Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet rájönni, hogy...

Hogyan lehet rájönni, hogy valaki attól a szüleitől van e valóban, akiknél él?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy, azok a szülei e, akik nevelik.
2010. jún. 7. 14:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Azért én megkérdezném a kérdezőt,hogy mi van ha kiderül,nem ők a biológiai szülei? Akkor mi lesz??Utálni fogja őket(hiszen eddig ők nevelik nem?) Vagy megkeresi a vérszerinti szülőket? És ha azok nem akarnak vele kapcsolatot???

Elég ha valami orvosi leletből kinézed a vércsoportot,vagy megkérdezed,hogy kinek mi a vércsoportja..Ez egy ártatlan kérdés..

2010. jún. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én a véres dologban sem vagyok biztos. Amúgy jobb helyeken illik beleírni pl jogosítványba is a vércsoportot, illetve ha véradók voltak valamikor, akkor még lehet van kiskönyvük is abban is benne van, de a legegyszerűbb tényleg az, ha megkérdezed. Bioszon kérdezte a tanár, és nem tudtad, ezért kíváncsi lennél rá, kész... Ha te nem is tudod a sajátodat, lehet hogy ők azt is tudni fogják.

Mondjuk ez azért necces, mert nekem pl mindkét szülőm A+ -os én még is B- vagyok... Anyu kétségbeesett, hogy úristen ez nem lehet, aztán levezettem neki, hogy nagyon nagyon nagyon recesszív örökléssel igen is lehetséges, bár az esélye elég kevés! Jól összeraktak, de hát istenem :) Ennek ellenére egy percig nem merül fel bennem a kétely, hogy esetleg mástól vagy másoktól vagyok. Ugyanolyan gyomorérzékenységem van, mint anyunak, ugyanolyan érzékeny vagyok lelkileg is mint ő... Ugyanolyan testi adottságaim vannak mint az apu felőli női rokonságnak, szóval szerintem ha ilyeneket keresel sokkal előrébb jutsz, mint vércsoportokkal.

2010. jún. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A vércsoportos dolog nem biztos, mert mi van akkor, ha pl. ugyanaz a vércsoportja az "örökbefogadó szülőknek" is, mint az igaziaknak?

DNS teszt az 99,9%-os biztonsággal ki tudja mutatni, nyálból vagy akár hajszálból... Csakhogy elég drága! De ha égbekiáltóan kíváncsi vagy, akkor dolgozz nyáron, aztán hátha összejön az ára! Mást nem tudok mondani.

2010. jún. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
59%

Ha 18-nál idősebb vagy, bemész az anyakönyvi hivatalba, és kikéred az adataidat. Közöld, hogy mi a gyanúd, mert maguktól nem mutatják meg. De ez csak arra az esetre vonatkozik, ha nyílt örökbefogadásod volt (már ha volt egyáltalán), ha titkos volt, akkor nem mutathatják meg. Egy próbát megér...


Mindez saját tapasztalat, én sejtettem, hogy nálunk ez a szitu, és első körben - többször is - rákérdeztem a szülőknél, akik tagadták a dolgot ("hogy képzelem???" stb.). De az örökbefogadó szülő (ugyanis csak az egyikük volt az, a másikuk édesszülőm) nem volt jó szülő, ezért egy idő után igenis tudni akartam az igazságot, úgyhogy anyakönyvi hiv.... és kiderült.


Valaki kérdezte a hozzászólók közül, hogy miért fontos tudni, mire jó, ha megtudod? Nagyon fontos tudni az igazságot, hozzátartozik a saját identitástudatodhoz, ha tudod, hogy valójában mi a helyzet körülötted ebben a kérdésben, ismerned kell a saját gyökereidet, különösen, ha felmerül a gyanú... A bizonytalanságnál nincs rosszabb.

2010. jún. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!