Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudom, hogy rossz dolog volt,...

Tudom, hogy rossz dolog volt, de vajon bevette ezt a kamut?

Figyelt kérdés

Hát az a helyzet, hogy egy nagyon csúnya dologhoz kellet folyamodnom ami tudom teljesen elítélendő, de egyszerűen nem bírtam tovább. Szóval történt, hogy iskolából (egy rettenetes nyomós kamasz ok miatt) lógtam egy napot. Anyukám meglátta a távolsági busz jegyeket a zsebemben. Természetesen azóta nem mehetek sehova barátokkal, nem kapok zsebpénzt és nem is mehetek csak suliba. Ez igazából még az "elviselhetőbb" része a dolognak de mióta megtörtént folyamatosan kérdezget, hogy kivel levelezelel, mutasd csak azt az ablakot, ha munkában van 2 óránként hív, hogy mit csinálok, tejesen lekezel, hülyének néz stb. Erre kitaláltam, hogy írok egy hamis napló bejegyzést, hogy azok igazából nem is az én jegyeim voltak csak egy barátom ideadta nekem, hogy dobjam ki de véletlenül nálam maradt. Direkt úgy raktam, hogy észrevehető legyen és én is lássam, hogy elolvasták.

Ma jöttem haza el van olvasva. Anyu nem volt itthon, de ma még csak 1x hívott, de akkor normális volt. Ezek szerint bevált? Vagy sejti, hogy csak kamu?


2010. jún. 7. 21:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Viccelsz? Ilyen inkvizítor mellet örülhetsz, hogy lenyugtattad :D Gondolom kár lenne tanulságokról fecserésznünk, rég túl vagy rajta magad is :)
2010. jún. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sztem bevette! :)
2010. jún. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, nekem is volt egy ugyanilyen esetem...xD Én is lógtam egy napot a suliból,életemben először,gondoltam,ha mér egyzser középiskolás vagyok , kipróbálom ezt is...És leutaztam vidékre a barátomhoz:) Hááát,csak annyi volt a baj,h a vonatjegyeket bennehagytam a személyi igazolványomban,amit nemsokkal az eset után itthonfelejtettem,és anyukám megtalálta...Egész nap a suliban gyomorgörcsöm volt,h most mi lesz,ha az anyukám meglátja a jegyeket...:D

NAgyon nagy szerencsém volt,nem nézte meg mi van benne...:)

De am ez a naplós dolog nagyon jó ötlet,sztem anyukád mostmár nem fog ilyen szigorú lenni veled:)

2010. jún. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az igen, ezt jól kitaláltad! Nagyon dörzsölt vagy! :)

Szerintem tuti bevette.

2010. jún. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%

Rafkós kis dög vagy..:D

Nem papolok,én is voltam kamasz.. de azért többet ne b@szd át anyádat,szerintem most ez bejött. De ronda dolog nagyon és blablablabla tudod gondolom.

2010. jún. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Szerintem semmi rossz nincs abban, ha valaki egyszer lóg egy napot a suliból nem értem miért kell ennyire szigorúnak lenni, oké, hogy nem szabad hagyni, hogy rendszer legyen belőle. Jó ötlet volt a napló elismerésem ;). Anyukáddal, pedig beszélned kéne egyszer, hogy nem jó ez a túlzott szigor (gondolom nem először volt ilyen veled), mert később nagyon megromolhat a viszonyotok.
2010. jún. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is működik.
2010. jún. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

grat=D

hogy ez nem jutott nekem soha eszembe..

2010. jún. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
:DDDDDDDDD
2010. jún. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hű. Hát megértem, hogy valamit lépni akartál, mert anyukád túlzásba vitte, bár valamelyes korlátozás, átmeneti bizalmatlanság elkerülhetetlen és jogos is ilyenkor (meg nem derült ki, hogy mennyi ideig tartott ez a fokozott ellenőrzés). Nekem az a fő bajom ezzel a megoldással, hogy most az ellenkező végletbe estetek, mert neki lelkifurdalása lehet (ez a logikus reakció), és még ő érezheti úgy, hogy bocsánatkéréssel, vagy legalábbis "jóvátétellel" tartozik neked, mert hogy igazságtalanul meggyanúsított. Ami azért eléggé túlzás lenne. Azt nyilván nem fogja bevallani, hogy elolvasta a naplódat... Kicsit paradox, hogy éppen a túlzott kontrollt tudtad kihasználni (hiszen többé-kevésbé biztosra mentél, amikor kint hagytad a naplódat, mert sejtetted, hogy belenéz).


A másik meg az, hogy joggal merülhet föl benne a kérdés, miért nem mondtad rögtön, hogy nem is a tiéd a jegy. Persze amilyen fifikás vagy, lehet, hogy a naplód erre is választ adott :)


Na, szóval nem tudom, én sajnálom anyukádat, pedig a magánéletbe való belepiszkálást nem helyeslem egy szülő részéről (pláne egy ilyen relatíve enyhe vétség esetén -- más lenne, ha drogozásra gyanakodna pl.), ő is elvetette a sulykot. Te meg arra vigyázz, hogy ne kapjál vérszemet, ne váljon rutinná az átverés. De hát ezt remélhetőleg magadtól is tudod :).


Esetleg elmesélhetnéd, van-e folytatása a sztorinak, tényleg érdekelne.

2010. jún. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!