteni biztos elfogják elöbb utóbb fogadni.

Szóval sok szerencsét nektek és sok boldogságot!

2010. jún. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot. 3 hete teszteltem egyből pozitívat.
2010. jún. 10. 09:52
 15/19 anonim válasza:
88%

titkolni úgy se tudjátok túl sokáig...

jobb ha tőletek tudják meg,mint a kerekedő pocaktól...szerintem mondjátok el...jobb előbb,mint utóbb,

Azt,h. nem kell unoka,csak hülyeségből mondhatják...anyám se akart...mégis kerekedő mosollyal az arcán tudta meg,h. nővérem terhes

2010. jún. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha akartátok a gyereket, mi a gond? Tudnotok kellett, hogy meg kell mondani.


Szerintem ne görcsöljetek rá, menjetek oda, és örömmel (!!), természetes módon közöljétek, hogy jó híretek van, gyereket vártok.

Lehet, hogy mégis örülnek majd.

Ha meg nem, akkor lesz okotok sértődötten felállni és távozni, hogy "nem képesek veletek örülni".

2010. jún. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Anno az én volt anyósomék se nagyon örültek a babának.Mi nem igazán magyarázkodtunk,igaz nem is mondtuk el nekik.Rájöttek:)Mi is akkor már külön éltünk,így elég ritkán találkoztunk.Igaz hogy azóta elváltam a fiúktól,de a viszonyom jó velük az unokát meg a kezdettől fogva szerették,szeretik!!!Gratulálok a babához.jah akkor én 21 éves voltam.Most 3,5 éves a kisfiam!
2010. jún. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Párodnak igaza van. Nem kell megmondani nekik, amíg 3 hónapos terhes nem vagy (addig úgysem látszik), utána meg már nincs mit tenni úgysem. Amúgy mindketten felnőttek vagytok, nem értem, miért kéne a beleegyezésük, főleg, ha tervezett gyerek.
2010. jún. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
69%
Mi az,hogy NEKIK nem kell unoka?Nem nekik szülsz.Én elküldeném melegebb éghajlatra,vagy közölném,hogy ok,nem kell a gyereket látogatni,nincs rájuk szükség.Ez van,tanulják meg,hogy nem róluk szól a dolog.
2010. jún. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!