Jogi kérdés. Jogos e, hogy a családunk sírjába egy idegent is betemet a család egyik tagja?
A lényeg az, hogy van egy sír, melyben anyukám szülei nyugszanak. Ezt a sírt anno 4 testvér váltotta meg, köztük anyukám. Feltételezem, hogy a négy testvérnek joga van odatemetkezni, a szülei mellé. Most elhunyt az egyik testvér férje, akit oda akarnak temetni. Szerintem nincs joga, mert nem közeli hozzátartozó. Ha őt odatemetik, akkor édesanyám akarata, miszerint a szülei mellett szeretne nyugodni nem teljesülhet, mert ő erkölcsi okokból nem szeretne nyugodni a sógora mellett. Szépen is nézne ki...És talán érthető is. Úgy gondoljuk joga van a négy testvérnek a szülei mellett feküdni. Amelyik akar éljen a lehetőséggel, de nem már egy idegen embert fektessenek oda. Ez nem egy tömegsír.
Szóval a kérdésem, hogy jogilag ez megtámadható-e? Érdemes-e ügyvédet fogadni és megnyerhető-e?
Aki megváltotta a sírt, annak az összes családtagja odatemetkezhet.
Gondolj bele, hogy az a testvér, aki most odatemetné a férjét, azt mondja, hogy apukád nem kerülhetne oda a sírba. Te mit szólnál hozzá?
Elég szomorúnak tartom, hogy ezt igy látod. Egy házastárs családtag és a testvérnek is joga van a férje mellett nyugodni majd. Egyébként egy halottnak igen mindegy, hogy ki mellett van. (Ha meg édesanyádnak ERKÖLCSI okokból okoz gondot, hogy a sógora is ugyanoda van temetve, akkor vele valami komoly baj van - egy halott nek fog a sógorával erkölcstelen módon viselkedni, ha ez egyáltalán eszébe jut, akkor igen piszkos fantáziája van.)
Szerintem hacsak nincs valami olyan irásbeli megegyezés, hogy a sirba CSAK a négy gyerek kerülhet a szülök mellé, akkor semmi esély sincs arra, hogy megtiltsák más családtag odatemetését. (Ugyanis egy férj/fele´seg ugyanolyan családtag, mint a szülö/gyerek!)
A testvér férje nem közeli családtag? :-S mióta?
Szerintem nagyon nem látod jól...
Legjobb tudásom szerint azok dönthetnek róla, akik megváltották a sírhelyet.
Amit konkrétan el tudok mondani, hogy ha a temetéssel kapcsolatos bármilyen jogi probléma fennállna, akkor a temető gondnokságánál a saját jogászuk jelenlétében ezt elő lehet vezetni. Akkor az érintetteket behívják egy tárgyalásra és rendbe teszik a kérdést.
A dolog nem jogi, hanem emberi oldalról nézve viszont elég gázos. Úgy képzelitek, hogy csak a négy testvér lesz a szülők sírjába temetve, külön a párjaiktól? Ez egy elég beteges és önző gondolat szerintem.
Először is a nagynénédnek a férje a legközelebbi családtagja, nem a szülei és nem a testvérei.Hiszen a házassággal egy új családjön létre.
Nem tudom hány személyes a sírhely, ha csak 6, akkor nagy butaság volt megváltani,hiszem a testvérek gondolom a házastársuk mellészeretnének temetkezni.
Másodszor nagyon csúnya dolog ebbőlcsaládi vitát csinálni,ahelyett, hogy támogatnátok a nagynénédet,aki most vesztette el a férjét.
A nagyanyámék sírhelyét már a hetvenes években megváltotta a mama.Aztán 95 ill.97 évesen egy héten belül mindketten meghaltak.A sírt, ami azóta lejárt és váltottam meg, az én nevem van bejegyezve mostmár, tehát én döntök.Ha apámat nem akarom majd oda temetni, mert csúnyán bánt a saját szüleivel, nem temetem oda.mert jogom van hozzá.
TEHÁT AZ DÖNT, AKI BE VAN JEGYEZVE A TEMETÉS IDŐPONTJÁBAN, NEM AZ, AKI MEGVÁLTOTTA.
Egyébként a temetés időpontjában az emberek már halottak.Sose értettem ez a temetősdit.Ha vallásos valaki, akkor tudja, hogy a lelke már máshol van, együtt a szeretteivel, tehát mindegy.Ha meg ateista, akkor az csak egy csomó szerves vegyület, tehát mindegy.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!