Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan dolgoztátok fel, hogy...

Hogyan dolgoztátok fel, hogy nem született gyermeketek?

Figyelt kérdés
Nekem sincs, és már negyven felett nem valószínű, hogy lesz, pedig szerettem volna, és érdekel, hogyan lehet ezt feldolgozni, milyen érzelmi fázisokon mentetek át, és hogyan lehet enélkül is kiegyensúlyozottan élni?
2010. jún. 6. 00:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Adoptálni nagyon nemes dolog.Amugy nem tudom hogy lehet feldolgozni az ilyesmit, de ha úgy gondolod, hogy egy baba tenné teljessé az életed, szerintem mindenképpen adoptálj.
2010. jún. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Ahogy megláttam ezt a kérdést, elöntött a félelem, mert én is ettől rettegek a legjobban, hogy nekem sem fog születni babám, megvan rá minden esélyem, és jelenleg még nem tudom feldolgozni.
2010. jún. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Örökbefogadás jó ötlet,jól írták előttem.. írhatnám,hogy keress valami célt magadnak,próbáld kihasználni a jó oldalát : több időd jut magadra, több pénzed jut magadra.. Utazgass például. De,nem akarlak megbántani de őszintén szólva ha vágyakozol rá ezektől sem leszel boldogabb. A világ összes pénzétől se,és akkor se ha körbeutazod az egész földgömböt.
2010. jún. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
ha rendelkezel megfelelő petesejttel, és van húgod, kihordhatná helyetted a bébit. Esetleg saját petesejtjét a párodéval megtermékenyítve.vagy az örökbefogadás. ne maradj gyerek nélkül, mert 70, 80 felett még inkább bánni fogod, azt is hogy nem fogadtál örökbe.a szomszédnéni 80 éves, és ezen kesereg!!!
2010. jún. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
Mivel én soha nem is akartam, nem volt mit feldolgoznom. (41/Nő)
2010. jún. 6. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

"Esetleg saját petesejtjét a párodéval megtermékenyítve"

Magyarul a férje teherbeejtené a hugát? (ha van)


Nekem van olyan ismerősöm akinek nem lehet gyereke pedig 10 éve házas. A testvére gyerekével nagyon sokat foglalkozik, gondolom így sikerül neki feldolgozni hogy neki nem lehet.

Azért szomorú hogy a cigánynak lehet 8 gyereke is és olyan csóró hogy még a házuk is majd össze dől, másnak meg nem lehet pedig nagyon jól él, autó, ház, munka, pénz, minden megvan már csak egy gyerek hiányzik.

2010. jún. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%
Megvagyunk nélküle, egész jól.
2010. jún. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Egészséges vagyok, talán lehetne még gyerekem.(41).Sokáig nem akartam gyereket, majd amikor már igen, akkor tizenötéves kapcsolat után hagyott el a férjem egy fiatalabb nő miatt. Később nekem is jöttek pasik az életembe, de mind fiatalabbak voltak nálam, mostani barátom huszonéves, már féléve vagyunk együtt, de ő egyáltalán nem akar gyereket, hanem karriert. A korban hozzám illő pasiknak pedig nem jövök be, pedig keresem az ismerettséget. Sajnos tanárként albérletben nincs pénzem a petesejtbeültetésre, az egyedülállóként való adoptálásban is bizonytalan vagyok. Szóval, úgy érzem,el kell fogadnom a sorsomat, de hogyan lehet? Most nem vigasztal a mások gyereke sem, és a munkába menekülés (tudományos munka)sem kielégítő számomra. Hogy vészeltétek át ezt a kritikus időszakot 40 körül? Várom a válaszokat!
2010. jún. 6. 13:08
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Abszolut megértelek, 49 vagyok, nekem sincs gyerekem, valszínűleg már nem is lesz.

Volt olyan időszakom, hogy rettenetesen hiányzott,majd megőrültem, mára ez alábbhagyott,beletörődtem.Ill. elfogadtam, beletörődni nem hiszem,hogy lehet.

A volt páromnak 3 gyereke volt,nyíltan megmondta, nem akar többet.Valahogy úgy alakult az életem, hogy csak tologattam,de lehet, hogy önmagamnak se vallottam be,megvagyok gyerek nélkül.

A társadalmi"elvárások" ma már nem érdekelnek,persze mindig szóba kerül, ha találkozok ismerősökkel,jön a kötelező kérdés, amitől rosszul vagyok,pedig nem kellene.

ha úgy érzed, hogy így is teljes és boldog az életed,mért ne?A gyereket tudtommal nem azért szüljük, hogy MI legyünk boldogok, hanem ő.

Csakhát a mai társadalom enyhén szólva ejnyebejnyézik, ha egy nőnek nincs gyereke.Ezt kellene vhogy átlépni.

Úgy érzem nekem sikerült,semmivel nem érzem magam kevesebbnek,mert így döntöttem,max.sok az álszent ember,aki ezt nem meri vállalni.

2010. jún. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy fujjolni fognak rám egyesek, de szerintem egy kutya bizonyos fokig megvígasztalna. Nem tartom helyes dolognak gyerekpótlónak tartani az állatot, de jómagam azt éltem át, hogy a kutyáim annyira kitöltik az életemet, hogy semmiféle hiányérzetem sincs. Ezt nem fogják sokan megérteni, de 32 évesen úgy érzem, abszolút nincsenek fölös anyai ösztöneim, és nem akarom tagadni, hogy vannak, csakhogy az mind a kutyáimra irányul. Én nem tudom megállni, hogy ne puszilgassam őket, meg gügyögök hozzájuk, meg hasonló őrültségek. Páromat ez irritálja, de az az igazság, hogy ő is gügyög főleg a kedvencének, és ha a kutya kéri, hogy vegye fel, fel is veszi, és úgy gügyörészik neki...Viszont mikor említettem neki, hogy apai érzéseket táplál a kutya iránt, úgy nézett rám, mintha megőrültem volna és biztosított felőle, hogy semmiféle apai érzései nincsenek felé. Pedig vannak:)

A lényeg, csak segítésként írom, hogy ezeket az őrjítő anyai ösztönöket igenis le lehet kötni kutyával, már ha szereted őket.

Nekem most az okoz gondot, hogy nem vágyom gyerekre, mert attól félek, nem tudnék mellette eleget törődni a kutyáimmal. Hát, ilyen is van...

2010. jún. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!