Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanácsra lenne szükségem?

Tanácsra lenne szükségem?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nagy valószínűséggel terhes vagyok.

19 vagyok a párom 22.

Anyum tudja vele nincs gond. De a párom szülei nem biztos hogy jól fogadnák a dolgot. Engem is kb 2 év alatt fogadtak el. És kijelentették hogy még nekik nem kell unoka. Hogyan mondjuk el nekik? Titkoljuk? Köszönöm.


2010. jún. 10. 09:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
61%

Marha sokáig úgysem tudjátok titkolni.

Tudom, hogy már késő bánat, de azért meggondolhattátok volna a dolgot.

2010. jún. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Tervezett gyerek. Bár a párom mindig azt mondja hogy nem fogja érdekelni a hisztijük különben is nem neki szülöd a gyereket.
2010. jún. 10. 09:24
 3/19 anonim ***** válasza:
50%
Ja, és értsd meg őket is, ha ki fognak akadni. Valószínüleg nem így képzelték a fiuk életét, hanem, iskola, munka és majd aztán gyerek.
2010. jún. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Előbb utóbb úgyis látszani fog, szóval szerintem üljetek le velük most, és mondjátok el nekik. Biztos lesz nagy égzengés, földindulás de minden csoda három napig tart, előbb utóbb elfogadják, talán még majd örülnek is neki. Gondolom a támogatásukra mindenképp szükségetek lesz később.
2010. jún. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
A páromnak már van szakmája, iskolája, dolgozik 2 éve. Én most fejetem be a sulit. 3 hét múlva költözünk saját lakásba amit a párom csinált hála a keresetének.
2010. jún. 10. 09:27
 6/19 anonim ***** válasza:
50%

tervezett gyerek...akkormeg?

(bár 19éversen felelőtlenség amit csináltok,de ez már a ti dolgotok)

2010. jún. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
32%

Ugyan miért lennének felelőtlenek.Mind a ketten már felnőttek.Amit látod kijárták a sulit,a párja dolgozik.Én akkor mondanám őket felelőtlennek ha nem tervezett baba lenne.De ha ők nem érzenék magukat elég értettnek akkor biztos nem válaltak volna be a gyereket.

A szülőknek pedig mondjátok el,lehet kicsit megy majd a harc,de majd ha megszületik tuti imádni fogják:)

Sok boldogságot nektek!!! 16L

2010. jún. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy már rosszul érezzétek magatokat! Hisz tervezett babáról van szó, van munkátok - házatok, nem mondhatják, hogy felelőtlenek vagytok , az, hogy fiatalok vagytok, még nem jelenti, hogy alkalmatlano, sokan még 30 évesen sem gondolkodnak így mint ti! SzóvaL hajrá, álljatok a szülők elé, sok kivetnivalójuk nem lehet, hisz önálló életetek lesz, nem az ő nyakukra szülöd a babát! Sok boldogságot a picúrhoz! :)
2010. jún. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
53%

Nem értek egyet az utolsóval, nem felelőtlenség 19 évesen gyereket vállalni, ha elég érett vagy hozzá.

Az, hogy a párod szülei téged nem fogadtak el, az nem azt jelenti, hogy az unokát sem fogják (persze nagyobb rá az esély).

Szerintem költözés után mondjátok el nekik, talán kicsit másabb hatást fog kelteni. Egyébként meg nem kell vele foglalkozni, hogy mit gondolnak, valóban nem nekik szülöd a gyereket. Hidd el majd, ha megbarátkoznak a gondolattal örülni fognak neki és szeretni is fogják. Persze ehhez idő kell, nálunk ugyanez volt a helyzet.

Azt írtad, nagy valószínűséggel vagy terhes. Először bizonyosodj meg róla (teszt, majd doki) utána örülhettek.

Sok sikert! 27 hetes kismama

2010. jún. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
*09,27-tel, nem utolsóval. Bocsi
2010. jún. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!