Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan nyugtathatnám meg magam?

Hogyan nyugtathatnám meg magam?

Figyelt kérdés
A mamám május 28-án bekerült a kórházba, mert nagyon rosszul érezte magát. Isteni szerencse, hogy bevitték, mert még aznap éjjel megállt a szíve és újra kellett éleszteni:'-( Mikor megtudtam, sírtam:( (Ő az egyetlen, aki foglalkozik velem!) Azóta az intenzív osztályon feküdt, de tegnap már átszállították a belosztályra.... Mondta is anyukám,, hogy ez még korai.... Most a kardiológiai megőrzőben fekszik, de nem foglalkoznak a betegekkel.... Ma is én szóltam anyukámnak, hogy szóljon a nővérnek, mert az egyik beteg nagyon fulladozott.... (Károlyi Sándor kórház) Ma voltam bent nála először az anyukámmal, nagyon rosszul van:( Hörgött, fulladozott:'-( Majdnem sírtam! Megfogtam a kezét, megsimogatta Ő is az enyémet. Anyukám kiment a teremből, beszélt az orvossal. Nem hallottam, hgoy mit, csak később, mikor már eljöttünk, akkor mondta el anyukám, hogy a mama bármikor meghalhat:'-( Az orvosok szrint nem lehet segíteni rajta, addig fog élni, amíg még bírja a szíve.... Nagyon félek, mert bármikor bekövetkezhet! Mondtam anyukámnak, hogy nagyon sok volt ez nekem és lehet, hogy nem kellett volna bemennem.... de akkor meg később bánnám, hogy egszer sem voltam meglátogatni. Hogyan nyugtathatnám magam? Erős asztmám van és az izgalom hatására is erősen fulladok, valahogy le kéne nyugodnom.... Csak normális válaszokat szeretnék és elnézést, ha kissé kusza, de nagyon zaklatott vagyok! Vivi, 18
2010. jún. 5. 19:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Sajnos erre nehéz nyugtatót mondani.:( Nem tagadhatom le a valóságot, idős, egyszer mindenkit elér..:( De biztos nagyon de nagyon boldog, hogy ilyen unokája van! Nagyon sajnálom! Kitartás.
2010. jún. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Szerintem sehogy nem tudod megnyugtatni magad.


Tölts minél több időt a mamáddal, akkor is, ha nehéz, hidd el, mindkettőtöknek jót tesz. Használd ki még azt az időt, ami van neki, és akkor sokkal boldogabban fog elmenni, ha eljön az ideje, neked pedig nem lesz bűntudatod, hogy több időt is tölthettél volna vele.


Nagyon sajnálom:(

2010. jún. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 19:23 és 19:24-es válaszadóknak! Köszönöm 19:23-nak, hogy: "boldog, hogy ilyen unokája van." Én is boldog vagyok, hogy ilyen mamám van! Én is azon gondolkodom, hogy akármilyen nehéz így "látni", jobb lenne, ha bemennék máskor is, mert ki tudja, meddig él még szegénykém:'-( Köszönöm az együttérzést!
2010. jún. 5. 19:28
 4/17 anonim ***** válasza:
Sajnálom a mamádat. De menj be hozzá minél többet,mond el neki,hogy szereted,hogy hiányzik,várod,hogy hazajöjjön,stb. Mindet amit még szeretnél neki elmondani! Ha a szive elviszi,akkor tudod,hogy elbúcsúztál tőle. Később már erre nem lesz lehetőség. A halál után jövünk rá,hog mennyi mindent nem mondtunk el a szerettünknek,és ez fájóbb tud lenni,mint az elvesztése.
2010. jún. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Bízz a reményben! Én is ezt tettem, mikor a mamám rákos volt és úgy volt hogy meghal... aztán, mint egy csoda, felépült. Biztos, hogy az orvosok, kezelések miatt történt, de ő azt mondta, hogy én tettem a legtöbbet. Mert mindig bementem hozzá. Kitartást neked, és én tényleg átérzem!
2010. jún. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
szija...komolyan majdnem elsírtam magam amikor ezt olvastam :( énis 18 éves vagyok, imádom a mamámat..ugyanaz a helyzet mint veled :( csak ő foglalkozik velem igazán...ő nevelt fel..de ez most mind1 :( szóval nekem is az a legnagyobb félelmem, hogy elveszítem :( ha belegondolok már folynak a könnyeim...és nem tudok rá mit mondani csak azt, hogy ha el kell mennie, fogadd el, egy jobb helyre kerül :( és örökké veled marad és vigyáz rád :) fenntről :( szeresd nagyon és legyél vele minnél többet. kitartás és nagyon szorítok neked :( L/18
2010. jún. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

19:30-as válaszadónak:Igen, szerintem sűrűn be fogomk menni anyukámmal! Apukámat már elvesztettem, tudom, hogy milyen, amikor rájövünk a szerettünk halála után, hogy mennyi minden kimaradt, amíg élt.... (tudom, kuszán fogalmazok, de nagyon kivagyok...)


19:34-es válaszadónak: Tiszta szívből örülök, hogy felépült a mamád!!!!!! Bízom és imádkozom!


19:34 (18/l)-nek: Majdnem sírtál? De kedves vagy! Én is küszködöm most a könnyeimmel.... Kívánom, hogy a Te mamád is sokáig éljen még! MInden jót!

2010. jún. 5. 19:40
 8/17 anonim ***** válasza:

Tényleg szomorú, és nem lehet semmit mondani, csak hogy egyszer mindenkinek eljön az idő...

Mellesleg biztatásképpen: Pszichológiából tanultuk, hogy a nők az unokák miatt élnek tovább, mint a férfiak. Lehet, hogy tudsz rajta segíteni! Mondd meg neki, hogy nagyon várod már, hogy hazajöjjön, mert nagyon szereted és hiányzik.

Jajj... én is mindjárt sírok... :(

21/L

2010. jún. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Szia 20:01-es válaszadó. Tudom, hogy mindenki elmegy egyszer, csak az a baj, hogy nem mindegy, hogy mikor és milyen módon..... A látogatás alatt végig attól rettegtem, hogy mikor lesz rosszul, mikor kezd el csipogni a szívritmust mérő gép, stb. Félek!!!! Mondtam neki, hogy nagyon várjuk haza és gyógyuljon meg! Mondtam neki, hogy siessen haza! Most elsírtam magam.... Annyira szívszaggató volt Őt úgy "látni".... Meg a többi beteget is nagyon sajnáltam:(((( Köszi Neked is!
2010. jún. 5. 20:26
 10/17 anonim válasza:

Szia!

Szerintem, próbálj meg csak a mamádra összpontosítani és ne a gépekre mikor bent vagy nála. Beszélgess vele minél többet, pl ha szokott sütni neked (nektek), hogy mikor jössz már haza sütni nekem azt a finom sütit, olyat senki nem tud, csak te. Szóval valami ilyesmikkel próbáld őt is nyugtatni, nem csak magad, mert neki is kell a pihenés és a nyugalom. Akkor nyugodtabb lesz ő is. És akkor lehet tényleg haza mehet. Remélhetőleg. Ha asztmás vagy, akkor mindig legyen nálad a pumpa szükség esetére, de próbálj erőt venni magadon, légy erős és ha ez összejön akkor nem fogsz fulladni és mamád is látja, hogy nyugodt vagy ez őt is nyugtatja és erőt adhat neki!

Nagyon sajnálom! Remélem tudtam segíteni! Még egyszer kitartást!

Lajos.

2010. jún. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!